Jump to content

Comodo Programına Geçmek İstiyorum

Semih5555
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Şu anda MSE virüs programını kullanıyorum. İnternetten birkaç araştırma yaptım ve Comodo anti-virüs programının MSE'den daha iyi olduğunu okudum ve Comodo'ya geçmek istiyorum.

İnternet sitesine baktım. Comodo anti-virüs var, internet security var, firewall var. Tam koruma için bu üçünü birlikte kurmalı mıyım? Hangilerini yüklememe veya bunların üstüne neleri yüklememe gerek var?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

[quote name='helehoyni' timestamp='1352484000' post='1254542']
Comodo'ya geçmeden önce diğerlerini de biraz araştırmanızı öneririm. Marka vermek istemiyorum; çünkü yine aynı klasik tartışma çıkacak [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]
[/quote]

Dostum mesela hangisi? Örnek verir misin?

Sonuçta özgür bir platformdayız herkesin düşüncelerini -polemiğe girmeden- söyleme hakkı var.

Peki... Adam akıllı patch'i ya da Crack'i bulunabilmiş olsa bence GData bir numaradır ama maalesef kırılamıyor. Kaspersky Pure'un son versiyonu çok iyi gördüğüm kadarıyla. Mesajlarımı aratırsanız son yazdığım mesajlar içerisinde 6 aylık bedava bir kampanyası var; bulunmaz fırsat. O da olmadı Eset Smart Security ya da Eset Endpoint Security'yi önerebilirim. Norton'un son sürümleri de başarılı ama ne kadar korsan yazılım, patch, crack, vb. dosyası varsa virüs olarak görüyor; tercih sizin.

Edited by helehoyni

[quote name='helehoyni' timestamp='1352485190' post='1254552']
Peki... Adam akıllı patch'i ya da Crack'i bulunabilmiş olsa bence GData bir numaradır ama maalesef kırılamıyor. Kaspersky Pure'un son versiyonu çok iyi gördüğüm kadarıyla. Mesajlarımı aratırsanız son yazdığım mesajlar içerisinde 6 aylık bedava bir kampanyası var; bulunmaz fırsat. O da olmadı Eset Smart Security ya da Eset Endpoint Security'yi önerebilirim. Norton'un son sürümleri de başarılı ama ne kadar korsan yazılım, patch, crack, vb. dosyası varsa virüs olarak görüyor; tercih sizin.
[/quote]

Ne yazık ki sınırlaması bulunan ve ücret isteyen program kullanmak istemiyorum. Bildiğim kadarıyla Comodo'nun ücretsiz sürümü var. Böyle bir program arıyorum.

Peki ilk sorumu cevaplayacak olursan, hangilerini yüklemeliyim?

Çoğu kişi bilmez ama comodo şirketinin kurucusu ve sahibi Türk'dür. Çokta iyi bir güvenlik şirketidir. Şirket ofisleri yurt dışında olduğu için yabancı şirket kanısı var kamuoyunda.

burada bir röportajı var:

[code]http://www.turkavenue.com/girisimcilik/basari-hikayeleri/907.html[/code]

Comodo Antivirus: virus ve türevlerine karşı koruma sağlar, internet güvenliği ikinci plandadır.

Comodo Internet Security: Antivirus + Internet güvenliği içindir.

Comodo Firewall: Bilgisayarı dışarıdan gelecek tehditlere karşı korur. Bilgisayarıma birileri mi giriyor, izleniyormuyum şeklinde bir paranoyaksanız ya da çok önemli verilere sahip değilseniz gerek duymayabilirsiniz. En ideali Internet Security'yi kurmaktır.