Jump to content

Yeni Ekran Kartı Almak İstiyorum

Ozan67

Recommended Posts

Merhaba...

Bende şu an ASUS un GeForce 6600LE PCI-EX ekran kartıvar ve ben bu kartı değistirmek istiyorum ama bir türlü karar veremedim.Şu an benim elimde yaklaşık 250 ytl var.Ben Winfast PX7600 GT ekran kartını düsünmüstüm fakat genede size bi danısıyım dedim.İlgilenen arkadaslara simdiden teşekkürler...

danıştığın iyi olmuş 6600 ü satıp 7600 ü aldığında görüntü farkından başka çok fazla performans bekleme bence daha üst model bir kart alabilirsin örneğin 7900 gs gibi elindekini 130 a satsan 130+250 = 380 ytl ederki bu para ile x1950 pro da alabilirsin tabi tüm bu parayı ekran kartına ayırdıysan

merhaba, bende bi kaç ay içinde yeni bi bilgisayar almayı düşünüyorum bu yüzden bende Ekran Kartlarına çok baktım :')) senin tercihini inceledim, sende benim kadar aramışsın belliki çünkü o fiyat düzeyinde gerçekten iyi bi ekran kartı bakmışsın..

ama o/c yapma gibi bi düşüncen yoksa Saphyire X1650pro (512 mb) =155$ eyer bilgisayarı oyun oynamaya dayalı yaratmak istiyorsan ve fiyat/performans oranını yüksey tutmak istersen SAPPHIRE markasından şaşma derim..

Önerdiğim Ekran kartı;

Saphyire X1650pro (512 mb) =250 YTL - 270 YTL civarı

GRAFİK İŞLEMCİ RADEON X1650 PRO

ÇEKİRDEK HIZI 600 MHZ

BELLEK HIZI 1400 MHZ

BELLEK ARAYÜZÜ 128 BIT

İŞ HATTI 12

VERİ YOLU GENİŞLİĞİ 400 MHZ

biraz beklemen konusunda bende hemfikirim, suan bütün firmalar kabuk değiştirmede çok yeni ürünler ile çok çabuk ürün eskitiyorlar..

incelemelerim Ati ekran kartı desede bende GeForce manyaklığı var, suan 3 bilgisayarım var ve 1 Ati 1GeForce 1ide Paylaşımlı (LapTop) ve GeForce'dan memnun olduğum kadar hiç birisinden memnun deyilim..

X1950pro şiddetle öneririm şu anda alınabilecek en iyi kart ve 298 ytl kredi kartın varsa gigatek den alabilirsin ben ordan aldım hiç bir sorun çıkmıyor. 1 gündede geliyor UPS ile. hiç uraşma x1650xt,pro yok 7600gt falanla filanla.

Ha yok nvidiadan şaşmam diyorsan Palit 7900gs öneririm. x1950pro ya yakın performansı. fiyatıda uygun.

Please register to see this content.

ben biraz daha bekle derim dx 10 destekli kartlar piyasaya yayılsın şimdi bu kadar para weirceksin 3-4 ay sonra yeniden bi o kadar para werip değiştirmek zorunda kalıcaksın ama yinede karar senin...

+1

ya arkadaşlar aynı sorundan bendede varyaaaa ...

onboard ekrankartı kullanıyorum hem işlemci hemde ramden çok fazla yiyorr helede vistada bitane almayı düşünüyorum tavsiyelerini dikkate alıcam yanlız bide şu var bu onboard ekrankartını nası kapatım onu tanıcaz ;)

şöyle oluyor o mesele ;)

ilk önce kullandığınız onboard ekran kartını aygıt yöneticisinden bulup devre dışı bırakıyorsunuz. Daha sonra yeni ekran kartınızın driverini yüklüyorsunuz ve yeni ekran kartı devreye giriyor. Olau bu kadar basit.

Aslında dediğiniz gibiyse eger beklemek en iyisi olucak galiba.Ben piyasayı bilmediim için hemen karar vermiim dedim ve sizlere danışmak istedim.İlgilendiğiniz ve yorum yaptığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum ;):p:p

şöyle oluyor o mesele :p

ilk önce kullandığınız onboard ekran kartını aygıt yöneticisinden bulup devre dışı bırakıyorsunuz. Daha sonra yeni ekran kartınızın driverini yüklüyorsunuz ve yeni ekran kartı devreye giriyor. Olau bu kadar basit.

kolaymış ;)

yani pcı ekpress ekran kartımızı takınca dogrudan görüntü vericek.. :p

bana biosdan kapatılması gerektiği söylenmişti ama :p

yine de biostan kapatman daha verimli olur senin için iyi ayarlanmış bir bios bilgisayarın hızını hissedilir derecede arttırır ozellikle açılma hızını.

örneğin benim biosta kullanmadığım butun ozellikler açıkken ve kapalıyken arada hissedilir bi hız farkı yaşanıyo.

o yuzden kullanmadığım onboard aygıtlar,fdd,ve kullanmadığım paralel ve seri portları kapatıyorum.

hele vista çıktığından beri dunya kadar driver problemi çıktı vista kullanıcaksan ozellikle biostan kapatmanı oneririm,

ben vistayı yazın sonuna kadar denemeyi duşunmuyorum,biraz daha otursun hele crack,driver problemleri..

ayrıca ilk konuya ek olarak 1 ay içinde hem nvidia hem atinin 100$ ltı dx10 ekran kartları çıkıcak piyasaya,

tabi ki iyi bi oyun performansı sunmayacak bu ucuz ekran kartları fakat dx9 destekli yuksek performans ekran kartlarının fiatlarını en fazla 2 ay içinde dibe çekmeye yetecektir.

o yuzden şu bahar donemini kış uykusund geçirin derim,haziran başlarında bilgisayar ve ekran kartı satışları patlayınca (tabi o zamana kadar onlarca dx10 ekran kartı çıkmış olucak) şu anda 300$ uzeri dx9 yuksek performans ekrankartları 150$ 'a kadar duşecek...dx10 performans kartları alıcak tabi eskilerin yerini :)

ayrıca dx10 sadece vista ile çalışacak,o yuzden şu anda dx9a verilen bi para 4 ay sonra çope atılmış bi paradır

xp'ye dx10 ekran kartı koyarsan dx9 performansı alırsın,dx10 ve vistadan başka gidiş yolu yok oyun oynucaksan..

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...