Jump to content

64 Win8 Yükleme Hatası

geyikzade
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikli olarak herkese iyi çalışmalar win 8 32 bit kullanmaktaydım ancak ram kapasitemi 4 gb yükseltince 64 bit tercih etmek zorunda kaldım kurulum asamasında herhangi bir sıkıntı yasamama ragmen cizhazlar hazır durumu getiriliyor ibaresi cıktıgından itibaren ekranda kaymalar oluyor ancak 32 bitte böylesi bir sorun cıkmıyor ayrıca win 7 64 bit su an kulllanmama ragmen herhangi bir sıkıntı olmamakta 

cıkış yolu çözüm yada bios üzerinden yapılabilir bir çözümleme bilen arkadaslardan destek bekliyorum  

bilmek isteyen olur diye ekran kartım  gt 220

ACİL DESTEK LÜTFEN 

öncelikle kurmakta oldugunuz 64 bir iso yu baska bir pc de denemenızı onerırım. denedıysenız oncelıkle bıos u default ayarlara alıp tekrar deneyınız. son çare olarak, bıos update yapınız. bırde unutmadan ram leri sokup sılgıyle sılıp takar mısınız..

• Editor

@geyikzade;

sürücünü güncellemeyi denedin mi?

http://tr.driverscollection.com/?H=GeForce%20GT%20220&By=NVidia&SS=Windows%208%2064-bit

düzeltme: kurulum sırasındaymış, pardon

Edited by MOTUN

Usb den kurulum yapıyorsan eğer kurulum tamamlandıktan sonra usb ni çıkarıp denemeni tavsiye ederim.

Benimde aynı şey başıma gelmişti. Usbden kurulum yapmıştım. Usb takılı olduğu için cihazlar hazır duruma getiriliyor kısmında takılıp kalmıştı. Sonra tekrar format attım ve usb yi çıkardıktan sonra sorunsuz ilerledi.

Kolay gelsin..

Usb den kurulum yapıyorsan eğer kurulum tamamlandıktan sonra usb ni çıkarıp denemeni tavsiye ederim.

Benimde aynı şey başıma gelmişti. Usbden kurulum yapmıştım. Usb takılı olduğu için cihazlar hazır duruma getiriliyor kısmında takılıp kalmıştı. Sonra tekrar format attım ve usb yi çıkardıktan sonra sorunsuz ilerledi.

Kolay gelsin..

merhabalar hocam dvd den kurulum yaptım yine aynı hatayı verdi degişen olmadı 

merhabalar hocam dvd den kurulum yaptım yine aynı hatayı verdi degişen olmadı 

Muhtemelen bios tan kaynaklanıyor olabilir sorun.

Bios güncellemesi yaptın mı?

Anakart modeline göre bios un için windows 8 uyumlu update var mı yok mu kontrol et.

Eğer varsa windows 7 yüklüyken bios update yap ve sonra dene windows 8 kurmayı.

Anakart modelini söylersen bizde bakalım bios update var mı diye..

Kolay gelsin..

Muhtemelen bios tan kaynaklanıyor olabilir sorun.

Bios güncellemesi yaptın mı?

Anakart modeline göre bios un için windows 8 uyumlu update var mı yok mu kontrol et.

Eğer varsa windows 7 yüklüyken bios update yap ve sonra dene windows 8 kurmayı.

Anakart modelini söylersen bizde bakalım bios update var mı diye..

Kolay gelsin..ANAKART MODELİM ASUS M2N68

Asus un kendi sitesinde Windows 8 için uyumlu driver yok.

Ama Windows 7 için var. Linkten BIOS seçeneğindeki en güncel ( 636,92 KBytes  update  2011.01.24 )bios u güncelleyip tekrar dene.

http://www.asus.com/Motherboards/M2N68/#support_Download_30

Ekran kaymaları oluyor derken masaüstü geliyor mu yoksa siyah ekran mı geliyor sonra?

cihazlar hazır duruma getiriliyor yazısı gelmesinin hemen ardından pixellere ayrılıyor ve sonrasın da ekran karaması yasanır ama nedense win 8 32 bit ve win 7 64 bitte sorun yasanmamakta ancak win 8 64 bitte bu sorun ysanmakta :(