Jump to content

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

Kullandığım windows sürüm Windows Vista Ultimate 32 bit , SP1'li. DirectX 9 ve 10 yüklü. Framework falan da yüklü. Bunlar yüklü değilken de aynı sorun vardı. Sorun bu programlar falan değil. Normalde kimsede çalışmıyor bunlar zaten.

Fakat gittiğim bir internet kafe var orada tüm her şeye vista üzerinden xp'de girmiş gibi çalıştırıyor. İyice inceledim. İnternet kafedeki işletim sistemi de Win Vista. SP1 yüklü değil orda ama ben 2 türlü de denedim. SP1 le de alakası yok. Çözümünü biliyorsanız lütfen söyleyin

Edited by hacker30

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Appcrash hatası yalnızca Call of Dutty 4te mi oluyor?

Google dan bu hata konusunda araştırma yaptım ama kesin olarak çözüm bu diyebileceğimiz birşey yok.

Oyunlar dışında Denetim masasında, explorer.exe de vs çok sorun yaşayan var.

Oyunun başka bir kopyası denenebilir.

Tekrar Vista kurulumu faydalı olabilir.

Appcrash ile ilgili google da biraz araştırma yap bakalım.

Ben çok baktım google a ama kesin bu diye cevap veremiyorum, faydalı olabilecek öneriler sunmaya çalışıyorum.

Edited by bulkane

Bu durum boot kaydı ile ilgili.Vista nın Boot Loader ında önceki işletim sistemiyle ilgili de kayıt bulunduğu için o seçenek gösterilmeye devam ediyor.

Bunun programla bir çözümü mutlaka vardır, ben bunu bilemiyorum fakat şöyle bir öneride bulunmak istiyorum;

Komple fdisk e gerek yok.

Yalnızca fdisk ile C: yi yok edip tekrar primary partition olarak oluşturursun.Biçimlendirirsin ve ardından Vista yı yüklersin.Kanımca sağlıklı bir yöntem.

öneri için tşk ama

ne yaptıysam olmuyor tek çözümüm fdisk

ARKADASLAR ACIL YARDIMA IHTIYACIM VAR PC MIN BUTUN DONANIMLARI X 64 FAKAT RAPITTEN INDIRDIYIM ULTIMATE X64 YUKLEDIYIM ZAMAN SUREKLI PC DONUYO LUTFEN BILEN BIRI YARDIM ETSIN INDIRDIYIM WISTADANMI YOKSA BASKA BI PROBLEMMI VAR ANLAYAMADIM CORE2 EXTREME X9650 3,00 GHZ ASUS STIKER 2 FORMULA 4 GB CROSFAIR RAM 2*512 MB 9800GTS (SLI) 750GB HDD LG BLUE RAY THERMALTEK SU SOGUTMA 1100WALT TERMALTEK POWER KITLENMENIN NEDNEI BULAMADIM ARAKDASLAR BI YARDIMA IHTIYACIM VAR

Appcrash hatası yalnızca Call of Dutty 4te mi oluyor?

Google dan bu hata konusunda araştırma yaptım ama kesin olarak çözüm bu diyebileceğimiz birşey yok.

Oyunlar dışında Denetim masasında, explorer.exe de vs çok sorun yaşayan var.

Oyunun başka bir kopyası denenebilir.

Tekrar Vista kurulumu faydalı olabilir.

Appcrash ile ilgili google da biraz araştırma yap bakalım.

Ben çok baktım google a ama kesin bu diye cevap veremiyorum, faydalı olabilecek öneriler sunmaya çalışıyorum.

Appcrash hatası, diğer oyunların çoğunda ve bazı programlarda oluyor. Oyunun kopyasını , tekrar vista kurulumunu denedim olmadı. Bu konuyu çok araştırdım ama bulamadım

Appcrash hatası, diğer oyunların çoğunda ve bazı programlarda oluyor. Oyunun kopyasını , tekrar vista kurulumunu denedim olmadı. Bu konuyu çok araştırdım ama bulamadım

Şuan vista ultimate var ve xp de D ye kurduğum crysis te calof duty 4 te sorunsuz çalışıyor ..

çözüm şu : Callof duty oyununu xp de kur ama C ye sonra o klasörü al ve D ye copyala sonra vistaya geç ve masa üstüne atıp oyna sorunsuz olması lazım...

