Jump to content

Treelist Hakkında

fba44
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar
Bu AMS ye yeni katıldım siz değerli arkadaşların sayesinde yavaş yavaş öğreniyoruz özellikle apz dosyaları bu iş için çok yardımcı oluyor. Hepinize tşklerimi sunuyorum.
Neyse kafa şişirmeden sorunuma gelince RG program çantası burda "favorileri seç" butonu var
bende ise kendime "favorileri göster" butonu yaptım ve evet sadece favorileri TreeList'te gösterdim ama..
Mesela adobe reader programının checkbox unu seçip sonra "favorileri göster" butonuna tıklayınca listede adobe reader programı seçili gelmiyor liste boş geliyor ve aynı şekilde "tümünü göster" butonu yaptım tekrardan tüm programlar listede görünebilsin diye oradada seçili olanlar gidiyor ve boş liste geliyor.

Tabiki listeyi anladığım kadarıyla ben o butonları yaparken aynı programlar ve se sütünlar gelmesin diye en başta var olanı silip öyle getiriyorum tabiki boş gelecem fakat bu seçtiklerimi geri nasıl seçili yaptırcam benim için bu önemli bi türlü yapamadım çok aradım taradım uğraştım fakat yok olmuyor bi türlü. INI ye kaydedip sonra işaretlesin diye düşündüm beceremedim ama INI değilde geçici bellekte böyle yaptırma varsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Kintoro ustanın probox çalışmasında dikkat ettim bu sorun yok nasıl halletmiş acaba bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not: "Ara" bölümüde yapmak istiyorum hiçbir fikrim yok bu konuyuda bilen yardım etsin lütfen.

gerek yok diye düşünüyorum ama sonuçta sizin çalışmalar ama yinede ben vereyim sonra forum kuralları olmasın :D "favorileri göster" butonu kodları

[quote]
TreeList.ClearColumns("Plugin1");
TreeList.ClearRows("Plugin1");

for i=0,nListe-1 do
nAdi=TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 1)
nVeri=INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\Settings.ini",nAdi,nAdi);
if nVeri == "1" then
TreeList.SetRowChecked("Plugin1", i, true);
end
end

TreeList.AddColumn("Plugin1", " #", 50)
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Yazılımın İsimi", 355)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Boyutu", 90)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Favoriler", 90)--Column Başlıkları

i="0"
nDosya = File.Find("AutoPlay\\Docs\\Programlar", "*.exe", false, false, nil, nil);
if nDosya then
for i,v in pairs(nDosya) do
Split = String.SplitPath(v);
nDosya = Split.Filename
Boyut = File.GetSize(v);
nBoyut = String.GetFormattedSize(Boyut, FMTSIZE_AUTOMATIC, true);
nVeri=INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\Settings.ini",nDosya,nDosya);
if nVeri== "1" then
TreeList.AddRow("Plugin1","|"..nDosya.."|"..nBoyut.."|"..Favori.."|", nil, nil, nil)
end
end
end

--
CheckBox.SetVisible("CheckBox1", true);
CheckBox.SetVisible("CheckBox2", true);
CheckBox.SetVisible("CheckBox3", true);
CheckBox.SetVisible("CheckBox4", true);
CheckBox.SetVisible("CheckBox5", true);
Label.SetVisible("optionlabel2", true);
--
result = TreeList.CountRows("Plugin1", false);
Label.SetText("Label2", "Program Sayısı:["..result.."]");
--
tAra = File.Find("AutoPlay\\Docs\\Programlar", "*.exe", false, false, nil, nil)
if tAra then -- klasor boş değilse
nToplamBoyut = 0;
nDosyaBoyutu = 0;
for i,v in pairs(tAra) do
nDosyaBoyutu = File.GetSize(v)
nToplamBoyut = nToplamBoyut+nDosyaBoyutu
end
nToplamBoyut = String.GetFormattedSize(nToplamBoyut, FMTSIZE_AUTOMATIC, true)
else -- klasör boşsa.
nToplamBoyut = "0 Kb";
end
[/quote]

o zaman her programın veritabanında tuttuğun kaydına secili adinda bir sutun daha ekleyeceksin, eger program seçilirse değerini true yapacaksın, onlari listeletirken de secili durumlari true olanlari seçili hale getireceksin.

Bu arada veritabanı kullanıyorsun değil mi? yoksa ini dosyası mı kullanıyorsun?

ini dosyası kullanıyorum.

nsecili yaptim daha dogrusu yapmaya calistim kac gundur bi turlu beceremedim sildim projemi vazgeçtim şimdi tekrardan önce bi yardım isteyip sonrada tekrar yapmaya başlayayım dedim

edit: nSecili derken seçilenleri ini ye yazdırıp sonra okutmayı denedim (bu yöntem kanımca pek sağlıklı olmasada) ama olmadı beceremedim dubug lu birşey vardı tam hatırlamıyorum onunla da uğraştım yine olmadı. Kintaro ustam bi yardım ediverseniz lütfen

Edited by fba44

Peki dialogda göstersen olmazmı? Dialogdada kurdurabilirsin?

Mesela "Favorileri Göster" Butonuna Dialogex.show komutuyla dialog u gösterirsin

Dİalog--> OnShow evresindede favorileri gösterirsin?

