Jump to content

Android 4.0.3 Tablette Ses Artırmanın Yolu Varmı?

temmuz
 Share

Recommended Posts

Müzik değilde canlı tv ve videolar falan.. Mxplayer ve ilgili codec'i ile ayrıca vitamio hepsi mevcut tabletimde. Ama bunlara rağmen zayıf ses. Herhalde donanımsal bir problem (Yetersiz hoparlör falan). Belki ek codec veya destek olabilecek bir uygulama yada driver falan etkili olabilir diye düşünmüştüm.

O iş zor canlı tv de ses arttırma falan. Ama Cyanogen romlarda dsp manager vardı sadece açtığın programı değil genel olarak cihazdaki bütün sesleri arttırabiliyordu. Bir araştır ama cihaza rom atman gerekebilir. Yeni kullanıcıysan aşar seni.

amfi takınız

Evde Logitech Z906 var. Bazan ona bağlıyorum apartman yıkılıyor. :dribble:

Ama dışarıya çıktığımda hem çok ağır hem yolda parkta 220 Volt şehir şebekesi bulabilmek problem oluyor. :D

Şaka bir yana eğer ciddi önerdiysen gerçekten evde işe yarıyor ama esas problem ve tabletin esas kullanım amacı gereği dışarıda sesi artırabilmeliyimki işe yarasın.

Edited by temmuz

tüm uygulamalarınkini arttiran bi çözüm yolu buldum ama inşallah işinize yarar

Yok, yok.. İşe yaramıyor:

1- Programsız ayar tarif ediyor ama telefonlar için. Benim tablette öyle ayarlar yok.

2-Programlı çözüm için verdiği app kurulduktan sonra 'telefonunuz uyumlu seğil, volume+ uygulamasını download edin ve deneyin' mesajı veriyor ama volume+'da benzer programlarda işe yaramıyor (Bu tür programlar sese extra katkı yapmayıp, var olan sesin değişik ayarlarını yapıyor.).

Edited by temmuz

Cihazınızın sesini izin verilenden daha çok arttırmak için "Volume+" isimli uygulamayı indirip kurunuz.

(Program Çin Malı dahil bir çok telefon ve tabletle uyumludur. Google Play Store'den satın alma yapabilirsiniz.)

Cihazınızın sesini dilediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Lakin dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

1: Programı kullanabilmeniz için cihazınızın "Root"lanmış olması lazım.

(Programı kullanmak için, "Root" yetkisi her zaman gerekli olmayabiliyor. Program, "Root"lanmamış bazı cihazlarda da çalışabilir.)

2: Ses seviyesini arttırma işini fazla abartmamak lazım. Aksi halde, cihazınızın hoparlörünü veya bazı parçalarını aşırı yüklenme nedeni ile bozabilirsiniz.

(Program ayarlarını dikkatli yaparsanız, sınırları zorlamaya çalışmazsanız bir sorun yaşamazsınız.)

Cihazınızın sesini izin verilenden daha çok arttırmak için "Volume+" isimli uygulamayı indirip kurunuz.

(Program Çin Malı dahil bir çok telefon ve tabletle uyumludur. Google Play Store'den satın alma yapabilirsiniz.)

Cihazınızın sesini dilediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Lakin dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

1: Programı kullanabilmeniz için cihazınızın "Root"lanmış olması lazım.

(Programı kullanmak için, "Root" yetkisi her zaman gerekli olmayabiliyor. Program, "Root"lanmamış bazı cihazlarda da çalışabilir.)

2: Ses seviyesini arttırma işini fazla abartmamak lazım. Aksi halde, cihazınızın hoparlörünü veya bazı parçalarını aşırı yüklenme nedeni ile bozabilirsiniz.

(Program ayarlarını dikkatli yaparsanız, sınırları zorlamaya çalışmazsanız bir sorun yaşamazsınız.)

Verdiğin bilgilere göre bu iyi imiş ve hatta tam benim aradığım imiş. Ancak satın almak istememe rağmen tabletim ile uyumsuz olduğu sebebiyle bu mümkün olmadı. Belki buna benzer başka varsa..

Teşekkür ederim

Fine Volume Control V2 (Full) v2.1.2 APK

2887464-1326370004976.jpg

birde bunu deneyin isterseniz

Bunu ikinci kez denedim. Hiçbir faydası olmuyor. Anladığım kadarıyla tabletler biçin değilde telefonlar için yapılmış bir uygulama. Belki telefonlarda işe yarar.

Verdiğin bilgilere göre bu iyi imiş ve hatta tam benim aradığım imiş. Ancak satın almak istememe rağmen tabletim ile uyumsuz olduğu sebebiyle bu mümkün olmadı. Belki buna benzer başka varsa..

Teşekkür ederim

Bunu ikinci kez denedim. Hiçbir faydası olmuyor. Anladığım kadarıyla tabletler biçin değilde telefonlar için yapılmış bir uygulama. Belki telefonlarda işe yarar.

Uygulayı buradan indirip kurabilirsin.

http://www.apkmania.co/search/?q=volume%2B