Jump to content

2 Mbit'teyken Video'dan, 1 Mbit'teyken Hızdan Olma

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

merhaba. hızım 1.50 civarı çıkıyor. Hızımı 2 mbit'e çıkarın dedim.
ttnet bana saha dolabınızdan 1 mbit üstü hız veremiyoruz diyorlar.
1 mbit hızlada ne yapılabilir?
Onun için hattımı 2 mbit'e çıkarttım ama hiçbir video'yu oynatmıyor.
Ama hızım 1 mbitteyken, 2 mbit'e oranla daha da iyi oynatıyor videoları.

Şimdi download yaparken idm'de 200 kb aktarım hızını görüyorum.
Bu da bana keyif veriyor.
1 mbit'teyken download yaptığımda ise en fazla 117 kb ile indirme yapıyor.

2 mbit'ê çıkarmanın artıları/eksileri:

+ Hız testi yaparken bazen 1.70 mpbs'leri görüyorum.
+ Download yaparken 200 kb hıza erişebiliyorum.

- Hiç video izleyemiyorum.

1 mbit'in +'ları -leri:

+ Videoları izleyebiliyorum.

- Hız testimde 0,88 mpbs çıkıyor.
- Download yaparken max 117 kb..

Arkadaşlar durum bu. Sizce ne yapabilirim. Hızımı 2 mbitteyken videoları da rahatça izlemem için ne yapabilirim?

Tekrardan 1 mbit'e düşürerek devam etmek istemiyorum. Lütfen acil çözüm önerilerinizi bekliyorum. Bunlarda hat
değerlerim:

ADSL Durum ve İstatistikleri
ADSL Bağlantısı: Bağlı
Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 797
Veri Alma Hızı(Kb/s): 1843
Mod: ADSL2+
Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 63.0
Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 36.5

İyi akşamlar.

[b]TTNet'in hangi paketini kullanıyorsun? TTNet'in 1 Mbit adı altında hiç bir paketi yada servisi yoktur.. 4096 (4Mbit) ve 8192 (8Mbit) Ve üzerleri mevcuttur..
Birde Adil Kullanım Kotası (AKK) var 50 GB üzeri aşımlarda Bağlantı 3 Mbit e düşer ve Ay başında tekrar Ana hızın ne ise onu kullanabilirsin. (Sınırsız abonelerde böyle bir şey yoktur) Bunlar benim bildiklerim..
Burda da Paketler hakkında bilgi varmış.. [/b]

[CODE]
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/Tum-Tarifeler.aspx
[/CODE]

Edited by Shewki

[quote name='prototype' timestamp='1351625894' post='1251935']
200 KB sana keyif veriyorsa biz 400 kb ile Allah'a şükretmeliyiz [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/sad.png[/img] Oysa daha 1 ay öncesine kadar 1.5 mb/s ile indirme yapabiliyordum.
[/quote] ben 2 kez şükretmeliyim o zmn 800kb beğenmiyorum

[quote name='Shewki' timestamp='1351623910' post='1251924']
[b]TTNet'in hangi paketini kullanıyorsun? TTNet'in 1 Mbit adı altında hiç bir paketi yada servisi yoktur.. 4096 (4Mbit) ve 8192 (8Mbit) Ve üzerleri mevcuttur..
Birde Adil Kullanım Kotası (AKK) var 50 GB üzeri aşımlarda Bağlantı 3 Mbit e düşer ve Ay başında tekrar Ana hızın ne ise onu kullanabilirsin. (Sınırsız abonelerde böyle bir şey yoktur) Bunlar benim bildiklerim..
Burda da Paketler hakkında bilgi varmış.. [/b]

[CODE]
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/Tum-Tarifeler.aspx
[/CODE]
[/quote]

ttnet 8 mbit net limitsiz tarifesini kullanıyorum. Ayrıyeten kotayı da aşmadım ki aşsamda en az 3 mbit görmem lazım ..

sevgili sere bağlı bulunduğun türktelekom bayisine git net hızının çok düşük olduğunu netimi yükseltmek istediğini belirt zaten bir tuşun ucunda tarifen 8mbit net limitsizse elleri mahkum yükseltecekler sana derlerseki 8mbit yapınca nette sık sık düşmeler kesilmeler olur 6 yada 4 mbit sabitlemelerini söle ısrarcı ol birazda kotayı doldurduğum zaman bile 500kb ile download yaparken bana sıkıntı veriyo sen iyi sabırlıymışın malesef alt yapıları yetersiz olduğu için 8mbit satıyolar ama o hızı veremiyolar verdikleri zaman da net sürekli düşüyo tek çare olarak net hızını düşürüp kesilmenin önüne geçmeye çalışıyolar 2013 e girmek üzere olduğumuz şu zamanda dünyanın nerdeyse en pahalı intermetini kullanıp üstüne bi çile çekmek biz türklerin kaderi oldu artık dünyanın hiç bir yerinde bulamassınız böle saçmalıkları sana kolay gelsin...

