Jump to content

Recommended Posts

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

to_thnu48n16gtrt_300.png

Elimde İlk sayfada yayınlağınız 8 gb nin tıpatıp aynısı var usb cdroom yapıyorum yalnız aynısından 
16 gb sinden var Toshiba 16 gb ama ChipGenius programı Unknow diyor yoksa içindeki malzeme farklı mı anlıyamadım yoksa buda sandisk u3 belleklerden mi ?

z2Vo34.jpg

Merhabalar MPParamEdit_F1 dosyasında firmware  Doisp yazan yeri isaretledim indirdigim dosyadaki burner file ve firmware file bin doslarini sectim MPALL_F1 dosyasından update start yaptım firmware isp diye bir hata verdi ve suandan itibaren usb yi pc ye taktıgımda gormuyor bile usb yi tekrardan haya dondurmek icin ne yapmam gerekiyor varmı bilgisi olan ?

Arkadaşlar yeni bir usb flash bellek aldım ve chip bilgilerini kontrol ettiğimde şöyle yazdığını gördüm

Description: [H:]USB Yığın Depolama Aygıtı(TOSHIBA TransMemory-Mx)
Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6545
Serial Number: FFFFFFFFFFFFEE6120001528

Device Vendor: TOSHIBA
Device Name: TransMemory-Mx
Device Revision: 0110

Manufacturer: TOSHIBA
Product Model: TransMemory-Mx
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-03(PS2303) - F/W 02.08.53 [2014-01-02]
Flash ID code: 983AA892 - Toshiba [TLC]

Burada yazanları Phison_MPALL_v3.29.0B_PS2251 programı ile uygulamak istediğimde  PS2251-03 kodu yok sadece   PS2251-01 var acaba bundan sonra ne yapacağımızı yada nasıl yapabileceğimizi bilen var mı?

Controller Part-Number: PS2251-03(PS2303) - F/W 02.08.53 [2014-01-02]

http://www.usbdev.ru/?wpfb_dl=4331

Hocam bu programı indirdim ( Update Tool-Patriot_20130702_ReMP_PDP  ) ama bu sanırım update dosyası biraz kurcaladım  tam anlamadım içinde 

start update close diye 3 seçenek var start diyince usb belleğim görünüyor sonra update diyince can"t update diyor acaba bunu nasıl yapıyoruz bu yeni flash bellekler nasıl oluyor.

PS2251-03 chip kodunu destekleyen bütün programları denemen gerekebilir.

Bugün smi 3254ae chipli eski 8 gb lexar marka belleğimi buldum.http://www.usbdev.ru/files/smi/adresinde yer alan 8-10 programı deneyerek doğru programa eriştim.Şu anda belleğin 2 gblık kısmı cdrom olarak atandı geri kalanıda normal flash bellek.Test etmeden sadece tek bir programla sonuca ulaşmak mümkün olmayabilir.Senin anahtar kelimende ps2251-03 :)

FSM ve kalelibilisim

Hocam mpall v3.63 versiyonu usb yi goruyor degerleri giriyorum kaydediyorum. sonra format atma kisminda mavi kisim kirmizi oluyor ve hemen hata veriyor acaba hatayi nerede yapiyorum.

Bu arada ben cd rom u secmiyorum 2 tane usb yapmaya calisiyorum bu da fark etmese gerek.

Cd rom sectigim zamanda iso dosyasi istiyor acaba burayi es gecip sonra windows yada rufus vb. gibi programlarla yazabilirmiyim.

Edited by yunus2321

İki ayrı usb bellek yapamazsınız.Flash disk özelliğini koruyarak iki ayrı bellek olmaz.Windows zaten flash bellek için 2 partition desteklemiyor.Minitool partition wizard ile iki ayrı partition yapıp test edebilirsiniz..Doğal destek sadece linux'te var.

Ancak usb hdd olarak seçerseniz bunu başabilirsiniz.Geçmiş tecrübelerime dayanarak söylüyorum.Bu işlemin geri dönüşü olmuyor.Program işlem yapmak için flash bellek arıyor.Toshiba belleğimi(phison chipsetli) usb hdd yaptıktan sonra heri çevirememiştim.

