Jump to content

Treelist Ile Aıo Örneği

nightmare3519
 Share

Recommended Posts

• Editor

Kodların yanlış kardeşim projende listicon pluginini devre dışı bırak gereksiz.

sonrada on show a bu kodları ekle.

TreeList.AddColumn("Plugin1", "#", 50)--Column Başlıkları

TreeList.AddColumn("Plugin1", "Yazılımın İsimi", 150)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Boyutu", 75)--Column Başlıkları
TreeList.AddColumn("Plugin1", "Favoriler", 59)--Column Başlıkları
nDosya= File.Find(_SourceFolder.."\\Programlar", "*.exe", false, false, nil, nil);--Belirttiğimiz (Programlar) Konumundaki Belirttiğimiz (.exe) uzantıdaki dosyaları bulur.nDosya tanımlamasında depolar
if nDosya then--nDosya boş veri değilse anlamına gelir.Bunu yapmamızın nedeni klasör boş ise sonraki işlemlerde veri olmadan adını vs. almaya çalışacağından hata verir.
for a,file in pairs(nDosya) do--Basit bir for döngüsü fakat çoğu kişi kulanımında hata yaptığını görüyorum.Oldukca işimize yarıcak bir döngüdür.Burdaki a nDosya'da (5. SAtırdaki komutla belirtilen konumdaki dosya) tanımlı veri adetini temsil eder. 10 adet ise 1,2,3...9,10 verilerini koyarak döngü içindeki komutları çalıştırır.File isi nDosyada tanımlı veriler.Proje içinde fileyi kullanacağız.
Ad=String.SplitPath(file).Filename--Normalde kod fazlalaığı yapmaması için addrow içnde kullanırım.Siz görmeniz için burda kullandım.Bu komut belirtilen konumdaki dosya veya klasörün adını alır.
nVeri=INIFile.GetValue(_SourceFolder.."\\Data\\Settings.ini",Ad,Ad);--TreeList'de tanımladığımız bir işlevin devamı aslında.Double Check evresinde favoriye eklemiştik.Burda eklenenleri .ini dosyasından alıyoruz.
if nVeri== "1" then--Aldığımız veri 1 ise
Favori="Evet"
else--Aldığımız veri 1 değil ise
Favori="Hayır"
end
result = TreeList.ExtractIcon("Plugin1",file, 0);

nBoyut = String.GetFormattedSize(File.GetSize(file), FMTSIZE_AUTOMATIC, true);--Burda dosya boyutunu alıyoruz.Normalde File.GetSize(file) şeklinde de alınıyor.Fakat Kb cinsinden yazar.String.GetFormattedSize() komutuyla otamatik birim veriyoruz.Yani veri azsa Kb çoğaldıkca Mb,Gb şeklinde gösterir.
TreeList.AddRow("Plugin1", "|"..Ad.."|"..nBoyut.."|"..Favori, result, nil, nil)--Burda Rowlara verileri ekliyoruz
end
end

Güzel proje yalnız resimdeki gibi bir hata alıyorum

149 proğram ikonu gözüküyor 149. programdan sonra program ikonları gözükmüyor,

nedendir acaba sorunu bulamdım,

defalarca kontrol ettim tekrar hazırladım ama sonuç yok,

bilen varsa açıklarsa sevinirim...

[spoiler]149i.png[/spoiler]

Edited by MAKINCI

Projenizi verebilirseniz yardımcı olalım bu şekilde neden kaynaklandıgını bulmamız zor.

Hocam proje aynı proje altı üstü arkaplan ekleyip 500x550 boyutunu ayarladım, kodlarda değişiklik yok :)

Bu resimdede orjinal halinin proğram konmuş hali sonuç yine aynı hata, treelist 2 #24 mesajda olduğu gibi autoplay çalışmayı

durdurdu hatası veriyor treelist 1'in üzerinde değişiklik yapmadan upload ettim.

http://www.mediafire.com/?34airdm03nv6ab3

[spoiler]screenshot1fe.png[/spoiler]

Edited by MAKINCI

Hocam ilk mesajda yazdım 149 programdan sonra yapıyor siz 112 program ekliyorsunuz bu durumda bi sıkıntı olmaması normal 160 program eklerseniz

ikon hatasını görürsünüz, neyse önemi yok böyle kullanırız artık, selametle...

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bu çalışmayı TreeList AIO Hakkındaki Neredeyse Tüm Soruları Cevaplayıcı Olarak Hazırladım.

[spoiler]UBcxE8n.png[/spoiler]

Program Özellikleri
-Seçilen Program Sayısı
-Klasör Boyutu
-Toplam Program Sayısı
-Tümünü Seç/Kaldır
-Program kuruluken progresste ilerleme
-Program Eklerken progresste ilerleme
-TreeList Sağ Tık

Ekleme:
-Toplu Program Silme Eklendi --wolfman.tr_ ' ye Teşekkürler..
-Arama Özelliği Eklendi --KintaRo'ya Teşekkürler..

#Klasör Boyutu Hatası Düzeltildi

NOT:Programlar klasörü yoksa autoplay\docs dizinine "Programlar" adlı klasör ekleyin..

Ayrıca bütün kodların Global'de kullanılmasına özen gösterildi.

http://www.mediafire.com/?lw0p5h6uetd741f

kardeş senin yaptıgın projeyi indirdim benim yaptıgım projenin glaobalına ekledim ve yönlerini verdim diologta çalışırken  program gözükmüyo bir zahmet bana yardım edermisin haberlerini bekliyorum

Hocam ilk mesajda yazdım 149 programdan sonra yapıyor siz 112 program ekliyorsunuz bu durumda bi sıkıntı olmaması normal 160 program eklerseniz

ikon hatasını görürsünüz, neyse önemi yok böyle kullanırız artık, selametle...

kardeş sorun yok hatasız çalışıyo 260 programla

saygılarımla

Güzel proje yalnız resimdeki gibi bir hata alıyorum

149 proğram ikonu gözüküyor 149. programdan sonra program ikonları gözükmüyor,

nedendir acaba sorunu bulamdım,

defalarca kontrol ettim tekrar hazırladım ama sonuç yok,

bilen varsa açıklarsa sevinirim...

[spoiler]149i.png[/spoiler]

bunun apzsini ver bakayım sorununu söyleyeyim kardeş

kardeş senin yaptıgın projeyi indirdim benim yaptıgım projenin glaobalına ekledim ve yönlerini verdim diologta çalışırken  program gözükmüyo bir zahmet bana yardım edermisin haberlerini bekliyorum

Projeni çalışmanın apzsi üstüne yap? Kodları yapıştırmak zorunda kalmazsın program sıkıntısı olmaz.

bunun apzsini ver bakayım sorununu söyleyeyim kardeş

Hocam proje aynı proje altı üstü arkaplan ekleyip 500x550 boyutunu ayarladım, kodlarda değişiklik yok :)

Bu resimdede orjinal halinin proğram konmuş hali sonuç yine aynı hata, treelist 2 #24 mesajda olduğu gibi autoplay çalışmayı

durdurdu hatası veriyor treelist 1'in üzerinde değişiklik yapmadan upload ettim.

http://www.mediafire.com/?34airdm03nv6ab3

[spoiler]screenshot1fe.png[/spoiler]

• 1 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

Build yapınca

Error: Plugin "C:\Program Files\AutoPlay Media Studio 8\Plugins\Objects\TREELIST\TREELIST.APO" is not licensed for re-distribution

1 Errors, 0 Warnings
Build failed

hatasını alıyorum, sebebi ve çözümü nedir acaba

Edited by JxRomeo