Jump to content

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dostlar vistayı bir aydır kullanıyorum mükemmel. fakat nero da sorun yaşıyorum. nero açıldığında :neroya uzaktan oturum açma şeklinde ulaşmaya çalışıyorsun. sürücüleri kapatıyorum göremezsin şeklinde uyarı veriyor. yardımcı olan olursa çok sevinirim yoksa kafayı yicem.

Edited by igscelik

bsplayer vistada çalışmıyor kullanan arkadaşlar varsa hangi codec paketini kullanıyorlar acaba

Options-->Preferences-->Video-->Video Rendering sekmesinden USE VMR-9 işaretleyin... Vista uyumlu sürüm çıkana kadar BS playeri açmanın tek yolu bu heralde...

ben ultimate i kurdum

1- içinde vista dvd sı olmadan boot etmıyor.

2- dvdyı cıkarınca bootmgr hatası veriyor.(vinbootpro yu kurdum unistall ...bişi dedim sonuc deısmedı.oncekı sayfada reinstall basılcak diyor birde bunu denıyecem sonra

3-crack yaptıktan sonra pc acılmıyor

4-crack yapmadan bile hep pc daha wista acılmadan masa ustu gelmeden sureklı reset atıyor.(ilk defa kurduktan sonra olmamıstı sonra crack yaptım olmayınca tekrar temız formatla yenı vistayı kurdum sonra hep bole oldu.hangı ısledım sıstemını seceyım yazısından sonra normal win baslat dıyorum tak resetlıyo vistayı acacagına.

not:iki farklı hdd vr.bırınde xp bırınde temız formatlı vista kurdum bi etkisi olurmu

bu arada vista lite gibi normal vistayıda cracklı sekılde upload etmeyı dusnuyormusuz.

Edited by fantik

dostlar vistayı bir aydır kullanıyorum mükemmel. fakat nero da sorun yaşıyorum. nero açıldığında :neroya uzaktan oturum açma şeklinde ulaşmaya çalışıyorsun. sürücüleri kapatıyorum göremezsin şeklinde uyarı veriyor. yardımcı olan olursa çok sevinirim yoksa kafayı yicem.

Kaldır onu ve bunu kur..Bende de vista var ve bunu kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.

Please register to see this content.

s/n :1C80-0000-19E5-MA2X-4008-1563-3525

Vista home premium tr kullanıyorum. Dolayısı ile İE 7 kullanıyorum. Nette gezerken .mpg .avi .mpeg .wmv benzeri video linklerine tıklayınca varsayılan video programı (BsPlayer veya WMP) ile açmıyor. Sadece Kaydet seçeneği çıkıyor. Aç seçeneği yok. Otomatik de başlamıyor. Ancak dosyayı kaydedebiliyorum. Gerçek zamanlı wmv seyredemiyorum mesela. Bütün güvenlik ve varsayılan program seçimi ayarlarına baktım ama çözüm bulamadım. Bunun bi çözümünü bilen var mı?? Veya başına böyle bi problem gelen herhangi biri??

Edited by REED

Vista home premium tr kullanıyorum. Dolayısı ile İE 7 kullanıyorum. Nette gezerken .mpg .avi .mpeg .wmv benzeri video linklerine tıklayınca varsayılan video programı (BsPlayer veya WMP) ile açmıyor. Sadece Kaydet seçeneği çıkıyor. Aç seçeneği yok. Otomatik de başlamıyor. Ancak dosyayı kaydedebiliyorum. Gerçek zamanlı wmv seyredemiyorum mesela. Bütün güvenlik ve varsayılan program seçimi ayarlarına baktım ama çözüm bulamadım. Bunun bi çözümünü bilen var mı?? Veya başına böyle bi problem gelen herhangi biri??

Flash player 9 yükledin mi ? Vista home premium tr bende de var ama java sanal - klite mega codek ve flash player9 yüklü ve online izleme yapabiliyorum ..

Edited by volkan23

Benim de bi sorunum var 2 ayrı makinada birinde 2000 xp ve vista ,diğerinde xp ve vista kurdum kurulumlarda hiç problem yaşamıyorum activasyon problemide yapmıyor kimi zaman birkaç gün kimi zaman birkaç hafta sorunsuz kullanıyorum sonra açılışta bütün işletim sistemleri harddisklerde sorun var deyip tam taramaya giriyor bir sürü hatalı rakamlar gösteriyor düzeltme işlemi saatler sürüyor ama netice vermiyor ,bir tuşa basıp taramayı iptal edebilirsiniz dediği yerde tuşa basıp atlatırsam açılıyor harddisklere bakmak istediğimde sürekli çöp kutuları hasarlı boşaltmak istiyormusunuz diyor kabul ediyorum fakat durum değişmiyor windows altındada scandisk iş yapmıyor bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Arkaşlar Bazı Oyunlarda BEnim Pcden Ses Catlıyor Bozuluyor Olsaki Xpde Böyle Bişey Olmuyor Vistada Oluyor Nedeni NEdir Onun İçin Bi Program Varmıı ?? Yardımcı Olurmusunuz ??

Pc nin ön belleğini ve ramini çok kullanıyor vista o yüzden oyunlarda çok kasabilir normaldir. ram takviyesi ile bu sorun çözülür.

Peki Bunu Önliycek Bir Program Varmı ?

