Jump to content

classmen66
 Share

Recommended Posts

AMD Athlon(tm) 2 Processor 3500 islemci pc.ye format atamama sorunu

pc de şu anda Windows 7 yüklü o kadar uğraşmama rağmen bir türlü Windows 8 yükleyemiyorum çeşitli kurulum CD leri denedim yine olmuyor.

belli bir aşamadan sonra mavi ekran ve arkasından üzgün yüz işareti çıkıyor ve geri başa dönülüyor arkadaşlar sizden ricam sorunun nerden neden kaynaklandığı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum. 

• 2 hafta sonra ...

amd athlon(tm) II x2 255 processor 3.10 ghz baladerim bir siz cevap vermişsiniz 

hackermemo tşk ediyorum saolasın 

amd athlon™ II x2 255 processor 3.10 ghz 32 bit sistem özellikleir olan, 

pc de şu anda Windows 7 yüklü o kadar uğraşmama rağmen bir türlü Windows 8 yükleyemiyorum çeşitli kurulum CD leri denedim yine olmuyor.

belli bir aşamadan sonra mavi ekran ve arkasından üzgün yüz işareti çıkıyor ve geri başa dönülüyor arkadaşlar sizden ricam sorunun nerden neden kaynaklandığı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum. 

aynı sorunu ben de defalarca yaşadım. Amd athlon dualcore . M320 2.10 ghz işlemcili laptopa her  Windows 8 kurmaya kalkıştığımda aynı sorunu yaşadım. 32 bit işletim sistemi kurmayı her denememde başarısızlıkla karşılaştım. Ya tam ortasında üzgün yüz  ya bittikten sonra yeniden  başlatınca .Ben sorunu şöyle aştım. Önce win7 32 bit Professional kurdum. Sonra  deamon tools ile i win 8 enteprise iso dosyasını sanal CD'ye mount ederek devam eden aşamada yükselt dedim .Oldumu hayır gene olmadı.. Ya ne yaptım ikinci aşamada Windows 7 64  bit Professional yükledim. ardından Windows 8 enteprise 64 bit iso dosyasını sanal cdye mount ederek  devam eden aşamada yükselt dedim. Sonuç mutlu son.. Şu an win 8 64 bit enteprise kullanıyorum. Benim yorumum amd işlemci 32 bit Windows 8 kabul etmiyor, belki saçma ama lenovo g555 laptop kullananlar ve ya teknik bilgisi olanlar doğrusunu bulsunlar. Yok ram ın birini sök yok biosu güncelle hepsini denedim ben. Tek denemediğm Windows 8 64 biti önyükleme ile kurmak .Onu da dener sonucu yazarım.Niye win 7pro kurdum home ve ultimate sürümleri ile win 8 enteprise sürümlerine yükseltme yapılamıyor da ondan..

Bekir kardeşim çok teşeküd ediyorum. derdimi sorunumu tam manasıyla anlamışsın kardeşim eyvallah biladerim deamon tools ve Windows 8 enteprise 64 bit iso dosyasını sanal cdye mount ederek  devam eden aşamada hakkında bilgi verirsen sevinirim kardeşim nasıl bir yol izlemeliyim acıklarsan çok sevinirim. 

Edited by classmen66

İlk önce Deamon tools programını indirip kuruyorsun bilgisayarına

1.Alttaki resimdeki gibi bir ikon çıkacak saatin hemen yanındaki simgelerde.

81437117.jpg

2.ikonun üzerine sağ tıkla ve Sanal CD\DVD yazan yere gel

80853756.jpg

doğrumudun bu yolumu izlemeliyim

3.Daha sonra aygıt yöneticisi üzerine gel ve 1 sürücü üzerine tıkla (istersen daha 2 ve 3'ü de seçebilirsin o zaman daha fazla imaj CD'si oluşur.)

80853756.jpg

4. Başlat--->Bilgisayarım'a basınca 1 tane imaj CD'sinin oluştuğunu göreceksin (örnekteki gibi BD DVDROM oluşmuş).

5. Yine aynı işlemi yaparak sanal CD/DVD aygıtı üzerine gel

18309969.jpg

6. Resimdeki gibi oluşan imaj CD'sinin isminin üzerine gel (Bende G Olmuş örneğin) ve kalıbı yerleştire bas.

40598515.jpg

7. Bir pencere çıkacak orada iso dosyasını bul ve üzerine tıkla.

87312838.jpg

8. Ve en son olarak tekrar Başlat--->Bilgisayarıma tıkla orada oyunun CD ikonunu göreceksin. Ona çift tıkla sanki CD/DVD Rom'una CD'yi takmış gibi bilgisayarına yükle.

11088746.jpg

Edited by classmen66