Jump to content

Hp Pavilion Sleekbook 15-B010St

angrybirds
 Share

Recommended Posts

Windows 8'de normal şekilde downgrage (windows sürümünü düşürme) olayı yoktur. Bunun nedeni UEFI BIOS'larda bulunan Secure Boot aktif iken Windows 8 yüklü bilgisayarlarda herhangi bir Windows yükleme olayı gerçekleştirilemez. Bu yüzden BIOS'a girerek Secure Boot seçeneğini Disabled olarak değiştirin. Daha sonra normal şekilde Windows 7 yükleyebilirsiniz.

Windows%208%20secure%20boot-580-90.JPG

Haydi kolay gele !

• 3 hafta sonra ...

biosa girdiğimde "Action Keys Mode__________________Enabled"   birde  "Secure boot............................Disabled" var hangisini değiştireyim

Hp sitesinde evny 1002st  raid driverini indirdim ama görmedi sürücü yüklenemedi diyor.  Kendi modelinde ise sadece win8 driveri var bunuda indirdim bunu da görmedi

sata driver linkini bliyormusun

Sorunu Çözdüm İlginiz için teşekür ederim sorun usb 3.0 dan kaynakalanııyor. microsoftun sitesinden Windows 7 Usb/DVD Download Tool programı ile iso dosyasını flash belleğe atttım driverleride içine kopyaladım oldu. Şu an bir problem yok

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By muratbayram35
      Öncelikle selamlar bilgisayarın modeli HP-15-P209NT-L0D89EA bi hafta oldu alalı aldığımda windows 8.1 single language yüklüydü neyse açtım baktım sadece c diski vardı ve toplamı 1300 gb felandı bende ablam için kuracağım için d diski oluşturma ihtiyacı hissettim sonra ise onbukanın windows 8.1 plus editionunu kurdum ama kurarken de recovery bölümünü de sildim yanlışlıkla sonra kurdum sistemi fakat bazı sorunlar oldu bende yine onbukanın windows 8.1 in performance editionunu kuracaktım recovery menu silindiği için de atamıyorum yanında cd felan da göndermemişlerdi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
    • By m_tuncer
      Hp pavilion dv6-3340et dizüstü bilgisayarımın biosunda advanced menüsü yoktu, uygun bi bios yazılımı buldum yükledim advanced menü çalıştı. Bilgisayarım değiştirilebilir grafik donanımına sahip, intel hd grafik ve amd hd graphic.

switchable(değiştirilebilir grafik) seçeneğini iptal etmek için bios'tan 'igpu' seçeneğini 'dgpu' ya getirdim ayarları kaydedip çıktım. Bilgisayarım bir daha açılmadı, siyah ekranda kalıyor ve hiçbir işlem yapmış. Usb den hp sitesinin talimatlarına göre kurtarma işlemi denedim yapamadım, çok uğraştım olmadı. (windows tuşu + b ile birlikte power tuşuna bas, usb ye bios romu at vs.)

Bios konusunda bilgili olan bir arkadaşımız bana yardımcı olabilirse sevinirim. Selam ve saygılarımla...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...