Jump to content

Yeni Yıla Yeni Sigara Zamları!

galetis
 Share

Recommended Posts

Yeni yılda yapılan değişikliklerle tütün ürünlerine ötv oranlarının %69'a çıkarılmasıyla fiyatlarda artış oldu. Aşağıda listesi bulunuyor. Geçmiş olsun hepimize.

TEKEL 2001 KISA MAROON KUTU-106777 6,50 Türk Lirası
TEKEL 2001 UZUN MAROON YUMUŞAK PAKET-106787 6,50 Türk Lirası
TEKEL 2000 KIRMIZI UZUN YUMUŞAK PAKET-106729 6,50 Türk Lirası
TEKEL 2000 KIRMIZI KISA KUTU PAKET-106765 6,50 Türk Lirası
TEKEL 2000 MAVI KISA KUTU PAKET-106764 6,50 Türk Lirası
SAMSUN KISA YUMUŞAK PAKET -106728 6,00 Türk Lirası
SAMSUN UZUN YUMUŞAK PAKET -106760 6,00 Türk Lirası
SAMSUN 216 KISA YUMUŞAK PAKET-106770 6,00 Türk Lirası
SAMSUN 216 KISA KUTU PAKET -106761 6,00 Türk Lirası
MALTEPE KISA -106762 6,00 Türk Lirası
MALTEPE GOLD UZUN YUMUŞAK PAKET -105528 6,25 Türk Lirası
YENİ HARMAN UZUN YUMUŞAK PAKET 6,00 Türk Lirası
BAHAR KIRMIZI UZUN YUMUŞAK PAKET-105523 6,00 Türk Lirası
MELTEM MENTOLLÜ ADET 6,50 Türk Lirası
TEKEL 2001 KISA SOFT -105953 6,25 Türk Lirası
TEKEL 2001 UZUN KUTU MAVİ-106768 6,50 Türk Lirası
VICEROY NAVY SPECIAL KS-106769 6,50 Türk Lirası
VICEROY RUBY KS -106781 6,50 Türk Lirası
VICEROY RUBY KIRMIZI UZUN -106782 6,50 Türk Lirası
VICEROY FUME KS SÜPER LIGHT -106732 6,50 Türk Lirası
VICEROY NAVY KS-106734 6,50 Türk Lirası
VICEROY NAVY SPECIAL UZUN SL-106780 6,50 Türk Lirası
PALL MALL SUN KS KIRMIZI-106708 6,75 Türk Lirası
PALL MALL SEA KS MAVİ-106731 6,75 Türk Lirası
PALL MALL WİND KS TURUNCU-106720 6,75 Türk Lirası
KENT SONİC WHITE-106756 10,00 Türk Lirası
KENT SONİC BLUE-102285 10,0 Türk Lirası
KENT SILVER GRİ-102290 10,0 Türk Lirası
TEKEL 2001 KISA KUTU MAVİ -106785 6,50 Türk Lirası
KENT BLACK KUTU 10,0 Türk Lirası
VIGOR ULTİMATE 6,00 Türk Lirası
WINNER SUPER SLIMS 6,50 Türk Lirası
WINNER PREMIUM SLIMS (MAVİ) 6,50 Türk Lirası
WINNER SLİMS DORE (SARI) 6,50 Türk Lirası
VİGOR OCEAN BLUE 6,00 Türk Lirası
HD ALTIN YAPRAK SLİMS 6,00 Türk Lirası
HD BLUE KISA BOX 6,00 Türk Lirası
HD SLİMS BLUE 6,00 Türk Lirası
KLASİK 100s UZUN 6,25 Türk Lirası
KLASİK KS KISA 6,25 Türk Lirası
DAVİDOFF KISA ADET 10,00 Türk Lirası
DAVİDOFF KISA İNCE ADET 10,00 Türk Lirası
DAVİDOFF GOLD KISA SLIM 10,00 Türk Lirası
DAVİDOFF KISA LIGHT ADET 10,00 Türk Lirası
BIANCA MOR İNCE ADET 7,75 Türk Lirası
