Jump to content

Ekran Kartını Yükleyemiyorum

ercan_08
 Share

Recommended Posts

mhq9r.png

günlüğü görüntüleye tıkladığımda bu explorer sayfası açılıyor...     :hım:

mhqks.png

arkadaşlar tamir işini ücretsiz bi arkadaşın yardımıyla hallettim ama bir türlü ekrantını yüklemedim... Daha önce Atİ Radeon Mobility HD 5470 ekran kartını ne yaptıysam yüklenmedi ilk resimde ki görülen hatayı veriyor... :(

Edited by ercan_08

Windows 7 otamatik yüklemiyormuydu ya ?

hayır ; çünkü formattan sonra fark ettim ki aygıt yöneticisinde iligili birşey çıkmamıştı eğer olsaydı yüklerdi... BEn bir noktayı atladım bilgisayarın ekran kartıyla iligli bir sorunu vardı küzey ve güney köprüleri kısa devre yapmıştı iki gündür tamirden gelmiş ve ne yaptıysam ekran kartını bir türlü yükleyemedim

merhaba bende lenovo g570 (ati hd 6370m)var ilk aldığımda bende cok uğraşmıştım ekran kartı için.ilk olarak işletim sistemimi değiştirdim win7 ultimate kullanıyordum professional 'e çevirdim.sonra intel ekran kartını kurdum(intel hd 3000vs.)intel ekran kartını tanıttıktan sonra ati ekran kartını kur.yoksa çalısmıyor.yapamazsan yinede teamwiever kur ben yapayım.kuzeyde veya güney chipte sorun olsa makıne hiç açılmamz veya kendini resetler sürekli sende onlar yok anladığım kadarıyla

Her zaman en güncel sürümleri yüklemek çözüm olmuyor. Bazı sürücülerde yeni paketlerde destek sona erebiliyor.

Bende bu durumu TeYyArEe hocam -saygılar- sayesinde farkettim. Eski sürücüleri de yüklemeyi deneyin, eğer kurarken yükleme listesinde ekran sürücüsü gelirse devam edin. Tabi hızlı ve özelleştir seçeneklerinden özel kurulumu seçmeyi deneyin.

Aygıtın kimliği ile de Google'da arama yaparak sürücüyü bulabilirsiniz.

Bu konuyu incelemeniz de yararlı olabilir: http://www.tnctr.com/topic/218876-viewsonic-led-ekran-driver-sorunu/ .

Catalyst Control Center'ın düzgün çalışbilmesi için kurulum öncesinde mutlaka Net Framework 3.5'i yükleyip bilgisayarı yeniden başlatın.

Edited by reyiz

Burayı ve alttakini incele

http://www.chip.com.tr/forum/ati-mobility-radeon-hd-5470-driver-sorunu-cozuldu_t259494.html

Sistemin buysa bütün sürücülerin burda var burdaki grafik sürücüsünü kur bakalım...

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=4320893#N943
Edited by dj sms

5 serisine destek devam ediyor catalist 13.1 di enson sürücü

hızlı yüklemede ne olduğunu anlayamıyorsun özeli seçin herzaman 

ekran sürücüsü çıkmıyorsa yüklemeyin yukardaki hata bazen sürücü 

yüklense bile çıkabilir

Catalyst Control Center'ın düzgün çalışbilmesi için kurulum öncesinde mutlaka Net Framework 3.5'i yükleyip bilgisayarı yeniden başlatın.

bilgisayarı tam olarak 14 aydır kullanıyorum :D ve bugüne kadar yüzden formattım ekran kartını kurmak için hiç netframework'e hiç ihtiyacım olmamıştı yinede dediğinizi de yaptım aynı

5 serisine destek devam ediyor catalist 13.1 di enson sürücü

hızlı yüklemede ne olduğunu anlayamıyorsun özeli seçin herzaman 

ekran sürücüsü çıkmıyorsa yüklemeyin yukardaki hata bazen sürücü 

yüklense bile çıkabilir

şu anda ilgili donanım için tam 6 tane yazılım denedim eski ve güncel yine de olmadı... artık gelecek hafta ya fırsatım olursa servisi yolu gözükecek :(

bilgisayarı tam olarak 14 aydır kullanıyorum :D ve bugüne kadar yüzden formattım ekran kartını kurmak için hiç netframework'e hiç ihtiyacım olmamıştı yinede dediğinizi de yaptım aynı

Benim bilgisayarımın Windows 7 için sürücüleri Windows 8'e uymamıştı. Eski bilgisayarımda Vista sürücüsü vardı tüm sistemlere uyuyordu. Ama Windows 8 problemini Net Framework yükleyerek çözmüştüm.

Bunun dışında sorunun hala devam etmesi konusunda bir fikrim yok.