Jump to content

İş Ve Işçi Bulma Kurumu Iş Vermesi

alkan02
 Share

Recommended Posts

İş ve işçi bulma kurumunda milletimizin nufus kayıtları var

Bu kurum milletin hangisinin memur, işçi ve işsiz çalıştığını bilmesi gerekiyormu

milletimizin ne iş yaptığını, kaç lira maaş aldığını, sigortası yatırıyormu, sağlık güvecesi varmı bilmesi gerekmiyormu

bunların çalışmayanlara iş bulması yada işleri olanların kontrollerinin yapılması gerekmiyormu.

Ayrıca iş bulunamayan belli bir yaştan sonraki milletimize para  vermesi gerekmiyormu

ayrıca sigortası yatırılıyormu yada maaşları alabiliyorlarmı alsalarda kaç lira alıyorlar bunların tespiti yapılması gerekmiyormu acaba

Ben düşündünde aklıma bu geldi ben ilkokul ögrencisiyim bunları düşündümde belki yapılıyordur beni aydınlatabilirmisiniz. teşekkür ederim,

Burası Turkey , Avrupa'da değiliz olsak bile herşey kağıtta kalıyor biliyorsunuz , bir örnek vereyim diyelim ki şikayette bulundunuz Çalışma ve Sosyal Bakanlığına , aldığınız cevap seni orada zorla çalıştıran mı var , e orda çalışma burda çalışma işveren de yolunu bulmuş kendi kurallarını çıkarmış , peki bunları niye denetlemiyorlar denetleyen bir kurum yok mu sorusu yanıtsız kalıyor .

Çalışanın sigortası yapılmamış yada asgari ücretten düşük maaş veriliyor ,devletin verdiği cevap seni orda zorla tutan mı var sigortalı bir iş bul , saçmalık külleyin , bu sorunlardan utanıyorum artık diyebilirim...

Türkiyenin iyileşmeyen büyük bir yarası bu bence , etrafta microp dolu hiç iyileşmez ...

Senin saydıkların olması gerekir ama malesef...

Edited by dj sms

Burası Turkey , Avrupa'da değiliz olsak bile herşey kağıtta kalıyor biliyorsunuz , bir örnek vereyim diyelim ki şikayette bulundunuz Çalışma ve Sosyal Bakanlığına , aldığınız cevap seni orada zorla çalıştıran mı var , e orda çalışma burda çalışma işveren de yolunu bulmuş kendi kurallarını çıkarmış , peki bunları niye denetlemiyorlar denetleyen bir kurum yok mu sorusu yanıtsız kalıyor .

Çalışanın sigortası yapılmamış yada asgari ücretten düşük maaş veriliyor ,devletin verdiği cevap seni orda zorla tutan mı var sigortalı bir iş bul , saçmalık külleyin , bu sorunlardan utanıyorum artık diyebilirim...

Türkiyenin iyileşmeyen büyük bir yarası bu bence , etrafta microp dolu hiç iyileşmez ...

Senin saydıkların olması gerekir ama malesef...

Düzeleceğine inanıyormusun

Bu kafayla bu iş olmaz...

Neden olmasınki sen türk milletinin neleri başardığını biliyorsun, türküm doğruyum çalışkanım diye söylediğimiz andımız var, ve bu konuyu hepimizin düşünmesi gerek düzgün çalışırsak

Konuyu daha fazla kişinin okuyup araştırma yapıp milleti aydınlatması gerek

belkide böyle bir çalışma vardır

oradaki bazı memur görüşleri kimseyi ilgilendirmez son çalıştığım işyerinden bir önceki işyeri maaş larımızı ve 3 ay sigortamızı yatırmadan kaçtı un kapanına gittim şikayet dilekçesi verdim

memura dedim işsizlik maaşı alabilirmiyim alamazsın dedi hem ne yapacaksın diyor işsizlik maaşını aslan gibi adamsın git çalış demesi kolay dedim aslan gibi çalışıyorduk adam maaşları vermeden kaçtı neyse dilekçemi verdim işsizlik başvurusu yaptım 10 ay maaş aldım sgk bana bilgilendirme gönderdi iş verenini verdiğin adreste bulamadıkl iş mahkemesine dava açın

diye sonradan işkur bana 3 defa iş buldu telefonuma mesaj geldi ben gitmedim evime yakın iş buldum bunların hepsi iyi ama asıl sorun şu anki kanuni boşluk şirketler her türlü yolsuzluğu yapabilir işçi maaşlarını vermemek sgk pirimlerini ödememek gibi ve şirketin kendi mal varlığı yoksa kanunen hiç bir şey yapamıyorsunuz sahibinin yada ortaklarının milyarları olsa dahi

birşey alamıyorsunuz yani bunun düzenlenmesi lazım şirketten sahibi sorumlu olması lazım şu anki kanun mal varlığı olmayan şirket ölü adam gibi kanun hiçbirşey yapmıyor

Yaşadığım yerdeki İŞKUR a geçen sene müraaacat için gitim.

