Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

Bilgisayar açılmıyor. Düğmeye basıyorum, bios ekranı geliyor fakat sonra 3 4 saniye durup tekrar kapanıyor. Sonra yeniden açılıyor, aynı şeyler ben bilgisayarı kapatana kadar devam ediyor.
Nasıl böyle oldu, bilgisayar açıktı. Uyku moduna aldım. Bir saat kadar sonra bir tuşa basıp açmaya çalıştım. Önce mavi ekran geldi. Yeniden başlattım ve böyle oldu biostan sonrası gelmiyor. Bir de live xp ile açabildim. Ama chromedeki yer imlerini nasıl kurtaracağım bulamadım.

Hayır sadece usb klavye ve kablosuz mousenin usb'si takılıydı. Hepsini çektim denedim yine aynı. Ekran resmine gelince, ya bildiğimiz bilgisayarı ilk açarken gelen ekran. Asus anakartlarının ekranı. Bir kaç saniye durup kaybolan ekran ışte

Hayır sadece usb klavye ve kablosuz mousenin usb'si takılıydı. Hepsini çektim denedim yine aynı. Ekran resmine gelince, ya bildiğimiz bilgisayarı ilk açarken gelen ekran. Asus anakartlarının ekranı. Bir kaç saniye durup kaybolan ekran ışte

Senin o bir kaç saniye durup kaybolan ekran dediğin bir kaç saniyede bilgisayar donanım taraması yapıyor. Eğer bir donanımda veya başka bişeyde hata varsa onu o bir kaç saniye içinde ekrana yazıyor ve tekrar denemek için başa dönüyor.

mevzu bir kaç saniyelik değil yani..

Live Cd ile Chrome de yer imleri;

C:\Users\NAME\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

dizinindeki bookmark dosyalarını yedekleyerek kurtarabilirsin.Onun dışında sisteminin çökmüş olma ihtimaline karşın hiç açılmıyorsa yada sürekli reset atıyorsa bir format atmanı ve uyku modunu mümkünse kullanmamanı öneririm.

Bilgisayar tamircisine götürdüm tanıdık birisi. BIOS'daki işlemci ayarıyla oynanmış dedi. Bir de BIOS u güncellemek gerek dedi. Sistem de çökmüş tabi. Beklediğim kadar ciddi bir sorunu yokmuş Allah'dan. Her ne kadar boşuna taşımış olsam da kafamda sürekli olan BIOS güncellemesi sonunda yapılıyor. Cevap veren herkese teşekkürler. Ayrıca yer imlerini umarım kurtarırım. Adama format atma dedim ama umarım atmaz lafımı dinler