Jump to content

Kcp - Kawaii Codec Pack 0.6.0.4

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Diğer packlerden farkı en iyi kalitede video izlemek için donanımıza gore madvr mpc lav filitre tweaki atar ozellikle bu işlerden anlayamanlar(ozellikle türk forumları için :))  için birebirdir geçmişte en iyi video izlemek diye konu açmıştım onun çok basitleştirlmiş hali.
not:kurmuş olduğunuz packleri mutalaka kaldırın mpc oto kuruluyo sadece biçimden dosya ilişkilendirin..
download: http://haruhichan.com/projects/KCP/KCP-0.5.1.1_[1B46BBB5].exe
kurarken aşadaki tablodan madvr renderer ayarlarınız için donanımınıza gore mid high highest ayarlarını seçin kurarken..takılma donma yaşarsanız bi alt seviyeye düşürün.. 
KCP1.png

This codec pack will result in higher image quality and performance than using CCCP (or anything ffdshow-based, really), so if you’re struggling to play back Hi10P anime, or even regular 1080p, consider trying this. This codec pack will be updated regularly and uses very new versions of libav for decoding as well as custom edits to make 10-bit decoding even faster, giving it much more speed than the ridiculously outdated ffdshow-tryouts project, and the even more ridiculously outdated CCCP codec pack that is based on it.

This release contains the following, configured to play Hi10P/10-bit anime right after the DEFAULT install:

MPC-HC 1.6.6.6371 (changing to lite build soon)
madVR v0.85.7
LAVFilters-0.54.1-30 x86 (Audio and Video Filters + Splitter)
Haali Matroska Splitter
xy-VSFilter 3.0.0.211

or install just what you want...

Features:
Given the ability install the latest xy-VSFilter (optionally)
Given the ability install madVR (-evr-cp set as renderer if madVR is not installed)
DXVA support on 8-bit playback
Hi10P/10-bit support
Chapters shown on seekbar
Able to take screenshots
Visually approving like your eyes have never seen before
No more excuses to be lazy, since it just works

Minimum requirements (We have spent dedicated time testing KCP on various setups, these are the minimum requirements we have found that work best):
Specs: 2 GHz dual core or higher, 2 GB Ram or higher, 128MB Video Memory. (Note: This is for 720p Hi10P/10-bit playback)
This is subject to change as we are making some installer presets for certain specs.

Tips:
- During playback, press Ctrl+J to bring up the madVR OSD. Pay attention to Dropped/Delayed frames. Obviously, you want these as low as possible (remember that starting a video will usually cause a few dropped/delayed frames). If frames are being dropped/delayed every few seconds, drop down to a different tier setting on install.

- Ctrl-R will reset Delayed/Dropped frames to 0.

- Remember that the video also affects the rendering speed. Test out some grain intensive or high-bitrate videos. If you can play those back just fine, you'll be good for just about everything. OPs/EDs are generally good for this since they can be the most rendering intensive parts of a show, and can easily be used as a test over-and-over again to see different results.
kurarken tweak ayarını soruyo donanımınıza gore seçersiniz..yada defaultta bırakın..
8pNQv.png

YCyJ7.png

vaLT2.png
4cGJc.jpg
ctrl+j madvr görünen renderer işleyişi

Edited by istanbul82

@İstanbul82 Konunun yeri degil biliyorum ama Sen bu kaliteli ses olayına takmış durumundasın bunu paylasımlarımdan anlıyorum. Senin bana önerebileceğin ses kartı ve kulaklık ne olur. Birde gercekten bir müzik icin kaliteli bir ses icin ne önerirsin. İster pm istersen burada paylasırsan sevinirim

@İstanbul82 Konunun yeri degil biliyorum ama Sen bu kaliteli ses olayına takmış durumundasın bunu paylasımlarımdan anlıyorum. Senin bana önerebileceğin ses kartı ve kulaklık ne olur. Birde gercekten bir müzik icin kaliteli bir ses icin ne önerirsin. İster pm istersen burada paylasırsan sevinirim

creative ses kart ıX-Fi kulaklık olarak Sennheiser +kayıpsız dinlemek için sox ffmpeg kütüphaneleri+wasapi

programı kurdum ama içinde player yok sadece codec sanırım. Windows media player lamı çalıstırcaz videoları. Birde dosya ilişkilendirme kısmı çıkmadı.

