Jump to content

Windows 8 Ve Ses Kartı

emutlu
 Share

Recommended Posts

Bilgisayara Windows 8 kurdum. Hem onboard hem de creative ses kartı var. Ses çıtlıyor ve kesik kesik geliyor?

Ses kartı audigy2 value 7.1 Ses kartının artık driver desteği yok. Modlanmış Daniel K versiyonunu kurdum.

Baştan ses kartı kaynaklı olduğunu düşünmeme rağmen onboardda da aynı problem var. Ses kesik geliyor ve çıtlıyor.

Bir fikri olan veya benzer sorunla karşılaşan üye var mı? Teşekkürler.

Bilgisayara Windows 8 kurdum. Hem onboard hem de creative ses kartı var. Ses çıtlıyor ve kesik kesik geliyor?
Ses kartı audigy2 value 7.1 Ses kartının artık driver desteği yok. Modlanmış Daniel K versiyonunu kurdum.
Baştan ses kartı kaynaklı olduğunu düşünmeme rağmen onboardda da aynı problem var. Ses kesik geliyor ve çıtlıyor.
Bir fikri olan veya benzer sorunla karşılaşan üye var mı? Teşekkürler.

Anakart driver'ınız güncelmi?

Hayır.. Çıkarıp mı deneme yapayım? Ses kartını çıkarmadan onboarda da kesilme ve çıtlama yapıyor şu an.
Ama aynı zamanda XP de kurulu. XP de sorun yok. Sesler gayet net.

Çıkartıp dene birde istersen :) Creative'in ses kartları çok iyide böyle destek vermemesi kötü yahu. Üst model kartlara bakın isterseniz, hoş masrafa değermi bilmiyorum Edited by yasak_ask

Sırf bu yüzden yıllardır Win7'ye dahi geçmedim. Peki ses kartı için hangi modeli tavsiye edersiniz?

Windows 8 desteği olan ve bütçeyi de fazla aşmayan, EAX, ekolayzır vs destekli bir kart önerebilir misiniz?

Bu ses kartı olduğu müddetçe zaten işletim sistemini değiştiremiyorum.

Creative Audigy Value / Audigy 2 Value için Windows 8 x32 / x64 sürücüsü güncellenmiş hali ile aşağıdaki linkte mevcut. 

Audigy Windows 8 sürücüsü

Haydi kolay gele !

Teşekkürler editör. Ses kartını tanıyor ama ama ek özelliklerin hiçbirini kurmadı. Ekolayzır yok mesela. Aynı sorunu Win 7 de de yaşamıştım. Sırf bu yüzden Danile K modlu driverleri çıkardı ancak performans vermiyor maalesef. Ses kartı öneriniz varsa onu da alabilirim. Teşekkürler.

Edited by emutlu

Sırf bu yüzden yıllardır Win7'ye dahi geçmedim. Peki ses kartı için hangi modeli tavsiye edersiniz?

Windows 8 desteği olan ve bütçeyi de fazla aşmayan, EAX, ekolayzır vs destekli bir kart önerebilir misiniz?

Bu ses kartı olduğu müddetçe zaten işletim sistemini değiştiremiyorum.

Hocam walla ses kartını en son windows 98 samanında kullanmıştım :D creative  soundblaster 128bit gibi bişeydi :)  Creative'in hepsiburada da win7/8 destekli ses kartlarını görmüştüm. Özellikle son çıkanlar harici kartlar. Fiyatları da biraz pahalı sanki. Hoş hepsiburada dışında nette araştırılsa ucuza bulunur kanımca :)