1-Program chip versiyonunu destekliyor olsa bile diğer destekleyen programları deneyin

2-Usb bağlantısı direk anakarta olsun.Arada hub veya uzun uzatma kablosu kullanmayın

3-Kullandığınız iso dosyasını değiştirin.Eğer büyükse daha küçük boyutlu biriyle test edin

İki ayrı usb bellek yapamazsınız.Flash disk özelliğini koruyarak iki ayrı bellek olmaz.Windows zaten flash bellek için 2 partition desteklemiyor.

1-Program chip versiyonunu destekliyor olsa bile diğer destekleyen programları deneyin

2-Usb bağlantısı direk anakarta olsun.Arada hub veya uzun uzatma kablosu kullanmayın

3-Kullandığınız iso dosyasını değiştirin.Eğer büyükse daha küçük boyutlu biriyle test edin

https://www.youtube.com/watch?v=ekKu6QVewaE  Hocam burada adam bolmus ama nasil yaptigini anlamadim yabanci dilde oldugundan.

Demek ki yapilabilir siz ne dersiniz.

Bir de bootice ile baska bir videoda vardi onda da farkli bir sekilde 2 ye boldu.

şimdi beyler cd-rom yapılmış bellegi pc y taktıgımızda normak cd takılmış gibi işlev görüyor mu. B ide yapamayanlar için bu cd-rom özellikliş flashları satan bir yer var mı ya da satacak olan arkadaş car mı. Ben en az 16 gb lık cd-rom özelligi olan bir bellek arıyorum..

Chip'e müdahele edilerek Flash disk özelliğini koruyarak iki ayrı bellek olmaz.Windows zaten flash bellek için 2 partition desteklemiyor.Minitool partition wizard ile iki ayrı partition yapıp test edebilirsiniz.Doğal destek sadece linux'te var.

Bazı usb'ler içn 1 Çıkarılabilir disk  + 1 Harddisk şeklinde yapılabiliyor.

Bu tip konularda genel yorumlar yapmaktan kaçının.

Her marka için çok farklı özellikler var.

Bir örnek alabilirmiyim.Hangi chipsetlli hangi marka model bellek bunu sağlıyor.Mümkünse çok güzel,çünkü edinmek isterim.Bilmediğimi soruyorum.Umarım olumlu bir cevap alabilirim.Lütfen birileri yapmış olmuş şeklinde ucu açık cevaplar yazmayın.Teşekkürler.

Hocam burada adam bolmus ama nasil yaptigini anlamadim yabanci dilde oldugundan. Demek ki yapilabilir siz ne dersiniz. Bir de bootice ile baska bir videoda vardi onda da farkli bir sekilde 2 ye boldu.

.Minitool partition wizard flash belleği bölümleme yapabiliyor,yazdım,görmediğinizi varsayıyorum.Siz bootice ile oluyor diyorsunuz ki iki programda aynı sonucu doğuracak şekilde işliyor.Varsa belleğiniz iki bölüm yapın çıkarıp geri takın bakalım bilgisayarımda 2 bölümüde görebiliyormusunuz deneyin.Sonuca kendiniz karar verin.Teşekkürler.

Hocam biraz daha kurcaladim uğraştım bu sefer Mode 7,8,21,30 ayarlarini öğrendim. Bunlarda 1 Flash Disk 1 cdrom.2 Flash Disk sonra 2 cdrom ve gizli bölüm diye ayrılıyor. Ben Mode 21 yani cd rom ve usb yi seçtim cdrom kısmını yaklaşık 10 gb olacak sekilde ayarladim ve 600 mb İSO seçtim ve işlemi başlattım aldığım hata ct 0x1042 ne anlama geldiğini bilen varmı acaba
Kullandığım programlar mpall 3.72.ob usb de toshiba 32 gb usb 3.0 vid -pid de 0930 6545

Arkadaşlar usb 3.0 ps2251-03 0930 6545 phison ozellikleri ndeki usb yi cdrom à çevirebilen varmı Yada toshiba 8-16 gb 6544 0930 sss6698-BA kodunda ki Flash belleği becerebilen var mı acaba?

Edited by yunus2321

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...