Jump to content

Bu Parça Interneti Wifi Olarak Dağıtır Mı

ZodiacNadavich
 Share

Recommended Posts

Yanlışın var diye düşünüyorum. Çünkü image linki açılmasada link adresinden ürünün tplink-tl-wn722n olduğu anlaşılıyor ve bu bir wireless güçlendirici yada access point değil sıradan bir usb wireless adaptördür. Yani verici dağıtıcı falan değil sadece alıcıdır. Alma kapasiteside birincisi modemin verici gücüne bağlıdır ve üzerinde büyükçe görünen alıcı anteninin bir parça ek faydası olabilir. Aynı konutta yada en fazla alt üst ve bitişik dairelerde işe yarayabilir. O da eğer iyi bir modemin varsa..

Edit: @yavuz58'inde dediği gibi..

Edited by temmuz

dostum her wi-fi kart ve wi fi alıcı aynı zamanda dağıtıcıdır, connectify programı ya da windows7 kullanıyorsan, bilgisayarlararası geçici internet paylaşımı yaparsan her türlü dağıtımı yaparsın, unutma, dağıtım yapacağın pc ya ethernet kartı ile internete bağlacak, ya da diğer bir alıcıyla, mesela memlekete gittiğimde orada kablolu modem var, üst kattaki masaüstü pcye böyle bir şey aldım, pc ethernet ile bağlanıyor o arada ben bu ürünü o pcye takarak onun üzerinden paylaşıyorum ve ardından alt kattan wi-fi üzerinden giriyorum

ya da her haftasonu ilçeye gidiyorum, orada bu aletten var dışarıya balkona koyuyoruz usb kablolarla uzatıp, bunla internete giriyorum, evin içindeki diğer arkadaşlara da conenctify ile benim notebookun kendi wi-fi si üzerinden evin içinde dağıtım yapıyorum, bendeki ürün,

TP-LINK TL-WN723N 150Mbps 802.11b/g USB Mini KaTP-LINK TL-WN723N 150Mbps 802.11b/g USB Mini

59418498_tn30_0.jpg

Edited by yeniceli2001

dostum her wi-fi kart ve wi fi alıcı aynı zamanda dağıtıcıdır, connectify programı ya da windows7 kullanıyorsan, bilgisayarlararası geçici internet paylaşımı yaparsan her türlü dağıtımı yaparsın, unutma, dağıtım yapacağın pc ya ethernet kartı ile internete bağlacak, ya da diğer bir alıcıyla, mesela memlekete gittiğimde orada kablolu modem var, üst kattaki masaüstü pcye böyle bir şey aldım, pc ethernet ile bağlanıyor, ben de paylaşımı açarak alt kattan wi-fi üzerinden giriyorum

ya da her haftasonu ilçeye gidiyorum, orada bu aletten var dışarıya balkona koyuyoruz usb kablolarla uzatıp, bunla internete giriyorum, evin içindeki diğer arkadaşlara da conenctify ile benim notebookun kendi wi-fi si üzerinden evin içinde dağıtım yapıyorum

İlgili konuda bilgi seviyen takdir edilebilir ama sen konuyu açan ve deneyim/bilgi seviyeside ortada olan arkadaşamı bunları anlatıyorsun? :mobile:

İlgili konuda bilgi seviyen takdir edilebilir ama sen konuyu açan ve deneyim/bilgi seviyeside ortada olan arkadaşamı bunları anlatıyorsun? :mobile:

dostum zaten mesleğim "öğretmen", sabır ve iştiyakla her konu hallolur, icabında dostum sen o ürünü al, tak bilgisayarına TEAMWIVER programı var onla senin bilgisayara bağlanarak, Şemsibey'in crackli connectify programını da kurarız her türlü yardımcı olurum, "BİLGİ" kelimesinin 4 harfi "İLGİ"dir... 

dostum zaten mesleğim "öğretmen", sabır ve iştiyakla her konu hallolur, icabında dostum sen o ürünü al, tak bilgisayarına TEAMWIVER programı var onla senin bilgisayara bağlanarak, Şemsibey'in crackli connectify programını da kurarız her türlü yardımcı olurum, "BİLGİ" kelimesinin 4 harfi "İLGİ"dir... 

