Jump to content

Boot Mgr Sorunu

Adresim
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Bilgisayarımda 250 GB harddisk var bütün hepsi c olarak ayarlı idi. İşletim sistemi Windows 7 Ultimate. 

Bilgisayar/Yönet/Depolama Biriminden C sürücüsünü 70 GB olarak ayırdım kalanını D sürücüsü yaptım. Yaptıktan sonra 4-5 saat rahat hiçbir sıkıntı çıkarmadan kullandım. 

Bilgisayarı kapattım aradan 1 saat geçince tekrar açtım fakat ;

BOOTMGR is missing 

Press CTRL + ALT + DELETE to restart

Hatasını aldım.

Ctrl + alt + delete yaptığımda resetlendi bilgisayar ve aynı sorunu yaşadım..

Kablolarını söküp tekrar taktığımda sonuç olumsuz.

Kablosuz Wierless takılıydı çıkartıp denedim yine olumsuz.

Başka bir Windows 7 Ultimate 32 Bit cdsi kullanıp sistem onarım diski oluşturdum olumsuz.

Komut istemini açıp 

• cd boot
  • bootrec /FixMbr
  • bootrec /FixBoot
  • bootrec /RebuildBcd

kodlarını yazdım bundan da bir sonuç alamadım.

Bilgisayarımda onlarca resim dosya var format atmak istemiyorum başka bir çözümü olan var ise söylesin.

Harddiski söküp başka bir kasaya takın.Dosyalarınızı alıp yeniden işletim sistemi kurun.

Düzenleme : Eğer imkanınız var ise önemli dosyalarınızı en az 2 yerde yedekleyin.

Edited by hackermemo

kardeşim bilgisayarını tekrar formatlamalisin virüs bulaşmış anladıgım kadarıyla

Boot mgr ile virüsün alakası yok. Baya uzun bir araştırma yaptım. Zaten kaspersky kurulu ayrıca freewall var.

Format atmadan repair yapma imkanımız var mı?

Edited by Adresim

Bunu cdye yazdıktan sonra ne yapacağım biraz detay verir misin

iso kalıbı olarak cd'ye yazdırıp bilgisayarı cd'den başlatacaksınız aynen format atmak için uyguladığınız gibi.Cd'den başlattıktan sonra xp sistemi açılacaktır.

kardeşim bilgisayarını tekrar formatlamalisin virüs bulaşmış anladıgım kadarıyla

Blgisayara virüs bulaştığını nerden anladın !!

Ne güzel cevaplar veriyorsunuz hemen yaa...

Şaka gibisiniz resmen..

Gülmekten kendimi alıkoyamıyorum..

@ Adresim ; birde aşağıdaki microsoftun makalesini incele.

Anladığım kadarıyla enpedi nin makalesinde yazanları yapmışsın.

http://support.microsoft.com/kb/2622803/tr

Ayrıca birde sistem geri yükleme yapmaya çalış.

Kolay gelsin..

Edited by By_FaRuK

kullanııcı konumlandırma ıle verılerınızı d sürücüsüne yönlendirin(masaüstü, belgelrım resımlerım, karsıdan yulenenler vıdeolar vs.) olası cokme ve format atarken hıc yedek almanıza gerek kalmaz cunku masasutıne yada bı dıger klasorlere ne atarsaz atın d sürücüsüne gıtmıs olur

sorununa gelınce hıren boot cd ıle bott mgr fixi deneyebılrısın sonuc alamzsan, aynı cd ıle ıle mını xp ve veya mını 7 ıle acıp verılerını Dye aktardıktan sonra formatlama ıslemıneı gecebılrsın

yıne hıren bott cd bulamam dıyorsan

wın 7 ıle format atarsın ama c srucusunu bıcımlendırme, bu durumda verılerın c surucusunde wındows.old klasrune aktarılmıs olur, format bıttıkten sonra bu klasore gırıp verılerını d surucuune yedekleyıp soz onusu klasoru sılersın

Arkadaşlar şöyle bir çözüm buldum,

Cdden çalışan xpyi cdye yazıp bilgisayarı başlattım, elimdeki harddisklere bütün tapu örneklerini satılık daireleri vs. yedekledim. Sonra da program files klasörünü kopyalayıp harddiske attım formatı attım attıktan sonra bütün programları program filese yapıştırdım sorunsuz kullanıyorum.