başlatta kurulduğu yerde mpc var aç ayarlar biçimlere gel video seç ilişkilendir...wmp de madvr(video gpu hesap.) çalışmaz... 

bu işlerden pek anlamam ama normal bir pc için lavfilters yetmezmi

şoyle bişey bunun farkı diğer paketlerden ekran katını donanımını okuyor ince tweakini one göre atıyor sağ yapıp lav filiter yarlarına bakarsan yada madvr ye ekran kartına göre ayarlandığını görürsün..klite veya wi7codec mdvr lav seçmeli veya ayarsız çoğu kullanıcı ne olduğunu bilemediği içinde kaliteli resim alamıyor videodan %85 i sadece kurup kullanıyor ne nedir bakmıyor.

ctrl+j yaparak ne olduğunu anlarsınız zaten madvr çok kaliteli bir renderer

Edited by istanbul82

Kurulumda seçme ekranı geliyor bende

düşük --vasat--- normal -- high ---ultra

Ultra seçtim kurdum...

o ekran kartına gore donanımına gore madvr renderera image scaling(madvr bak daha ii anlarsın) atıyo, ultra da donanımın ii değilse takılmalar yüksek işlemci ram kullanımıyla donanım ii değilse sorun yaşaya bilirsin! tabi bir okadarda resim kalitesi artar ultrada..o seçenek donanınımı ii olanlar için üstte tablo var..

Edited by istanbul82

o ekran kartına gore donanımına gore madvr renderera image scaling(madvr bak daha ii anlarsın) atıyo, ultra da donanımın ii değilse takılmalar yüksek işlemci ram kullanımıyla donanım ii değilse sorun yaşaya bilirsin! tabi bir okadarda resim kalitesi artar ultrada..o seçenek donanınımı ii olanlar için üstte tablo var..

Donanımım iyi takılma yok görüntü ses süper..Ekran kartı  Zotac Nvidia geforce GTS 450 1 gb gddr5  Üstalik sistemi oc li kullanıyorum i7 870 işlemci 2.93 ghz oc ile 3.6 ghz.

Edited by C@NgO

yok hayır explorer resim onizleme artık  icros win exden den daha ii yapıyor tüm formatları ekletirerek bütün formatları önizleme resmini açar %25 den açar daha görsel olur..codecğin ozel barındırdığı bişey değil yani.boş olunca vaktim konuya eklerim.

http://majorgeeks.com/Icaros_d7220.html

http://shark007.net/forum/attachment.php?aid=1707

Edited by istanbul82

bsplayer ı ve vlc yi kaldırmak gerekir mi? Tam hatırlamıyorum ama bunlar kendi codec ini kurmuş olabilir. Ayrıca iyi donanımın tarifi nedir? Maşallah c@ngo uçmuş (bana göre). on board intel hd graphics 3000 ekran kartlı, i5-2520m işlemcili, 8 gb ram li donanım üzerine win7 x64 bit pro yüklü bir laptop için ideal ayar ne olmalı?

ilgine şimdiden teşekkürler.

bsplayer ı ve vlc yi kaldırmak gerekir mi? Tam hatırlamıyorum ama bunlar kendi codec ini kurmuş olabilir. Ayrıca iyi donanımın tarifi nedir? Maşallah c@ngo uçmuş (bana göre). on board intel hd graphics 3000 ekran kartlı, i5-2520m işlemcili, 8 gb ram li donanım üzerine win7 x64 bit pro yüklü bir laptop için ideal ayar ne olmalı?

ilgine şimdiden teşekkürler.

hayır kaldırmak gerekmiyo sadece diğer codec paketleriyle çakşabilir win7coden klite kuruluysa onlar kalkıcak filitreden lavı ve mdvr yi goruyosan tamamdır zaten o tablo aşağada var..senin için high veya mid  iidr  diğerlerini kendi hallediyo..

Edited by istanbul82