BIANCA PEMBE İNCE ADET 7,75 Türk Lirası
POLO BLUE SLİMS 6,25 Türk Lirası
WESTSILVER GRİ KISA ADET 6,25 Türk Lirası
WEST ICE 6,25 Türk Lirası
POLO SILVER SLİMS 6,25 Türk Lirası
KLASİK GOLD 6,25 Türk Lirası
WEST BLUE KISA 6,25 Türk Lirası
WEST BLUE UZUN 6,25 Türk Lirası
WINSTON KISA KUTU CLASSIC RC BOX 7,75 Türk Lirası
WINSTON KISA PAKET CLASSIC SOFT 7,75 Türk Lirası
WINSTON KISA KUTU BLUE LIGHT 7,75 Türk Lirası
WINSTON KISA KUTU SILVER SÜPER 7,75 Türk Lirası
MONTE CARLO UZUN ADET 6,75 Türk Lirası
MONTE CARLO KISA KUTU RED 6,75 Türk Lirası
MONTE CARLO KISA KUTU BLUE 6,75 Türk Lirası
CAMEL KISA SOFT PAKET 9,00 Türk Lirası
WINSTON BLUE SLIMS İNCE 7,75 Türk Lirası
MONTE CARLO NIGHT BLUE KISA 6,75 Türk Lirası
CAMEL KISA BOX ADET 9,00 Türk Lirası
SALEM KISA BOX MENTHOL GREEN 9,25 Türk Lirası
LD KISA KIRMIZI 6,25 Türk Lirası
LD BLUE KISA 6,25 Türk Lirası
LD SLİMS LODOS DENİZCİSİ 6,25 Türk Lirası
MORE KISA KIRMIZI KUTU 6,50 Türk Lirası
WINSTON KISA KUTU CODE 7,75 Türk Lirası
WINSTON UZUN KUTU RC 7,75 Türk Lirası
WINSTON WHITE BOX KISA 7,75 Türk Lirası
MARLBORO UZUN ADET 9,75 Türk Lirası
MARLBORO KISA ADET 9,75 Türk Lirası
MARLBORO GOLD KISA BOX 9,75 Türk Lirası
MARLBORO GOLD UZUN 100′S 9,75 Türk Lirası
MARLBORO KISA FSB 9,75 Türk Lirası
LM KISA LIGHT ADET 7,00 Türk Lirası
LM KISA SUPER LIGHT ADET 7,00 Türk Lirası
LM UZUN ADET 7,00 Türk Lirası
LM KISA ADET 7,00 Türk Lirası
L&M RED MARK KSB 7,00 Türk Lirası
PARLIAMENT UZUN ADET 10,0 Türk Lirası
PARLIAMENT KISA ADET 10,00 Türk Lirası
PARLIAMENT AQUA KISA 10,00 Türk Lirası
MURATTI ROSSO KS RCB (NORMAL) 7,75 Türk Lirası
MURATTI LIGHT KISA TONE ADET 7,75 Türk Lirası
CHESTERFIELD KISA ADET 8,50 Türk Lirası
CHESTERFIELD BLUE KISA ADET 8,50 Türk Lirası
BOND UZUN ADET 6,25 Türk Lirası
BOND STREET KISA RED 6,25 Türk Lirası
LARK KSB KISA 7,00 Türk Lirası
LARK 100 UZUN 7,00 Türk Lirası
L&M BLUE MARK KSB 7,00 Türk Lirası
L&M SILVER MARK 7,00 Türk Lirası
LARK BLUE REC KISA 7,00 Türk Lirası
MARLBORO KISA GOLD FSB 9,75 Türk Lirası
BOND STREET KISA BLUE 6,25 Türk Lirası
MURATTI LINE KUTU 7,75 Türk Lirası
MARLBORO BLACK KISA KUTU 9,75 Türk Lirası
MARLBORO MENTHOL KISA 9,75 Türk Lirası
LARK BLUE UZUN 7,00 Türk Lirası

Geçirenler saolsun sigara ve içkiye ölümüne savaş. Devlete para lazım. Minareyi çalıyorlar kılıfıda hazır. 

