Jump to content

Hangi İşlemci ?

Share

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarda genelde oyun felan oynuyacam ondan sonra internette dolaşacam program sıkıştıracam örnek vermek gerekirse örnegin winrarla sıkıştırılmış oyun indirdim bu oyunu hızlıcana klasöre çıkartsın yapagım işler bunlar öyle adobe'miş grafikmiş o tür işlerle ilgilenmeyecem şimdi hangi işllemci benim içim iiyi 

lcx0n.png

Karşılaştırmaya Bakılırsa AMD daha iyi duruyor. Fakat Benim Şahsi Fikrim Asla AMD işlemci ve Ekran Kartı Almam... İstediği Kadarda iyi olsun.

Intel i5 diyorum. Oyun içinde NVidia Chipsetli bi ekran kartı almanı öneririm.

Edited by KenanK

arkadaşlar bilgisayarda genelde oyun felan oynuyacam ondan sonra internette dolaşacam program sıkıştıracam örnek vermek gerekirse örnegin winrarla sıkıştırılmış oyun indirdim bu oyunu hızlıcana klasöre çıkartsın yapagım işler bunlar öyle adobe'miş grafikmiş o tür işlerle ilgilenmeyecem şimdi hangi işllemci benim içim iiyi 

lcx0n.png

2sinide ele i5 2500k al şuan piyasaki en iyi işlemcilerden biri tam istediğin işlevsellikte ve özellikte fiyatıda makul. 

Hayır kesinlikle arkadaş oyun için nvidia önermiş :) oyun canavarı ATI Radeon HD serisi var işlemcide amd olursa tam optimize oluyor oyunlarda mükemmel performans alırsın tek sıkıntısı işlemci ısısı onuda kaliteli soğutucularla kapatabilirsin bu söylediklerim sadece oyuna yöneliktir windows için intel tercih yapılabilir.

Hayır kesinlikle arkadaş oyun için nvidia önermiş :) oyun canavarı ATI Radeon HD serisi var işlemcide amd olursa tam optimize oluyor oyunlarda mükemmel performans alırsın tek sıkıntısı işlemci ısısı onuda kaliteli soğutucularla kapatabilirsin bu söylediklerim sadece oyuna yöneliktir windows için intel tercih yapılabilir.

oyun için nvidia değil de AMD'nin HD serisi uygundur. her ikiside iyi birşey diyemem açıkcası. işlemci konusunda aynı şeyi söylemek zor biraz araştırın ondan sonra gelin yorum yapın amd'nin fx serisinden memnun olmayan kaç kişi var biraz araştırın testlere bakın araştırmadan yorum yapıyorsunuz allah bilir amd bile kullanmamışsınızdır.

Edited by kurt0619

valla arkadaşlar testlere felan güvenmiyorum birine bakıyom intel önde birine bakıyom amd önde bana bu testler pek gerçekçi gelmiyor ondan sonra alacak olacagım ekran kartı amdnin 7950 serisi sanki ileriye dönük olarak amd alsam daha iyi gibi geliyor şimdi çıkan oyunlar tam amd uyumlu örnek vermek gerekirse crysis tom raider bunlar 4 çekirdek üstünü kullanabiliyor teknoloji çok gelişiyor :) yorum sizlerin  

valla arkadaşlar testlere felan güvenmiyorum birine bakıyom intel önde birine bakıyom amd önde bana bu testler pek gerçekçi gelmiyor ondan sonra alacak olacagım ekran kartı amdnin 7950 serisi sanki ileriye dönük olarak amd alsam daha iyi gibi geliyor şimdi çıkan oyunlar tam amd uyumlu örnek vermek gerekirse crysis tom raider bunlar 4 çekirdek üstünü kullanabiliyor teknoloji çok gelişiyor :) yorum sizlerin  

Ekran kartında amd al eywallah ama bütçen müsait ise işlemci olarak amd alman en büyük hatan olur demedi deme. 

Edited by kurt0619

lcx0n.png

unutma sıkıştırma çıkartma işi düşünüyorsan birde yazma okuması hızlı hdd al.yada ssd.

Edited by STAN

amd işlemci daha performanslı görünüyor  8 çekirdek intel in üretim teknolojisi daha iyi duruyor ama  amd fiyat ve performans olarak  daha iyi ben amd diyorum birde işlemci hızı amd nin daha iyi kullanacağınız diğer bileşenlerde performansı etkileyecektir 

Edited by mgurnaz

arkadaş 8 çekirdek işlemci ile 4 çekirdeği karşılaştırmayın. ama şu var günümüzde 8 çekirdeği kullanacak işlem var mı? winrar 8 çekirdekde daha iyi çalışır. ama unuttuğum kısım bu 8 çekirdek doğal mı yoksa sanal mı:) valla unuttum. 

ama kardeş ısınma ve stabilite sorunu ile uğraşmam diyorsan gerçekten de 2500k al derim. 3570 in tek artısı pci 3.0 o da gereksiz. biz daha agp kullanıyoruz:)

şaka bir yana sen bence amdyi düşün. ısınmayı hallettin mi amd harbiden iyi. açıkçası ben 3000+ sahibi olarak forever amd diyorum:) p4 çift çekirdeklerle core2 duolarla az karşılaştırmamıştım o işlemciyi:)

3000+ core2 duo nun tırnağı  olamaz

p4 nire core 2 nire

amd 3000+ p4 ten üstün olduğunu herkez biliyor zaten 

core 2 duo ile fiat performans olarak bile yarışamaz

Edited by tutuklu8

oyun için nvidia değil de AMD'nin HD serisi uygundur. her ikiside iyi birşey diyemem açıkcası. işlemci konusunda aynı şeyi söylemek zor biraz araştırın ondan sonra gelin yorum yapın amd'nin fx serisinden memnun olmayan kaç kişi var biraz araştırın testlere bakın araştırmadan yorum yapıyorsunuz allah bilir amd bile kullanmamışsınızdır.

Kardeş ben ne demişim nasıl yazıları okuyorsun bende aynısını demişim işte nvidia mı önermişim ben araştırmıyorum senin gibi kullanmışım sen rahat ol oyun için amd önerdim windows tada iyidir intel yazılımda windows tada iyidir bu bütceye göre durum değişiyor.

lcx0n.png

tabiki ıntel işlemci,tabiki nıvıdıa

İşlemci olarak intel daha üstün duruyor. AMD işlemci konusunda halen intelle yarışamıyor bence. Inteli tercih edebilirsin. Yeni seri birkaç AMD işlemcili bilgisayara denk gelmiştim ve intel kadar performans verdiğini görmedim.

Ekran kartı olarakta AMD Radeon serisini öneririm. Intel işlemciyle uyumsuzluk yaşamazsın aksine performans alırsın bence. :)