Jump to content

Windows 7 Ve Hdd'm

dooodlez
 Share

Recommended Posts

Bugün topladığım bilgisayarıma windows 7 yüklemeye çalışıyorum saatlerdir. fakat bir türlü hdd mi görmüyor sistem. BİOS ta hdd takılı gözüküyor güzel bir şekilde fakat gel gelelim windows 7 yükleme ekranında sadece yükleme yaptığım flash diski görüyor. kafayı yiyeceğim. ne yapmam lazım ya da nasıl çözerim? anakartım 990xa-ud3 hdd ise WD Blue 500 GB işlemcim fx-6300 daha ne gerekirse söyleyin yazayım

Öncelikle BIOS üzerinden Sata'yı AHCI olarak ayarla ve aşağıdaki linkten PreInstall AHCI sürücüsünü indir, Sonra kurulum ekranındaki disk seçimi ekranında sürücü yükle diyerek indirdiğin doslayarın konumunu göster, sorun düzelecektir.

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/download/

Haydi kolay gele !

Öncelikle BIOS üzerinden Sata'yı AHCI olarak ayarla ve aşağıdaki linkten PreInstall AHCI sürücüsünü indir, Sonra kurulum ekranındaki disk seçimi ekranında sürücü yükle diyerek indirdiğin doslayarın konumunu göster, sorun düzelecektir.

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/download/

Haydi kolay gele !

sorun şu ki disk seçimi ekranı gelmiyor en fazla bu kadar ileri gidiyor. burdan flash diskle denedim sürücüleri göstermeyi ama olmadı hata veriyor gene.wtt3lu.jpg

sorun şu ki disk seçimi ekranı gelmiyor en fazla bu kadar ileri gidiyor. burdan flash diskle denedim sürücüleri göstermeyi ama olmadı hata veriyor gene.wtt3lu.jpg

(Bu bilgisayarda donanımla uyumlu olmayan sürücüleri gizle) seçimini kaldır driverları göreceksin..

Edited by C@NgO

mesela award bios larda şu şekil yapabiliriz.
Integrated Peripherals`a girip 

2i7qple.jpg

Resimdeki gibi sata ahcı mode yi ahcı olarak işaretliyoruz ıde seçeneği varsa ahcı yı değilde ıde seçeneğini seçiyoruz

99hnvm.jpg

15n2lbo.jpg
30rvdrd.jpg

nc17p.jpg

Çoğu bios ta standarttır ya sata supported kısmını disable yapıcaksınız ya sata - ide seçeneğini ide ye çevireceksiniz bu yöntem genelde notebooklarda bu sorunu çözen arkadaşların çok işine yarıyor çünki raid driveri yüklemek için floopy sürücüsü takma ihtimalleri düşük.

YARDIMCI OLABILMISIMDIR İNSALLAH (XP VE 7,8 DE HEPSINDE GECERİ)

Kullandığın sistem içerisindeki boot wim dosyası bozuk olabilir boot.wim dosyasını kopyaladığın kaynaktan yeniden usb belleğe kopyalayarak dene

nereden bulabilirim bu boot wim i? iso dosyasının içinde nerede acaba? windows 7 de

mesela award bios larda şu şekil yapabiliriz.
Integrated Peripherals`a girip 

2i7qple.jpg

Resimdeki gibi sata ahcı mode yi ahcı olarak işaretliyoruz ıde seçeneği varsa ahcı yı değilde ıde seçeneğini seçiyoruz

99hnvm.jpg

15n2lbo.jpg
30rvdrd.jpg

nc17p.jpg

Çoğu bios ta standarttır ya sata supported kısmını disable yapıcaksınız ya sata - ide seçeneğini ide ye çevireceksiniz bu yöntem genelde notebooklarda bu sorunu çözen arkadaşların çok işine yarıyor çünki raid driveri yüklemek için floopy sürücüsü takma ihtimalleri düşük.

YARDIMCI OLABILMISIMDIR İNSALLAH (XP VE 7,8 DE HEPSINDE GECERİ)

15qz042.jpg

sanırım böyle seçip deneyeceğim değil mi? Native IDE,RAID ve AHCI modu var. başka ayar değiştirmem gerekiyor mu?

Evet o seçili olanı ide yap..

ide seçili tüm driverları indirdim sitedeki donnımla uyumlu olmayan sürücüleri gizledeki tiki kaldırdım fakat olmuyor genede. hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamam'ı tıklatın. diye hata veriyor hala.

ide seçili tüm driverları indirdim sitedeki donnımla uyumlu olmayan sürücüleri gizledeki tiki kaldırdım fakat olmuyor genede. hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamam'ı tıklatın. diye hata veriyor hala.

ideyi seçtikten sonra yine hard disk görünmüyorsa windows 7 kurulmuyorsa windows 7 imajınızı değiştirin..Siteden dokunulmamış bir windows 7 imajı ile kurulum yapın.Yine olmazsa aldığınız hard diskte sorun vardır anakartınızda sorun olacağını sanmıyorum..Ama sen biosta görünüyor demişsin büyük ihtimal kullandığın windows 7 bozuk..

Edited by C@NgO

ideyi seçtikten sonra yine hard disk görünmüyorsa windows 7 kurulmuyorsa windows 7 imajınızı değiştirin..Siteden dokunulmamış bir windows 7 imajı ile kurulum yapın.Yine olmazsa aldığınız hard diskte sorun vardır anakartınızda sorun olacağını sanmıyorum..Ama sen biosta görünüyor demişsin büyük ihtimal kullandığın windows 7 bozuk..

teşekkürler. şimdi indiriyorum bir tane windows 7

dostum senin sorununa yakın bi sorun bendede olmuştu böyle asus m4a88t-le anakartım var hdd kafa atmaya başlayınca gittim yenisini aldım fakat bi türlü format yemedi bende hdd arızalıdır diye gittim yenisi ile degiştirdiler fakat ondada aynı sorun oldu bu sefer başka bi marka ile degişim yaptım dokunulmamış bi windows 7 ile sorunum çözüldü denemekte fayda var 

Bak orda standart cmos setup var 

ECS_A770M-A_biosmadv.JPG

Burda hdd ni göremiyorsan hiç uğraşma windows 7 dvd si ile

hdd gözküyor biosta

dostum senin sorununa yakın bi sorun bendede olmuştu böyle asus m4a88t-le anakartım var hdd kafa atmaya başlayınca gittim yenisini aldım fakat bi türlü format yemedi bende hdd arızalıdır diye gittim yenisi ile degiştirdiler fakat ondada aynı sorun oldu bu sefer başka bi marka ile degişim yaptım dokunulmamış bi windows 7 ile sorunum çözüldü denemekte fayda var 

yeni bir windows 7 indiriyorum onunla deneyeceğim.