Bende bu hükümeti sevmiyorum. Ama bu sigara konusunda aslında iyi yapıyorlar. Hem paran cebine kalır hemde sağlıklı yaşarsın. Bunu sadece sigara içmediğim için söylüyorum.

son iki paket sigara var onuda içtimmi tamamdır bitti zam yapanlar kına yaksın milleti keriz yerine koyuyorlar kimse içmesin bakalım nasıl vergi alacaklar

hocam sizce vergisi içinmi yapıyorlar ?

Bende bu hükümeti sevmiyorum. Ama bu sigara konusunda aslında iyi yapıyorlar. Hem paran cebine kalır hemde sağlıklı yaşarsın. Bunu sadece sigara içmediğim için söylüyorum.

Bunu onlar düşünüyor ama içenler düşenemeyecek kadar aptallar öyle mi? Bu bir dayatmadır zorbalıktır bana göre. İlk zamanlarda mekanlarda sigara içilen ve içilmeyen  olarak bölümler vardı. Öyle devam etseydi lafım yoktu ama şuan öyle bir hale geldi ki çok sıkılaştırdılar. Hem devlete hem belediyelere rant sağlıyor. Hem mekan sahibi hemde içen adama ceza yazılıyor. Kaldı ki ben etrafımda bu yüzden sigarayı bırakan bir tek kişi görmedim. İnsanlar açık alana çıkıp yinede o sigarayı tüketiyorlar. Madem insanların sağlığını düşünüyorlar ne diye yazılan reçetelerden ilaçlardan ekstra ücret alıyorlar.

" Bundan sonra 3 TL muayene katkı payı, ayrıca reçetenin nereden yazıldığına bakılmaksızın 3 kutu ilaç için 3 TL , 3 kutudan fazla her ilaç için 1 TL ilave ücret alınacak - Şubat 2012"

Yine diyorum "Minareyi çalıyorlar kılıfıda hazır. "

"Sigarayı bıraktık içki içmiyoruz bizi ilgilendirmez" diyen arkadaşlara temel gıda zamlarından tutunda hayati öneme sahip ilaç,yakıt,barınma ve diğer ürünlerede yapılan zamlar da mı ilgilendirmez sizleri?

Zaten ana akım  medya sadece bu tip şeyleri ön planda tutar. Örneğin doğal gaza yada benzine bir ücret indirimi olsa bu en fazla 2 hafta sürüyor sonra 2 aylık birden zammı geçiriverince ana akım medya sadece 1 dakikalık bir haberle servis yaparak yine ülke gündeminde ki ne şiş yakan nede köfteyi yakan haberlere devam ederek ülke günceminin üzerine cafcaflı jelatini çekerek insanları uyutmaya devam ederler.

Bu ülkede her muhalefet terörist, ülkeyi bölen, dış mihrakların gücü olarak görüldüğü için gerçekleri veren medyaya kesinlikle itibar etmiyorlar ve malesef kaybetmeye devam ediyorlar.

Uyumaya devam et ülkemin insanları seni uyandırmaya çalışanlara itibar etme onların oyununa gelme. Vatan sana minnettar ülkemin bayrağı senin sayende yere inmiyor. Damarlarında akan asil kan şehitlerimizin sayesinde bu bölünmez ülkeyi ayakta tutuyor. Özelleştirmelerle bu ülkenin ve senin sayılan devletin elindeki kurumlar tek tek satılsada biz zaten 2 yılda çıkaracağımız parasını anında alıyoruz. Günü kurtarıyoruz yarını düşünme düşüneceğin tek şey NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

hocam sizce vergisi içinmi yapıyorlar ?

tabikide vergisi için yapıyorlar madem kimsenin sigara içmasi istemiyorlar komple yasaklansın sigara satılması çıkıp meydanlarda sigaradan hedeflediğimiz 2012 vergi geliri 16 milyar dolar deyip avuçlarını ovuşturuyorlar bu nasıl iş bundan sonrada çok daha zam olur çünkü devlete para getiren kurumlar satıldı bu açığı kim kapatacak bide bundan sonraki hükümetler ne yapacak bilemiyorum altın yumurtlayan tavuklar satıldı vah halimize bunlara sebep olan vatandaşlara hiç hakkımı helal etmiyorum