Program yok da bazı ayarlamalar yapabilirsin mesela windows kenar çubuğunu başlangıçta açılmamaya ayarla ve hiç açma , ve görünüm ayarlarından vista temeli seçip oyunlarını oynarken pc nin biraz daha hızlanmasını sağlayabilirsin.. yani aero temasını kapatman gerekecek o zaman pc biraz daha hızlanır. Dostum aslına bakarsan oyunlar için vista tam anlamıyla hala hazır değil bazı oyunların crackleri xp için yapılmış o yüzden vistada sorun çıkıyor..

Benimde kingof the road -- nfs carbon -- gta san anderas gibi bazı oyunlarımı tam anlamıyla oynayamıyorum o yüzden ben xp nin ve vistanın yedeklerini aldım ve tüm oyunlarımı D diskine kurdum oyun canavarı olacağım zaman 7 dakka lık bi zaman içinde xp ye geçiyorum ve oyunlarımı oynuyorum görsellik zamanı da gene 7 dakka da vistaya geçiyorum :blush:

Edited by volkan23

• 2 hafta sonra ...

bsplayer vistada çalışmıyor kullanan arkadaşlar varsa hangi codec paketini kullanıyorlar acaba

[/quo

sanırım görüntü alamıyorsun..

bsplayeri aç üzerine sağ tıkla ve CTRL+P tuş kombinasyonuna bas. Açılan Özellikler menüsündeki sol pencerede bulunan Görüntü başlığına bas. Sağa açılancak olan pencerede Görüntü hareketlendirmesi var. Onu tıkla. Altta Hareketlendirme Kipi denen bölüme gel ve oradan Directdraw yüzeyini seç ve kapat. Tüm divx filmleri xpdekinden çok daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsin.. KOlay gelsin

Conspicuous® --> Windows Vista İşletim Sistemi İle İlgili Tüm Sorunları Bu Başlık Altında Toplayalım.

Sistemim ::

Intel Core2 Duo 1,80 1024 Ddr2 667mhz 400 Gb samsung Hdd Asus P5B anakart 512 MB Asus Ax1600Pro ekran kartı Asus TA250 Kasa

18x Nec DVD-Rw,52x32x52 Asus Cd-rw, 1,44" Disket sürücü , Creative Sound Blaster Audigy 5.1 Ses kartı

Sorunuma gelince Vista Home Premium kurdum bilgisayarıma.Diskimi yeniden bölümlemek istiyorum. 252 GB yedeğim var ve bunu 2. hdd olarak taktığım 300 Gb diske (farklı disklerdede denedim) almak istiyorum. Bir sürücüden diğerine kopyala-yapıştır dediğim zaman (belli bi süresi yok ama her defasında kesin)

"Bellek Miktarı Yetersiz Olduğundan İşlem Tamamlanamıyor"

şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşıyorum ve kopyalamam yarıda kesiliyor. Küçük Parçalar halinde yapmayı denesemde kopyalamayı aynı sorun var. Herhangi bi commander ve image programı kullanmak istemiyorum. Çünkü en doğal şey olan kopyala - yapıştır çalışmıyor. Xp kurduğum zaman bi sorun yok. 1,27GB'lık veriyi bile kopyalayamıyorum diskime.

Sanal bellek yetersizliği ve arttırılması,Ram slotlarının değiştirilmesi,hdd kablolarının ve elektriklerinin değiştirilmesi,sürücü driverlerının güncellenmesi,bios update v.b biçok çözüm yolunu denememe rağmen sorunum çözülmedi.

Yukarıdaki uyguladığım yöntemler dışında elle tutulur bi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler...

Kurullumda bilmediğiniz noktalar var buyrun burdan daha kolay anlaşılabiliyor serial girmeden nasıl kurulum yapilabildiği.

Kurulum videosu:

Download:

http://www.istartedsomething.com/uploads/vistainstall.mov[/CODE]

[b]Görüntüle:[/b]

[CODE]http://soapbox.msn.com/video.aspx?vid=c677a8d3-b516-4709-a8a4-48bdb74da4eb[/CODE]

gösterilen videodaki gibi olmuyor benim,driver seçerken advanced +new seçiyosunuz bende onlar çıkmıyor illa c:// çıkıyor help

Bende Cıkan Yer Burası sende nasıl başka bişey cıkıyor login olunca veya acc alınca hayret :)

(We’re sorry, but there is no Microsoft.com Web page that matches your entry. It is possible you typed the address incorrectly, or the page may no longer exist. You may wish to try another entry or choose from the links below, which we hope will help you find what you’re looking for.)hatası veriyor help birtürlü kurulmuyor bu vista

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar ben bu vista ultimate tr yi indirdim. Ancak UDF uzantılıdır ve bu şekilde açılamaz diye bir uyarıyla karşılaşıyorum. 1. exctract olayında sorun yok partlar açılıyo! amaaa tek zipli halini extract here diyince bu mesajı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim!!!

Şimdiden teşekkürler!...

(We’re sorry, but there is no Microsoft.com Web page that matches your entry. It is possible you typed the address incorrectly, or the page may no longer exist. You may wish to try another entry or choose from the links below, which we hope will help you find what you’re looking for.)hatası veriyor help birtürlü kurulmuyor bu vista

O yontem 9 10 ay oncesinin haTta ilk cıktıgı zamanlarda işe yarıyordu şimdi ise işe yaramaması cok normal.