Jump to content

64 Bit Sistem Kurabilir Miyim

akyildiz
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde 1,75 GB ramlı 1,6 GHZ işlemcili bir notebook var 32 bit win8 de gayet akıcı çalışıyor bazı photoshop programları falan 64 bit sistemde daha hızlı çalışıyor 4-6 gb flash disklerimde var bunlarıda readyboost olarak kullanıcam acaba 64 bit yüklesem mi yüklemesem mi?

Windows uygulamarında 32 bit sistemde sorun çıkarmıyor ise 64 bit sistemde de sorun yaşamazsın. Ancak olayın içerisine PhotoShop girer ise o zaman iş tamamen değişir. Eski 32 bit sistemi ışıkla ararsın. Windows 8 64 bit altında, 64 bit PhotoShop ile çalışırken sadece Ready Boost desteği ile aşılamayacak kadar sıkıntı yaşatacaktır. Bu yüzden bence hiç 64 bit sistem kurmaya çalışıp, durduk yere kendine eziyet etme derim.

Haydi kolay gele !

• 3 hafta sonra ...

kardeş, 32 bit işletim sistemi bile win7 ise zaten 2 gb kullanıyor sırf internet uygulamaları ile. sen kalkıp da 64 bit kurarsan olmaz. kaldı ki 64 bit sistem 32 bit ıuygulamaları sanal işletim sistemi ile açar.
bu da performans düşüklüğüne yol açar.
sen hiç uğraşma. illa 64 bit istersen xp 64 bit kur.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ahmet_2626
      Merhaba arkadaşlar, 
      Bilgisayarımda 8 gb ram olmasına rağmen , 7 gb kullanabiliyorum . Bilgisayarım özelliklerinde o şekilde yazıyor, taskmgr.exe'yi açtığımdada 7 gb olduğu yazıyor. İşletim sistemin windows 8 64 bit, ekran kartım nvidia 9800gt
      Neden bu sorunu yaşıyor olabilir, teşekkür ederim.
    • By ahmet_2626
      Merhaba arkadaşlar, size bir yöntem için danışacaktım ;

Bilgisayarım'a sağ tık özellikler yaptığımızda bilgisayarların özellikleri yazan o pencerede, işlemci,ram kısımları başta olmak üzere diğer kısımları istediğimiz gibi değiştirebilir miyiz ?

Yani şöyle ; benim pc 2 gb ram varsa, orada 16 gözüksün. 2 gb taskmgr.exe yada bios da orasını zaten değiştirebileceğimizi zannetmiyorum.

Bir yöntemle windows sistem derecelendirmesinin rakamlarını istediğimiz gibi yapıyorduk.Başka bir yöntemle ise windows logosunu değiştirebilyoruz Bunuda bir sorayım dedim ? :)
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...