Şimdi shell petroldeki arkadaşı aradım;

Kısa mavi lark: 6,50

Marlboro: 9,00

Parliament: 9,50

oldu dedi. Yukarıdaki fiyatlar doğru değil gibi.

en pahalı cigara marlboro biliyordum tahtını parlement e mi kaptırmış :D

Yau arkadaş elektrik, akaryakıt, doğalgaz zammını falan eleştirseniz anlayacam destek verecemde sigara ve içkiye zam gelince bunuda siyasete vurmak pek akıl karı gelmedi bana. Bu zihniyet, umumhane vizite ücretine zam gelse onuda siyasete vurup sokağa çıkıp eylem yapacak zihniyettir :D Sanki vazgeçilmez doğal ihtiyaç yaa. Bu ülkede vatandaşın totosundaki en büyük acı bence yakıt fiyatları. Sigara boş iş.

Sigara içenlerin faşizan tavırları yüzünden hergün sıkıntı çeken birisi olarak zammı az buluyorum. Gel görki zam olayını yapanda devlet değilmiş :huh:

Devlet vazgeçti Marlboro çarpttı
Sigarada son dakika sürprizi yaşandı. Devletten beklerken zam golünü sigara firmaları attı. Zam oranı yüzde 20'lere vurdu.

Sigaraya yapılacak olan zam sinyali yılbaşından önce gelmişti. Planlanan yüksek zammı devletin ÖTV artışıyla yapacağı söyleniyordu.

Devlet sigarada son dakika değişikliği yaptı ve yüksek ÖTV zammından vazgeçti. Beklenen yüzde 65 olan ÖTV vergisinin yüzde 69'a çıkacağıydı, yapılan yüzde 0.25'lik bir ÖTV artışı oldu.

Devlet ÖTV'de yüzde 4'lük bir artış yapmış olsaydı bunun sigara fiyatlarına yüzde 20 olarak yansıması bekleniyordu.

SİGARA FİRMALARI ÇARPTI

Devlet ÖTV zammını cüzi oranda tutunca sigara firmaları fırsatı kaçırmadı. İlk açıklama piyasanın en büyük üreticisi Philsa'dan geldi.

Philsa bütün sigara markalarına 1 liralık artış kararı aldı. Bu zam beklenenden yüksek oldu. Bu kez ÖTV bahaneleri de yok üstelik.

Philsa zammı yüzde olarak değil de bütün sigaralarına 1 lira olarak uyguladı. Bu yöntemle de en düşük fiyatlı sigaralarındaki zam oranı yüzde 30'ları bulmuş oldu.

PİYASAYA YÖN VERECEK

Philsa'nın yaptığı bu uyanıklık, diğer sigara firmalarına da örnek teşkil edecek. Henüz diğer üreticilerden yeni zam rakamları gelmedi ancak Philsa, devletin vazgeçtiği yüksek zammı cebine indirerek piyasaya yön vermiş oldu.

Tahminler diğer sigara firmalarının da ÖTV'nin düşük kalmasıyla ortaya çıkan zam farkını ceplerine indirme yolunda karar almaları yönünde.

http://www.internethaber.com/devlet-vazgecti-marlboro-carptti-490788h.htm

iste-zamli-sigara-fiyatlari-4216450_9589

Tugrul, bende sigara kullanıyorum hemde günde 1-2 paket. Zam gelsin sorun yok ama tiryaki zihniyeti işte, paketi 15 lira da olsa gene içer. Ha bunu hükümete bağlamak? o konu biraz tartışmalı. Her hükümet zam yaptı, bu hükümet sigarayı bırakmaya teşvik etmek adı altında biraz daha fazla yapıyor. Altında birşeyler yatıyor mu bilmiyorum. Ama gerçekten de bunun için zam yapiyorsa şunu söyleyebilirim: işe yaramıyor :D

hWpW9.jpg

Günde bir paket parliement içen bir kişi.

10*30=300 tl aylık

300*12=3600 tl yıllık

3600*10=36000 tl 10 yıllık

Not:10 yıl boyunca gelecek olan zamlar hariç  :whistle:

İçmeyin kardeşim. Bana bir tane faydasını söyleyin 10 yıl köleniz olayım.

