Jump to content

Meslek Yüksek Okulu

Bnt1993
 Share

Recommended Posts

Sevgili arkadaşım ben Bilgisayar Programcılığı bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim.. Sana şöyle söyleyeyim. Programcılığa çok hevesin olmalı zira üniversitedeki hocalar sadece başlangıç kısmını gösteriyor ve 2 yllık olduğu içinde sınıftaki kimsenin hocayı takmadığını (her üniversite için geçerli değil) göreceksin ve dolayısıyla dersten hiçbisi anlamayacaksın..  2 senenin sonunda kocaman bir boşluğun oluştuğunu ve boşu boşuna gittiğini üzülerek söylüyorum göreceksin.. Diğer bahsettiğin bölümü bilmiyorum ama bilgisayara aşırı ilgin yoksa kesinlikle bu bölüme gelmeni tavsiye etmem.. seçim senin.. 

Sevgili arkadaşım ben Bilgisayar Programcılığı bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim.. Sana şöyle söyleyeyim. Programcılığa çok hevesin olmalı zira üniversitedeki hocalar sadece başlangıç kısmını gösteriyor ve 2 yllık olduğu içinde sınıftaki kimsenin hocayı takmadığını (her üniversite için geçerli değil) göreceksin ve dolayısıyla dersten hiçbisi anlamayacaksın..  2 senenin sonunda kocaman bir boşluğun oluştuğunu ve boşu boşuna gittiğini üzülerek söylüyorum göreceksin.. Diğer bahsettiğin bölümü bilmiyorum ama bilgisayara aşırı ilgin yoksa kesinlikle bu bölüme gelmeni tavsiye etmem.. seçim senin.. 

Sevigil arkadaşım çevap verdiign için teşekkür ederim .

Öncelikler bilgisayara ilgim aşırı derece de var . Bilgisayarın her şeyinde anlıyorum (Format parça sökme takm arıza giderme gibi vs. )

Bnm takıldıgım konu şuu eger bn bu bölümü bitirirsem iş bulma olanagım nasıl olcak .

İnşaat Teknikerine git bence çünkü geleceğin mesleği olarak görüyorum.Eğer fark edersen artık her yerde yeni binalar yapılıyor.Full reklamlarda bina inşaat iyidir.

Bnde öle düşününorum ne kdr bilgisayar canavarı olsamda inşaaat daha hoşuma gidiyor programlama çok sıkıcı bir meslek kendime göre inşaat daha zevkli olacagını düşünüyorum .

hangi bölümden mezun olcan? Bilgisayar mı?

Hyr Düz lise mezunu olcam..

bncede inşaat

Neden ?

İş bulma konusu biraz sana kalmış, diploma dursun bi kenarda bazı şirketler diplomaya bakmaz tecrübe ve yeteneğine bakar eğer nitelikli isen işe alınırsın ama bazı şirketlerde diplomaya bakar işi çok iyi bilsen de işe alınmayabilirsin yani (2 yıllık okursan diyorum) master(yüksek lisans) doktora falan ve belirli projelere imza atmış olmanı bekleyen firmalarda olacaktır elbette ki bu dediğimi küçümseme adamlara deve kazandır ki sana kulağını versin..Bu arada bu senin hayatın unutma yani bir forum sitesine yazıp ne okuman gerektiğini bilmen bence pek doğru değil sonucta herkesin görüşü farklı olur ve seni en yine sen bilebilirsin başarabilir misin imkanın var mı buna mecbur musun gerçekten istiyor musun vs.Sen ne istiyorsan ve neye yatkınsan bence onu oku.Umarım dediklerimi anlamışsındır.

Programcılık hakkında bilgim yok ama inşaat teknikerliği okuyup sonra inşaat mühendisliğine geçme şansın var

Bu dediğin çoğu meslek için geçerlidir.Ek olarak bu şans değildir sınavları vardır. İnşaat bölümden mezun olup Fizik okuyan arkadaşım var. DGS sınavında programcılık mezunu olsun iyi bir puanla Uzay Mühendisliği, İstatistik vs bölümlerde  de okuyabilir.

İş bulma konusu biraz sana kalmış, diploma dursun bi kenarda bazı şirketler diplomaya bakmaz tecrübe ve yeteneğine bakar eğer nitelikli isen işe alınırsın ama bazı şirketlerde diplomaya bakar işi çok iyi bilsen de işe alınmayabilirsin yani (2 yıllık okursan diyorum) master(yüksek lisans) doktora falan ve belirli projelere imza atmış olmanı bekleyen firmalarda olacaktır elbette ki bu dediğimi küçümseme adamlara deve kazandır ki sana kulağını versin..Bu arada bu senin hayatın unutma yani bir forum sitesine yazıp ne okuman gerektiğini bilmen bence pek doğru değil sonucta herkesin görüşü farklı olur ve seni en yine sen bilebilirsin başarabilir misin imkanın var mı buna mecbur musun gerçekten istiyor musun vs.Sen ne istiyorsan ve neye yatkınsan bence onu oku.Umarım dediklerimi anlamışsındır.

