Jump to content

Ikinci El Hdd Nin Arızalımı ? Nasıl Anlaşılır

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar, ben ikinci el 2.5" 500 gb laptop için sata hdd almak istiyorum,

aldığım hdd yi arızalımı değilmi laptopta nasıl denerim bad sactor vs. varmıdır yokmudur çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım

yani illa laptoptaki hdd yi çıkarıp yeni aldığım hdd yi takıp işletim sistemini yükleyip 500 gb sata hddyi kapasitesi  doluncaya kadar film müzik vs doldurup denememmi gerekiyor 

yoksa bunun başka bi yolu varmıdır arkadaşlar...?

neticede laptopta bir adet hdd yuvası var, yeni aldığım hdd yi başka bir slot olmadığı için takıp deneme şansım yok,

yorumlarınızı rica ediyorum

arkadaşlar harici hdd lerde bulunan hddler sökülüp dahili hdd yaılabilirmi??

bugün ikinci el 2.5" hdd sordum adam bana dediki " eğer veri depolama yapacaksan elimde uygun bitane hdd var ama sistem yüklüceksen o sana gelmez" dedi ben bunu anlamadım???

arkadaşlar harici hdd lerde bulunan hddler sökülüp dahili hdd yaılabilirmi??

bugün ikinci el 2.5" hdd sordum adam bana dediki " eğer veri depolama yapacaksan elimde uygun bitane hdd var ama sistem yüklüceksen o sana gelmez" dedi ben bunu anlamadım???

ya 3.5 disk verecektir yada 2.5 diskin hızı yavastır..yada kapasite azdır

ben  leptop için almayı düşünüyorum oyüzden 2.5  hdd   sordum bana verdiği cevap ise aklımı karıştırdı

yani masaüstü kasaya takmıcam bunu leptopa takcam fakat adam dediki usb  bellek gibi kullancaksan olur ama sistem kuracaksan sana gelmez dedi oyüzden yani harici satın alsamda   kutunun içindeki hddyi söküp benim leptopa takıp sistem yüklesem olmazmı yani o hdd  lere sistem yüklenebilirmi?????????

sorun olmaz ama her harici içindeki sata çıkışlı olmuyor bazılarının sata kontrolcusü çırılmış yerine direk usb çıkıı bağlan mış luyor

butipler normal olanlardan kısa oluyor bunun dışında 5200 olması duşında sorun yaşamazsın

S8303578.JPG_600.jpg

S8303585.JPG_600.jpg

Edited by tutuklu8