Jump to content

Sata Ekli Windows Xp Önerisi

Share

Recommended Posts

Merhabalar;

PCme format atacağım. Ama hang ixp yi indirmem gerek. Bunu sormamın nedeni format atarken hardisk tanınmıyor. Disket ile tanıtmak gerekiyor. Bazı format cdlerinde tanıtmak için F6 ya basılan bölüm silinmiş direk geçiyor orayı.

Pc Özellikler

1gb ram

256 mb ekran kartı Nvidia Ge Force FX 5500

Çift Çekirdek 3.20 ghz

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar;

PCme format atacağım. Ama hang ixp yi indirmem gerek. Bunu sormamın nedeni format atarken hardisk tanınmıyor. Disket ile tanıtmak gerekiyor. Bazı format cdlerinde tanıtmak için F6 ya basılan bölüm silinmiş direk geçiyor orayı.

Pc Özellikler

1gb ram

256 mb ekran kartı Nvidia Ge Force FX 5500

Çift Çekirdek 3.20 ghz

Şimdiden teşekkür ederim.

XP bölümündeki xp'lerden açıklamalarında sata sürücüleri ekli olanlardan indir. SATA yada  MASS STORAGE sürücüleri olarak geçer.

• 1 yıl yıl...

wallahi bilmiyorum ama Makinalarda XP İstediler. ELimdeki Bütün arşivi Denetim 10 Tanede indirdim şimdi Birtane Daha deniyecem . 

Hemen İndirip Kuruyorum Bakalım 

Vardi bende Bütün Satalar Hemen Hemen Tamamlıyan. Ama Bulamadım.Farklı Çözümü Olan Varmi ? 

hocam bu En Son CIkanı İlk Başta Denetim.OLUMSUZ AMA

O zaman Extended arkadaşımızın sistemini tavsiye ediyorum, kolaylıklar dilerim;

http://www.tnctr.com/topic/273165-windows-xp-professional-sp3-final-tr-aralyk-2014/

Biosta Öyle bi Seçenek yok :)

Bu Sataları diyorum Usb ile Calısan Xp ile Sisteme Girsem .. Hdd kopyalasam C kısmına calısırmı veya bunu bi yolu varmı ?? 

dosyayı Yükleyecegim Konum Kopyala yöntemi ile yapsam ? 

Unversal imaj da denenebilir aslında Acronisin. 

Şimdi İlk Makina Geldi :) Xp Kur Kur sıkıldım acaba diyorum bendemi bi hata var. 

yemiyor ne yaptıysam yemedi hdd değiştirdim acaba diyorum bad var diyemi böyle gene yok windows 7 kurdum skıntı yok 

sildim Acronis ile formatladım :) universal ile İmaj olayı ile gene yokkk en son bi sitede Sp2 Buldum kurdum oldu :) Sp3 diye indirmiştim :D 

suan SP3 lazım ama olmuyor bulamıyorum 

Biosta Öyle bi Seçenek yok :)

Bu Sataları diyorum Usb ile Calısan Xp ile Sisteme Girsem .. Hdd kopyalasam C kısmına calısırmı veya bunu bi yolu varmı ?? 

dosyayı Yükleyecegim Konum Kopyala yöntemi ile yapsam ? 

Benim bahsettiğim bios seçeneği galiba HP Notebook'lar ile ilgili olabilir, forumda XP üstadları var, inşallah sana yardımcı olurlar, belirtmiş olduğun seçenekleri uygulayıp denemen faydalı olabilir, bu güne kadar çok XP kurulumu yaptım ama kurulum aşamasında hiç sata ekleme durumu yaşamadım, dolayısıyla kurulum aşamasında sata eklemede disket sürücüleri ile yapıldığını biliyorum. Saygılarımla.