Dedigin dogru kardeşim herşey bnm elimde Bnm burdaki amacım bu bölümleri okuyan yada arkadaşı vs okumuş kişilerden bilgi almak amacındayım .Bn de şuan çok kararsızım.

Anlıyorum fikir alıyorsun buna bir şey dediğim yok zaten tecrubeli arkadaşların yorumları da faydalı olacaktır ama yine dediğim yere geliyor sen okuma diyenlerin aksine okursan yeteneğin ve çalışma azmin varsa bir yerlere gelip iyi bir iş bulabilirsin.Umarım hakkında hayırlısı olur.

Programcılık hakkında bilgim yok ama inşaat teknikerliği okuyup sonra inşaat mühendisliğine geçme şansın var

Bmde fazla yq ama inşaaat Teknikerligi okuyanları çok gördüm hepsinin şuan maddi durumu çok ii 

Anlıyorum fikir alıyorsun buna bir şey dediğim yok zaten tecrubeli arkadaşların yorumları da faydalı olacaktır ama yine dediğim yere geliyor sen okuma diyenlerin aksine okursan yeteneğin ve çalışma azmin varsa bir yerlere gelip iyi bir iş bulabilirsin.Umarım hakkında hayırlısı olur.

Eyvallah kardeşim çevap verdiign için ..

Ben orada arkadaşın kafası karışmasın diye açıklama yaptım yani "geçme şansın" deyince ben şahsen şans başarısı anladım hani diğer mesleklerde yokmuş gibi veya sınavı yokmuş gibi sadece inşaata özgüymüş gibi zaten programcılık hakkında bilgim yok demişsin, daha açıklayıcı olsun diye de sınav örneğini verdim.Hem bu dediğime niye bu kadar takıldın bende onu anlamadım :D

Edited by SimpsoN_Bart

Ben orda arkadaşın kafası karışmasın diye açıklama yaptım yani "geçme şansın" deyince ben şahsen şans başarısı anladım hani diğer mesleklerde yokmuş gibi veya sınavı yokmuş gibi daha açıklayıcı olsun diye de sınav örneğini verdim.Hem bu dedime niye bu kadar takıldın bende onu anlamadım :D

Kusura bakmayın :) 

Güzel bi soru iş bulabilimiyim diyorsun.. Şöyle söyleyeyim.. 2 yıl boyunca göreceğiniz programlama dili %90 C# olacaktır .. 2 yıl boyuncada emin ol sürekli aynı yerleri tekrar edip duracaksınızdır.. sen kendini öyle bi geliştirmelisin ki bu ortamda 2 yıl içerisinde bol bol referans üretmen lazım ve bence en önemliside sadece kodlarla uğraşmaman lazım...Örneğin; photoshop, flash, after effects, cinema 4d vb programlarada girip yapman lazım kendi iyiliğin için..

Güzel bi soru iş bulabilimiyim diyorsun.. Şöyle söyleyeyim.. 2 yıl boyunca göreceğiniz programlama dili %90 C# olacaktır .. 2 yıl boyuncada emin ol sürekli aynı yerleri tekrar edip duracaksınızdır.. sen kendini öyle bi geliştirmelisin ki bu ortamda 2 yıl içerisinde bol bol referans üretmen lazım ve bence en önemliside sadece kodlarla uğraşmaman lazım...Örneğin; photoshop, flash, after effects, cinema 4d vb programlarada girip yapman lazım kendi iyiliğin için..

Çevap Verdiginiz için tşkür ederim.

İLk olarak gitmek istedigim bir bölümdi B.P Ailemde Git Diyordu fakat bir arkadaşım aklıam girdi inşaat daha ii bir bölüm dedi Bundan 10 sene önce bilgisayar yq du dedi bundan 10 sene sonra olacagı ne maglum dedi bnm de aklımı karıştırdı bnde forum sitelerine yöneldim.

Bide Hangi üniversiteye kaç puanla girdiniz bilgi verirseniz . Şimdiden Tşk.ler.

Bilgisayar da herkese ekmek yok sistem işini yapacaksan UNIX e yönelmen gerek. Windows Sistem de aç kalırsın.

İnşaat işinde ise inşaat teknikerliği ile şantiye şefliğinden para kazanabilirin.

bence düşünmeden inşaat teknikerliğine git. 2 yıllık bilgisayar programıclığında birşey yok. En azından inşaat teknikerliğinde önün açık ve bir geleceği var bak etrafında bir :) insanlar hep inşaat sektöründe.

bence düşünmeden inşaat teknikerliğine git. 2 yıllık bilgisayar programıclığında birşey yok. En azından inşaat teknikerliğinde önün açık ve bir geleceği var bak etrafında bir :) insanlar hep inşaat sektöründe.

Şuan snn düşündügün gibi düşünüyorum . bilgisayr bundan 10 sene önce yqdu bundan 10 sene sonra olacagı ne maglum inşaat her zmn olan bir meslek .