Kur butonunuda ayarlarsın artık :)

Edited by nightmare3519

Yapacağın şu

Favorileri Göster butondaki büük kodları kopyala , sil ve şu kodu yaz

DialogEx.Show("dialog adı")

Bunu action bölümünden seçersen daha iyi olur.

Sonra açtığın dialogun On Show evresine kopyaladığın kodları yaz ki favorileri açtığında göstersin.

Denedim
yeni dialog açtım buton kodlarını dialog on show a yazdım butonuda action dan dialog u gösterdim
sonuç olarak dialog boş geliyor yeni bir treelist mi eklemem lazım ve nasıl oluyorsa artık butona tıkladığımda dialogla birlikte treelist teki favoriler geliyor ve dediğim gibi chechbox u işaretlediklerim gelmiyor hepsi boş geliyor

kintaro ustam halen sizi bekliyorum veri tabanı için söylediklerinizi ini'de nasıl yapabilirim çok defa denedim ini hazırlayıp ama bir türlü beceremedim yardımlarınızı bekliyorum

hemen ekliyorum ftp ye

şuan da upload yapıyor 2 adet denemek için prg var içinde o yüzden biraz uzun sürüyor. Ayrıca apz yi baştada verebilirdim ama dediğim gibi değişik birşey yok ki sizlerin apz dosyanızdan esinlenerek yapıyorum şimdilik sadece 2 buton ve birde treelist var [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/biggrin.png[/img]
amacım geçen senfer bu istediğim şey için uğraşmıştım yapamamıştım yine yapamayabilirim diye herşeyi hazırlamadım bi bu sorunları halledeyim öğreneyim sonra tasarıma geçerim dedim. bu apz yeterli zaten birde arama bölümü yapabilirsek yeterli olacak benim için

[color=#0000FF][b]Flood yasaktır. Devamında uyarı alacaksınız....[/b][/color]

Edited by fba44

Bitti upload edicem şimdi [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

Buyur. programları sildm fazla sürmesin upload süresi diye.

[CODE]http://www.mediafire.com/?x03nnn47z3cre9f[/CODE]

[color=#0000cd][b]Flood yasaktır. Devamında uyarı alacaksınız...[/b][/color]

kardeş indirdim baktım emeğin için tşk ederim fakat..
sen ne yaptın burda ben istediğim şeyi tam izah edemedim sanırım
favorileri gösteri yapıyorum zaten. sende onu yapmışsın sanırım.
Ben favorileri göstere basınca önceden checkbox u işaretlediğim varsa bunlar da işaretli olarak gelmesini istiyorum aynı zamanda tekrar anasayfa diyince tüm liste gelirken işaretlediklerim (checkboxu) işaretledikleriminde gelmesini istiyorum yani gelen listedeki checkbox ların işareti silinmemesi gerekiyor

anladın dimi sorunumu?

Bu arada probox ta var mesela favorilere bas birkaç program seç sonra tüm programları listelemek için programlar sekmesine tıkla tüm programlar listeleniyor ve bizim favorilerdeyken seçtiğimiz programlar seçili geliyor. Burdanda seçip yine favorilere basında seçilmişler silinmiyo. ( bu kısımda probox tada ufak bir sorun var kintaro ustat sanırım sonraki versiyonda düzeltir bunu ben burdan yine haber vermiş olayım ustam bana yardımcı olmasada ben onun için programına hep geribildirim bulunuyorum :D )

Edited by fba44

Yaptım galiba [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] Eğer favorilerin direk seçili gelmesini istiyorsan dialog --> On Show evresindeki bütün kodları bu kodlarla değiştir. Bütün satırlar seçili halde gelecektir.

[CODE]
TreeList.ClearColumns("Plugin1");
TreeList.ClearRows("Plugin1");

TreeList.AddColumn("Plugin1", " #", 50)
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Yazılımın İsimi", 355)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Boyutu", 90)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Favoriler", 90)--Column Başlıkları
i="0"
nDosya = File.Find("AutoPlay\\Docs\\Programlar", "*.exe", false, false, nil, nil);
if nDosya then
for i,v in pairs(nDosya) do
Split = String.SplitPath(v);
nDosya = Split.Filename
Boyut = File.GetSize(v);
nBoyut = String.GetFormattedSize(Boyut, FMTSIZE_AUTOMATIC, true);
nVeri=INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\Settings.ini",nDosya,nDosya);
if nVeri== "1" then
Favori="Evet"
TreeList.AddRow("Plugin1","|"..nDosya.."|"..nBoyut.."|"..Favori.."|", nil, nil, nil)
else
Favori="Hayır"
end
end
end
nListe = TreeList.CountRows("Plugin1", true);
for i=0,nListe-1 do
nAdi=TreeList.GetCellText("Plugin1", i, 1)
nVeri=INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\Settings.ini",nAdi,nAdi);
ad =TreeList.GetCellText("Plugin1", i,3)
if ad == "Evet" then
TreeList.SetRowChecked("Plugin1", i, true);
end
end
--
result = TreeList.CountRows("Plugin1", false);
Label.SetText("Label2", "Program Sayısı:["..result.."]");
[/CODE]

Seçili gelmemesinin nedeni programların listelendiği kod favori olan programların seçilmesinden sonra olmasıymış tabi bende bir iki kod değişikliği yaparak yaptım.

Edited by nightmare3519