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

arkadaslar mrb.

bu siteye yeni alismaya calismaktayim...yeni bir diz aldim..lakin vista yuklu olmasi munasebetiyle telefonumun pc suitini tanitamiyorum yani vista bunu beyenmiyor...tncxp yi kurmak istesem ne onerirsiniz ve bunu d"ye kursam nasil olur..yada bu pc suiti tanitmanin baska bir yolu var mi?

simdiden tesekkur ederim...

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar delirmek üzere oldugum bir konuyu deyincem

vista ultimate kullanıyorum - müzik dinlerken ses azalıp çogalıyor hafif olarak beni delirtiyr.. ve tüm müziklerde yapıo

ses kartım creative 24 BIT 5+1

Elimde compaq v6730et model laptop var, geldiğinde vista kurulu idi. D'de recovery bölümü var sistem açılırken F11 gibi bir tuşla sistem geri yükleme yapılarak aldığımız duruma geri dönüyormuşuz. (Acronis programını çağrıştırdı)

Sistem şuan sürekli sorun vermekte ve ağırlaşmakta.

Ben Vistayı silip Xp ve ubuntu kurmak istedim ama ;

1. Format atıldığında garanti dışı kalıyor diye bir söylenti duydum. Bu söylenti doğru mu ? Çok saçma geldide...

2. Harddiskin D: partında bulunan recovery'yi bir dvd ye yazsam o partı silsem olur mu?

3. Garanti mevzusu gerçekse başka bir bölüm oluşturup xp'yi oraya kursam her 2 sistemi kullanabilir miyim? Nasıl ?

(Şuan masaüstünde xp-ubuntu kullanıyorum linux kurulumda kolaylıkla bana bu avantajı sağlıyor)

4. Sistem 64bit amd x2 2gb ram olmasına ragmen yeni geldiğinde bile vista ağır çalışıyordu, vistayı hızlandırmanın formülü var mı ?

Edited by vanthoff

Kurullumda bilmediğiniz noktalar var buyrun burdan daha kolay anlaşılabiliyor serial girmeden nasıl kurulum yapilabildiği.

Kurulum videosu:

Download:

http://www.istartedsomething.com/uploads/vistainstall.mov[/CODE]

[b]Görüntüle:[/b]

[CODE]http://soapbox.msn.com/video.aspx?vid=c677a8d3-b516-4709-a8a4-48bdb74da4eb[/CODE]

teşekkürler

• 4 hafta sonra ...

windows vista home premium kulanıcsıyım pc yeniden başlat seçeneğine tıklıyorum uyku moduna alıyor gibi ancak reset dügmesine basarak başlata biliyorum sorun çözümü ne olabilir sizce

Edited by regaip

• 1 ay sonra...

Beyler dun vista yı yükledim bu sorunla karsılastım güvenli moddan acılıyor ne yapacağım???

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

royal.sys

An attempt was made to write to read-only memory

If this is the first time you’ve been seen this stop error screen,restart your computer.ıf this screen appears again,follow this steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.ıf this is a new installation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need

If problems continue,disable or remove any newly installed hardware or software.disable bios memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe mode to remove or disable components,restart your computer, press f8 to select advanced startup options, and then select safe mode.

Technical information:

***STOP: 0x000000BE (0x818451C8,0x01801121, 0x845121, 0x8699A42, 0x00000000B)

*** royal.sys - Address 8224E389 base at 8224A000, datestamp 45e7c315"

ben left 4 dead oyununu yüklemiştim. bir süredir bilgisayarımdaydı. fakat oyunu sildikten sonra bilgisayardaki fontlar kafayı yedi. tüm programların yazıları kalın falan oldu. aşağıdaki resimlerde örnekleri var. bunu nasıl düzeltebilirim acaba? sistem geri yükleme yaptım ama gene düzelmedi...,

Please register to see this content.

arkadaslar internet explorer 8 i kullanıyorum. kac aydır düzelmeyen bir sorunum var. tepedeki o link yazılan yere link kopyaladıgımda sürekli hata veriyor. bunun nedeni ne olabilir. nasıl cozulur bu sorun yardımcı olursanız sevinirim. bununla ilgili bi konu bulamadıgım icin buraya yazdım.

Edited by halil_1994

• 3 hafta sonra ...