Gitmez olaydım. Orada çalışan memura kurs almak istediğimi söyledim. Adam hiçbir soruma cevap vermedi. Sadece isim soyisim, adres v.s sordu bende cevapladım.Adamı bir görseniz görende cumhurbaşkanı sanar. Adam öyle bir kasılıyordiki anlatamam. Sorduğum soru şu idi: Yakınlarda wep tasarım kursu varmı dedim. Adam öküzün trene baktığı gibi suratıma bakıyordu. Ama sorduğum sorulara cevap vermiyordu. Bu durum benim çok zoruma gitti. Oraya başvuru için giden insanları o kadar çok küçük görüyorlarki anlatamam. En azından benim yaşadığım yerde böyle. 

Yakınlarda yine gitmeyi düşünüyorum inşallah yine aynı adam vardır. Bu kez gömleğe takılan gizli kamera ile gideceğim. Böyle şerefsizleri deşifre etmek farz. 

Ben bu tarz kuruluşlara inanmıyorum. Bir iş çıktığındada kendi insanlarını yerleştirdiğinden hiç şüphem yok. Kurslar dahil. 

Burda çalışan görevliler denetleniyormu en başta bunu sorgulamak gerekir.

Buda işkurun başka bir yüzü...

Edited by &ULTİMATE&

Yaşadığım yerdeki İŞKUR a geçen sene müraaacat için gitim.

Gitmez olaydım. Orada çalışan memura kurs almak istediğimi söyledim. Adam hiçbir soruma cevap vermedi. Sadece isim soyisim, adres v.s sordu bende cevapladım.Adamı bir görseniz görende cumhurbaşkanı sanar. Adam öyle bir kasılıyordiki anlatamam. Sorduğum soru şu idi: Yakınlarda wep tasarım kursu varmı dedim. Adam öküzün trene baktığı gibi suratıma bakıyordu. Ama sorduğum sorulara cevap vermiyordu. Bu durum benim çok zoruma gitti. Oraya başvuru için giden insanları o kadar çok küçük görüyorlarki anlatamam. En azından benim yaşadığım yerde böyle. 

Yakınlarda yine gitmeyi düşünüyorum inşallah yine aynı adam vardır. Bu kez gömleğe takılan gizli kamera ile gideceğim. Böyle şerefsizleri deşifre etmek farz. 

Ben bu tarz kuruluşlara inanmıyorum. Bir iş çıktığındada kendi insanlarını yerleştirdiğinden hiç şüphem yok. Kurslar dahil. 

Burda çalışan görevliler denetleniyormu en başta bunu sorgulamak gerekir.

Buda işkurun başka bir yüzü...

İskur neden böyle yapıyorki acaba

Birincisi EĞİTİM ŞART ;

İşkurdaki adamlar daha yeni yeni PC görüyorlar. Hepsi 40 yaş üzeri toptan değişmesi gerekli. 

Kurum içi EĞİTİM ler dışarıdan buişlerde profesyonel olan firmalar tarafından verilmesi gerekli. Birde işin diğer yüzü var. Kanunlar. Bir kaç konu var. İŞKUR çalışan hakkında sorgu yapamaz. Bir maddeye göre "Kanunen yasak" var. Diger kanun maddesine göre ise açıklık var. Bunların yeniden düzenlenmesi gerekli. Birde bu işin rant yönü var. var oglu var..

Edited by hatmeto

Birincisi EĞİTİM ŞART ;

İşkurdaki adamlar daha yeni yeni PC görüyorlar. Hepsi 40 yaş üzeri toptan değişmesi gerekli. 

Kurum içi EĞİTİM ler dışarıdan buişlerde profesyonel olan firmalar tarafından verilmesi gerekli. Birde işin diğer yüzü var. Kanunlar. Bir kaç konu var. İŞKUR çalışan hakkında sorgu yapamaz. Bir maddeye göre "Kanunen yasak" var. Diger kanun maddesine göre ise açıklık var. Bunların yeniden düzenlenmesi gerekli. Birde bu işin rant yönü var. var oglu var..

bizim insanımız pc yeni görüyor olabilir fakat insanlık için emek her işten önce gelir