[quote name='safranos' timestamp='1351630761' post='1251970']
sevgili sere bağlı bulunduğun türktelekom bayisine git net hızının çok düşük olduğunu netimi yükseltmek istediğini belirt zaten bir tuşun ucunda tarifen 8mbit net limitsizse elleri mahkum yükseltecekler sana derlerseki 8mbit yapınca nette sık sık düşmeler kesilmeler olur 6 yada 4 mbit sabitlemelerini söle ısrarcı ol birazda kotayı doldurduğum zaman bile 500kb ile download yaparken bana sıkıntı veriyo sen iyi sabırlıymışın malesef alt yapıları yetersiz olduğu için 8mbit satıyolar ama o hızı veremiyolar verdikleri zaman da net sürekli düşüyo tek çare olarak net hızını düşürüp kesilmenin önüne geçmeye çalışıyolar 2013 e girmek üzere olduğumuz şu zamanda dünyanın nerdeyse en pahalı intermetini kullanıp üstüne bi çile çekmek biz türklerin kaderi oldu artık dünyanın hiç bir yerinde bulamassınız böle saçmalıkları sana kolay gelsin...
[/quote]

bir günde iki defa gittiğim bile oldu. O şerefsiz türk telekomda çalışan şahısların davranışlarını bir görsen Allah bin türlü belasını versin dersin yani o derece. Gittim dedim eskiden 4 mbit görüyordum şimdi ise en fazla 1 mbit görüyorum. Sonra sen en fazla 1 mbit alabilrisn altyapı yok orda falan. Şeytan diyor git iki şerefsizide ........ Neyse yani odediğini yaptrım. Ne edeyim ne yapayım bilmiyorum. :( :( :(

[quote name='sere' timestamp='1351629012' post='1251958']

ttnet 8 mbit net limitsiz tarifesini kullanıyorum. Ayrıyeten kotayı da aşmadım ki aşsamda en az 3 mbit görmem lazım ..
[/quote]

[b]Hattında ilgili bi problem vardır burası kesin ama bu problem saha dolabından değildir emin ol..[/b]
[b]safranos; arkadaşın dediği gibi Müşteri hizmetlerine biraz ısrarcı davranırsan hattınla ilgili gerekeni yapıcaklardır..
Aynı sorunu Internet Cafe'de yaşadım ve müşteri hizmetlerini aradım. Bağlantı hızım ile ilgili sorun oldugunu ve bağlantı hız testinde 1 mbiti geçmediğin söylemiştim. Müşteri temsilcisi ile de Tekrar hız testi yaptık dns ayarlarını telefonda bana verdiği şekilde girip tekrar yaptık ama bi türlü 1 Mbit'i geçmedi. Ardından arıza kaydı tuttular ve size tekrar döneceğimiz bi Telefon numarası verin dediler verdim ve herzamanki gibi dönmediler ve Ardından 1 saat geçmeden bağlantı normale dönmüştü.. Yardımcı olabildiysem ne mutlu iyi akşamlar..[/b]

[quote name='sere' timestamp='1351620305' post='1251909']
ttnet bana saha dolabınızdan 1 mbit üstü hız veremiyoruz diyorlar.
[/quote]

Bağlı bulunduğun TTNET şubesine git. Paketinin 8 Mbit'e kadar net limitsiz olduğunu ancak internetinin 1 Mbit ancak gördüğünü ve bunun düzeltilmesini istediğine dair bir dilekçe ile başvur. Eğer 3 gün içerisinde sana TTNET müşteri hizmetlerinden yapılan işlemler ile ilgili bilgi verilmez ise, bunu tüketici hakları hakem heyeti ile irtibata geçerek yapılacak işlemleri öğrenebilirsin. Bölgeye bağlı olarak minimum 3 maksimum 8 Mbit değerinde internet verilmesi gerekir. Aksi halde TTNET bu olayda haksız duruma olduğu için ya şimdiye kadar ödemiş olduğun internet bedelini iade etmek zorunda kalacak yada bulunduğun bölge için iyileştirme çalışması yapmak zorunda kalacaktır.

Haydi kolay gele !