Öğretmenim, birincisi konuyu açan ve ihtiyaç sahibi olan ben değilim. İkincisi bu ve benzer konularda -belki senin olduğun kadar ollmayabilir ama- yeterli bilgi ve deneyim sahibi olduğumu düşünüyorum. Ama olaki bir ihtiyaç durumunda yetersiz kalırsam (Herhangi bir konuda) forumda sorarım, soruyorumda.. Seninde birikiminden faydalanmaktan mutluluk duyarım; teşekkür ederim.

Ama konuyu açan arkadaşa önerdiysen o başka. Elbette olabilirde.. Ama benim mesajımın altında önermen, sanki bana yapılmış bir önerme gibi duruyor.

Edited by temmuz

*100 metre normal modemler bile dağıtırken zorlanır anca açık alanda belki, sen de usb uzatma kablosu alırsın, bunu da bir poşetin içine koyarsın balkona asarsın,ama aradaki evler+araç trafiği hattın kalitesini bozar her türlü, ya da anteni değiştirilebilir olanlardan alıp kaliteli kuvvetli dbi oranı yüksek bir antenle desteklersin

temmuz arkadaşım, ben öyle şeylere alınmam merak etme, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, bilgi öğrendikçe öğrenilmemiş ne kadar bilgi olduğunu anlıyor insan, bundan dolayı ukalalık yapmam, sen de ukalılık yaptığımı sandı isen ben özür dilerim, 

Aklımdan bir ukalalık yapıldığı şeklinde düşünce geçmedi ama konuyu açan arkadaşın bunları anlayamayacağını ve bu tarzdan bir ihtiyacıda olmadığını düşündüm sadece. Yanılıyorda olabilirim.

Bir access point'tir. Direk işini görür. Fiyat: 38-40 Lira..

http://www.akakce.com/access-point-router/en-ucuz-tp-link-tl-wr740n-fiyati,519667.html

Bunda mantık ne? Bende şöyle bir durum var. Modem komşuda ben ethernet ile alıyorum interneti. Masaüstündeki neti wifi gibi dagıtmak istiyorum. Benim verdiğim linkteki işe yaramaz mı

Usb wifi adaptör alırsam işimi görür diye düşünüyorum hem daha ucuz

http://teknogezgin.wordpress.com/2012/07/11/connectify-ile-kablolu-internetiniz-kablosuz-olarak-paylastirin-resimli-anlatim/

Olabilir. Be kendi adıma access point tercih ederdim. Fiyat farkıda çok değil ve kullanımı, kurulumu daha pratik, portatif, taşımaya, başka modemlerde/alanlarda kullanmaya elverişli, menzili verici olarak kullanılan wireless adaptörlere göre daha fazla vb..

Wireless adaptör alacaksan öğretmenin yardım teklifini kabul etmende yarar olabilir (TeamViewer vasıtasıyla falan).

Şimdiden kolay gelsin.

Sadece router alsam access point gibi işimi görmez mi? Sonuçta ev içinde kullanacağım fazla bir beklentim yok

Son kullanıcı için router'lar halen varmı bilemiyorum (Profesyonel kullanım amaçlı olanları mutlaka var). Zira artık her modem ve access point zaten router (dağıtıcı) özelliği taşımaktadır. Yeterki çok eski model olmasınlar. Ama zaten sana wireless özelliği olan router gereklidirki bunlarda modem ve access pointlerdir. Yoksa sen salt router alacaksan bunun yerine ethernet switch alırsın ve dağıtımını buradan yaparsın, böyle oluncada wireless değil kablolu dağıtım olur.

Sen gel 5-10 lira hesabı yapma, bir access point al, kolaylıkla kur, verimli kullan. İhtiyacın başka yerde olduğundada oraya taşı.

Bir dahada demiyeceğim, haberin ola.. :give_rose:

Son kullanıcı için router'lar halen varmı bilemiyorum (Profesyonel kullanım amaçlı olanları mutlaka var). Zira artık her modem ve access point zaten router (dağıtıcı) özelliği taşımaktadır. Yeterki çok eski model olmasınlar. Ama zaten sana wireless özelliği olan router gereklidirki bunlarda modem ve access pointlerdir. Yoksa sen salt router alacaksan bunun yerine ethernet switch alırsın ve dağıtımını buradan yaparsın, böyle oluncada wireless değil kablolu dağıtım olur.

Sen gel 5-10 lira hesabı yapma, bir access point al, kolaylıkla kur, verimli kullan. İhtiyacın başka yerde olduğundada oraya taşı.

Bir dahada demiyeceğim, haberin ola.. :give_rose:

Bu modemle routeri nasıl yapabilirim access point özelliğide varmış galiba 

tp-link td-w8101g