Yalvarıyorum içmeyin.

Açın gözünüzü artık. Hem maddi zarar, hem sağlıktan zarar, hem manevi zarar.

Ve ölümünüzün sonu %99 sigara yüzünden çıkan bir hastalıktan olacağını biliyormusun?

%1 kazalar v.s Hatta bu %1 kazarlar yüzünden olan hastalıklarında %90ydı galiba, yani %1'in %90'ı, sigaray dayalı oluşan kazalar. Sigara öyle bir illetki, sinir sistemini felç ediyor. Görme duyusunu kaybettiriyor. Anlatılanların beynimizde geç algılannmasına sebep oluyor.

Evet durum bu kadar açık ve net.

Neymiş efendim stres attırıyormuş?

Streslerin zaten %70'ı maddi kaynaklara dayalı. Sen sigara içerek dahada batıyorsun farkında değilsin.

Çok stresliysen sigaraya vereceğin parayı güzel bir tatile verebilirsin!!!

Benim amcam sigara yüzünden akciyer kanseri oldu. Çözüm için almanyaya, fransaya götürdüler. Ve 278 bin tl para döktüler. Ama sonuç olumsuz. Ve 2012 nin 2. ayında vefat etti.

Benim teyzemin kızının kocası; 38 yaşında, sigara yüzünden bacaklarında tümor oluştu. tam 6 yerinde, tam 6 ay yürüyemedi, tümör 6 ay sonra beyine şıçradı. Beyinde 5 tane ttümor oluştu. Çok masraflı bir ameliyatla Almanyada beyindeki tümörün 3 tanesi, bacaktakininde bir kısmı temizlendi. Oda yanlış hatırlamıyorsam 100 bin  tlye yakın para döktü. Ve sonu. 2012 nin 9. ayında vefat etti.

Bu liste sadece benim yakın akrabamdan uzar gider.

Daha çok şey yazmak istiyorum. 

Açın gözünüzü bakın sağınıza solunuza

Edited by &ULTİMATE&

Bende 8 sene içtim. Hiç öyle günde 1 pakete çıkmadım ama askerde belki biraz zorlamış olabilirim. Keyif kısmı doğrudur zevki tartışılmaz ama iş müptela olmaya döndümü bunun bence esrar, eroinle hiç bir farkı yok. İnsan kendi eliyle yavaş yavaş kuyusunu kazıyor ve o duman artık düşünmeyi devredışı bıraktığı için farkında olmuyor. Bıraktıktan sonra artık astım hastaları kadar hassas oldum sigaraya karşı. Az bir dumanda bile boğulurcasına öksürüyorum. Bıraktıktan sonrada sanki hayatın bir üst sürümüne upgrade yapmış gibi hissediyorsun. Sağlık ve temiz hava gibisi yok. @ULTİMATE gibi bende bir çok örnek verebilirim. En yakın zamanda yaşanan olayı örnek vereyim, dayım sigarayı izmariti ile birlikte içen birisi. Hatta içmeye tersten bile başlayabilir farketmez :D Yeni gireceği iş için sağlık raporu almaya gittiğinde ciğerlerinde bir kitle tespit tediliyor. Şans eseri kanser başlangıç aşamasındayken tespit ediliyor ve tedaviye başlıyor. Ve o çam yarması gibi adam korkudan salya sümük ağlayıp anında sigarayı bırakıyor. Bir musibet bin nasihattan iyi misali yani..

Şimdi o yazdığınız klavyeyi şöyle bir kaldırıp kafanıza 2-3  defa sağlam şekilde vurun ve ben napıyorum diye hemen bir uzmandan yardım isteyin :D

28 yaşındayım lakin ister inanın ister inanmayın ama ne sigara ne de içki ne de eroin veya bu tür alışkanlıkların hiçbirini içmedim daha. Onun yerine bol kola ve süt içiyorum aha demin 1 lt sütü bi dikişte bitirdim. Akıl var mantık var niye içiyorsunuz. Ah şu sigaraya icat edeni bir bulsam kaynar kazana atacağım doğrusu :)