[quote]Şimdi download yaparken idm'de 200 kb aktarım hızını görüyorum.
Bu da bana keyif veriyor.[/quote]

[b]Konunun tarihine baktım ve güncel olduğunu görünce şok oldum. Cep telefonum bile 3G ile daha hızlı bağlanıyor.[/b]
[b]Bu da benim net. [/b][img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351651870__adsz.jpg[/img]

Edited by ANTELOPE

[quote name='TeYyArEe' timestamp='1351638740' post='1252017']

Bağlı bulunduğun TTNET şubesine git. Paketinin 8 Mbit'e kadar net limitsiz olduğunu ancak internetinin 1 Mbit ancak gördüğünü ve bunun düzeltilmesini istediğine dair bir dilekçe ile başvur. Eğer 3 gün içerisinde sana TTNET müşteri hizmetlerinden yapılan işlemler ile ilgili bilgi verilmez ise, bunu tüketici hakları hakem heyeti ile irtibata geçerek yapılacak işlemleri öğrenebilirsin. Bölgeye bağlı olarak minimum 3 maksimum 8 Mbit değerinde internet verilmesi gerekir. Aksi halde TTNET bu olayda haksız duruma olduğu için ya şimdiye kadar ödemiş olduğun internet bedelini iade etmek zorunda kalacak yada bulunduğun bölge için iyileştirme çalışması yapmak zorunda kalacaktır.

Haydi kolay gele !
[/quote]
Dediğinizi yapmaya çalışacağım. Birde buralar kentsel dönüşüme uğrayacak karar kesin. Bu olayı bahane ederek ttnet işgüzarlık eder mi dersiniz?
[quote name='ANTELOPE' timestamp='1351647276' post='1252030']
[b]Konunun tarihine baktım ve güncel olduğunu görünce şok oldum. Cep telefonum bile 3G ile daha hızlı bağlanıyor.[/b]
[b]Bu da benim net. [/b][img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351651870__adsz.jpg[/img]
[/quote]
Öyle bir internetim olsun hergün dört köşe olurum ya :D

[quote name='sere' timestamp='1351656010' post='1252035']
Dediğinizi yapmaya çalışacağım. Birde buralar kentsel dönüşüme uğrayacak karar kesin. Bu olayı bahane ederek ttnet işgüzarlık eder mi dersiniz?
[/quote]

Sence ? TTNET'in her zaman yaptığı şeyler bunlar. Yok alt yapımız elverişli değil, yok sizin telefon hattınız ile ilgili problem vs şeklinde cevaplar ile milletin internete bağlanma mecburiyetini resmen sömürüyor. Vermesi gereken hizmeti vermek bir yana, yaşattığı sorunlar ile müşterilerini sürekli olarak kaybediyor.

Haydi kolay gele !

ben Iğdır-Tuzluca-Gaziler Bucağına bağlı Kula Köyündeyim, telekom yetkilileriyle birebir konuştum her yere arıza kaydı, her yere şikayet bıraktım sayısız, ama köyde interneti kullanan sadece ben varım(öğretmenim), hocam bir abone için 3 kmlik hattı yeniden döşeyemeyiz diyorlar açıkca, lanet olsun dedim başka bir şey demiyorum bunlara,

bizimde aynı senin gibi durum. Bizim de santrale uzaklık 3 km'den fazla. Bana diyorlarki bize kutu koymak 100 milyara mal olur diyorlar. Ondan sonrada cami imamı izin vermiyormuş caminin oraya takılsa kutu rahatça 4-5 mbit alırsınız diyorlar. Ya koskoca mahallede kutu koyacak yer mi bulamadın Allah belası tt-ttnet. İşte 30 senelik burada oturan birisi olarak buraya alt yapıyı yapmayan türk telekomun Allah bin türlü b.... versin. Yazıklar olsun birde milyar dolarlar kazanıyorlar haram olsun hakkım haram..!

• 5 ay sonra...

2 hafta önce kalın kablo döüyorlardı evin  yukarsınına sordum bizim hızlar ne oldu diye bugün itibariyle 2 mbit 15 gün sonra 8 mbit alırsın diyorlardı. Sonra aradan 4-5 gün geçti başka biri caminin oraya kalın kablolar döşendi 2-3 aya kalmaz 8 mbit alırsın diyorlar.

Bundan 1 sene öncede hızlarınız yükeselecek kurtuluyorsunuz falan filan.

Ne yapayım ne edeyim. 1 mbit alıyorum hiçbir şeyi indiremiyorum. 2 mbit'e alıyorum bu kezde video izleyemiyorum. Kahretsin..!