Jump to content

Batarya Tasarruf Uygulaması - Önerileriniz

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bildiğiniz etkili batarya tasarruf uygulaması var mı ? biraz önce Easy Battery indirdim ama etki ediyor mu anlaşılmadı.Sizin kullandığınız sağlam bir uygulama varsa ismini söylemeniz yeterli (ücretli/ücretsiz fark etmez.)

Edited by WolfmanTR_

Ekran parlaklığını düşürerek yazılımsız olarak bir tasarruf sağlamış olursun. Ayrıca müzik falan dinlerken sesi kısmakta ufakta olsa bir tasarruf sağlayacaktır.

Edited by hackermemo

En etkili batarya tasarrufu Androidler için

1: 3G yi kapa

2: Ekran Işığını Otomatik yap

3: Wlan -Bluetoot -GPS - gibi sürekli arkaplanda çalışan geresiz uygulamaları kapat uygulama yüklemene gerekyok aynı işlemleri yapıyor zaten birde

Advanced Task Manager Pro kur Arkaplandaki Gereksiz Çalışan Uygulamaları Kapatıyor Ben Bu Şekilde Kullanıyorum Konuşmak için Tam 2 Gün Pil Ömrü Oluyor

4: Telefonun için Yeni bir Pil alman gerekir 3000 MAh fln

Edited by engin_imren_24

Ben bunu kullanıyorum ve gayet memnunum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.aDataOnOff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFEYXRhT25PZmYiXQ..

bu uygulamayı indirdim ve kurdum, hiçbir ayar yapmadım kendi tasarruf mu yapıyor yoksa Save moding vb. birşey mi açacağız ? 

bu uygulamayı indirdim ve kurdum, hiçbir ayar yapmadım kendi tasarruf mu yapıyor yoksa Save moding vb. birşey mi açacağız ? 

Hocam ayarlamalar yapmak zorundasın. program kullanımı gayet basit. Free versiyonu da gayet yeterli. Programın amacı sen telefonu kullanmıyorken (ekran ışığı kapandığında) telefonun internetini kesmek ve senin belirlediğin aralıkta otomatikman tekrar açarak internet tabanlı ileti olup olmadığını kontrol edip sonra internetini geri kapatmak. yani kısacası program sen telefonu kullanmadığın zamanlarda internetini keserek tasarruf sağlıyor. ben sürekli internet yazışmaları kullandığım için internetim sürekli açık. daha önce 1 gün giden şarjım şuan 2 gün gidiyor. Eğer böyle birşey ise aradığın sana ayarlamalarında yardımcı olabilirim. Kendi ayarlarım şuan gayet stabil.

arkadaşlar aradığım şeyi buldum.daha önceden de kullanıyordum bu uygulamayı. 

Uygulama adı: Advanced Mobile Care, Hem sistemi virüslere karşı koruyor, hemde oyun hızlandırıcı,hızsızlığa karşı koruma,pil tasarrufu gibi uygulamaları içinde mevcut.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iobit.mobilecare

Mobile Carede H,ç Bir Viüs Bulmuyor Bunu Söyliyim Ben JuiceDefender Kullanıyorum. Yarıyor İşe.

Ayrıca BunlarıdaYapabilirsin:

> ArkaPlan Resmi Sade Olsun.

> Wifi,3g,Bluetoot,GPS vs. İşin Bittiğinde Direk Kapa

> Ekran Parlaklığını Kapat.(Ben Otomotaikte Kullanıyorum).

> Task Killer Kullanmayı Dene (Memory Booster'ı Tavsiye Ederim! Hem Bellek Arttırıyor Hem Hızlandırıyor.)

> Telefonun Modeline Göre Rom Kur.(Ben Kurdum Patarya Ömrü Biraz Daha Uzadı!)

> Son Olarakta "ES Task Manager" İşe Gerçekten Yarıyor Hatta G. Playden Yorumlaraa Bakabilirsin.

ben hiç bir  uygulamanın öyle bir şey yapacağını zannetmiyorum.telefonunuzda yer kaplamaktan başka bir işe yaradıkları yok.bu konuda.

Bu konuda başarılı uygulamalar ve yöntemler var. Örneğin Root'lu telefonda SetCPU ile güç tasarrufu sağlayabilirsiniz. Örneğin; Screen Off konumdayken Cpu aralığını 300 Mhz yapıyorsunuz. Güç kullanımı azalıyor. Ve daha bir çok yöntem