Jump to content

21 Aralık 2012

Tncte
 Share

Recommended Posts

bakın arkadaşlar bu şeyere kesinilikle inanmıyorum çünkü kıyamet allahın istediği bir vaitte kopacak mayalalıraın dediğiğ vkaitte değil tam ne zman olduğunu allah bilir fakat kuranda kıyametin bir cuma günü akşam namazında kopacağı yazıyor ama şu anda bile kopabilir bu yüzden bizim yapmamız gerekn şey sadece korkmak değil kormalıyız allahıuın gazabundan ama korunmak içnde ibadet etmeliyiz şüphesiz inananlar ve allaha ibadet edenler kıyamet günün azabından kurutlacaktır...

• Moderator

[b]Kıyametin Zamanı :[/b]

Mekkeli müşrikler her ne zaman kıyametin korkunçluğunu, onda olan-biten şeyleri, neticesinde olacak hesap ve cezayı duyarlarsa, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’e gelerek tekrar tekrar kıyametin ne zaman kopacağını sorarlar: “Eğer sen Peygamber isen bize zamanını haber ver!” derlerdi.

[b]“Sana kıyamet saatinin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar.” (A’râf: 187 - Nâziat: 42)[/b]

Kıyamet saati Allah-u Teâlâ’nın kendi ilminde kalmasını istediği, bunun için de yarattıklarından hiç kimseyi ona muttali kılmadığı bir gaybtır.

Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

[b]“Resul’üm! De ki: Onu ancak Rabb’im bilir. Onun vaktini O’ndan başka bilecek yoktur.

Ağırlığını göklerin ve yerin kaldıramayacağı o saat, sizlere ansızın gelecektir.” (A’râf: 187)[/b]

[b]“Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. Resul’üm! De ki: Onun bilgisi ancak Allah’ın katındadır. Fakat insanların çoğu bilmezler.” (A’râf: 187)[/b]

[b]“Kıyamet saatini bilmek ancak Allah’a mahsustur.” (Lokman: 34)[/b]

Bazı ayetleri verdim (internetten aldım ne kadar doğruysa); bu tarz şeyleri konuşanlar ortaya atanlar günaha yakındır; ayetleri okursanız her şey ortadadır .Çünkü Allah bunu Kur'an ile bildirmiş sen aksini belirten açıklama yapmışsın.İnsanları şaşırtmış bir bakıma Allah'ın bildirdiği açıklamaları görmezden gelmişsin.[i]Yanlışa düşmeyin okuyun Kur'an'ın buyurduğu şekliyle her şeyin az çok cevabını bulursunuz....[/i]

Normalde böyle konulara cevap vermezdim ama genç arkadaşlar var aramızda bu tarz konularda nereye bakacağını öğrensin diye bunu yazdım !

Ammaaan boşverin arkadaş koparsa kopsun :) Sonu ölüm değil mi? hergün yüzlerce insan bir yerlerde ölüyor zaten, herkesin küçük kıyameti kopuyor. Küçük kıyamet koptuktan sonra büyük kıyameti tak külahına. Birgün ölecez nasıl olsa, ha 21 aralık 2012 ha 2072. Önemli olan dünyayı nasıl yaşadığımız. Müslüman olup olmamak çokta sorun değil. Herkes dünyaya geliş amacını sorgulamalı, ben kimim, burası neresi, burada ne işim var demeli ve hayatını ona göre şekillendirmeli. Hazır nefes alıyorken, değerini bilip güzel şeyler yapmalı. Hayatın değerini anlamanın ve tam tersi aslında hayatın ve geride kalanların hiçbir değerinin olmadığını anlamanın en güzel yolu ölüm rabıtası yapmak. İşte o zaman orta yolu buluyorsun :D

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Ammaaan boşverin arkadaş koparsa kopsun [/font][/color] :)[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] Sonu ölüm değil mi? hergün yüzlerce insan bir yerlerde ölüyor zaten, herkesin küçük kıyameti kopuyor.[/quote][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Öyle Ama İnsan Ölüm Tarhini Bilince Kötü Oluyor... :) [/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Bencede Kıyamet Gününü Sadece Allah Bilir..![/font][/color]

Ölümden en çok dünya ve maddeye bağımlı insanlar korkar. Kıyamet kelimesi onları çok fazla ürkütür sanki hiç ölmeyeceklerini sanırlar. Birgün öleceklerine inanmak istemezler boş yerede uğraşma anlatamazsın :) Benim düşüncemle ölüm kafesteki bir kuşun serbest kalmasıdır.
İnsan maddenin içinde hapsedilmiş madde ötesi bir varlıktır. Aslında insan bu madde bedenin içine hapsedilmiş bir bilinç bir akıldır. Ama biz bu madde bedeni kendimiz sanmışız ve onun isteklerini her daim yerine getirerek kölesi olmuşuz. Ben acıktım beni doyur der hemen boyun eğeriz. Kendi başına hiç birşey yapamayan kendi kendini bile doyuramayan o aciz madde bize emir verebilir. Biz bilincimizle bunu istemesek bedenimiz bunu kendi başına yapabilirmi. Çok fazla uzatmaya gerek yok.
Bu sebeple benim için ölüm kafesteki kuşun özgür kalmasıdır.
Daha doğrusu madde beden içinde hapsolmuş madde ötesi insanın özgür kalması.
Benim nacizane fikrim budur kimse yanlış anlamasın. İnşallah madde ötesi yaşamda daha mutlu oluruz :)

Edited by carysma1