Jump to content

Neden Tnc-Tr Ailesi Bir Işletim Sistemi Yapmıyor ?

Semihguney
 Share

Recommended Posts

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar şöyle diyeyim sıfır bir sistem yapmak için ilk önce üreticiler ile anlaşmanız lazım tüm bileşenlere sürücü yapmanız lazım.Tamam onu yaptınız sonra program yapmanız lazım hadi diyelim onu portladınız ee o zaman da bunu kim kullanacak vs vs...(Araları atladım keşke bu kadar kısa olsa :D )

Oyun için ise iş biraz daha basit.Ama önce programlama bilmen lazım ve tek kişiyle olmaz.

Paran varsa ki zor

-Unreal Engine 3 (fiyatını bilmiyorum galiba 100.000 $)(UDK ile baya bir ucuza yapabilirsin

-3D Studio Max

-Adobe Photoshop

Paran yoksa

-Unity 3D(2000$)/Game Maker Studio (500$)

-Blender

-Gimp ile yapılabilir

Not:Bugünlerde bu konuyu araştırıyorum ve ulaştığım bilgileri yazdım.Ha bu arada bol bol render alacağın için iyi bir bilgisayarın olması lazım(Fanı da iyi olması lazım)

Pazarlama ise PlayStore ve Steam böyle projelerde oyunu direk mağazaya koyuyor diye yazmışlardı

Edited by nano68

pk13u.jpg

Tnctr daha iyisini yapana kadar en iyisi bu :good:

çok doğru söylüyorsun ama şimdi en iyisini yapalım forumda modifikasyon işini çok iyi yapan abilerimiz var tncxp gibi hatta biraz daha özelleştirilebilse daha stabil daha görsel daha hazır ama normal sistemler kategorisinde bulanan sistemler gibi değil daha görsel bir win7 veya win8 niye olmasın adım adım yapılabilir forumda kategori açılır insanların istekleri toplanır sonra en iyiler le başlanabilir illa sıfırdan değil temeli kullanıp kat çıkıcaz yani :D benimkisi sadece bir öneri ister kabul edin ister etmeyin :D

Programlama bilseydim 2-3 kişi daha bulup linux için yeni bir masaüstü yazmayı denerdim.Linux çekirdeği hali hazırda var ve bedava.Birçok donanımı da destekliyor.Bir masaüstü yazsak mesela lxde kadar hafif ama gnome ya da kde gibi görünen ve bu sadece debian tabanlı sistemlerde çalışsa bile sesimiz dünya çapında duyulur.Ama işte bunlar hep programlama :D

Hey Allah'ım... Işletim sistemi yazmak kolay şey mi? Öncelikle büyük bir sermayen olacak.
Karnı tok yazılımcılar lazım. Hadi diyelim ki yazdın. Kim kullanacak?
Hadi diyelim ki sana yetecek kadar kullanıcı da buldun. Bu işletim
Sistemini güncel tutman lazım, bu da çok büyük bir maliyettir.

Microsoft'un alternatifi bile yok. Yıl oldu 2013. 21.yüzyılda adamlar aştı kendini aştı.. Bkz:

[media]https://www.youtube.com/watch?v=UJABkZ1c5kI[/media]

Baz gaza ms bas gaza kim tutar seni bas gaza.... :D

Edited by sere

yıl olmus 2013 ismail yk dinleyen var :facepalm:

Milletimiz zaten yıl olmuş ile başlayan cümlelerden kaybetti hatırlatayım

Alınma aklıma geldi bunu genelde İslam ile kullanıyorlar

Edited by nano68

arkadaşlar bir baksanız tüm işlerin tabanı windows olmuş sanki

çünkü exeleri çalıştıran program linüxdeki wine neydi tam destek veremiyor

programlama konusundada windows tabanlı prgramlama kullanıyoruz

birde yapılmaz değilde  yapılır lakin bunun için gerçekten zaman ve bilgi ve para gerekli bence

sadece sanboxie,prayaya v3 ve buna benzer prgramları gibi prgram yazmaya başlasak birde

israillerin usb de programların çalışması için bir prgramı vardı 

güzel bir prgramdı ama sonradan usb canını okuyor

normal windows gibi bir başlat var tüm programları içine kur çalıştır

nerde olursan ol çalışıyor

böyle bir prgram yazalım bence qmenu prgramı var ondan destek alarak farklı çalışmalar yapabiliriz

ilk önce sistemi tanımak ve nasıl yol izleyeceğimz konusunda kararlar gerekir

anlayacağız bu konuda profff yoksa bu iş bence yaş yani

autoit  windows tabanlı gerisini siz düşününün

arkadaşların dediği gibi 3D oyun yada linux tabanlı iyi bir işletim sistemi olabilir .en azından çok basit bi web tarayıcısı yapılabilir mesela. mozilla bi firefox yaptı şimdi telefonlar için işletim sistemi üretiyor.Herkes küçükte olsa bi yardımda bulunsa biri logosunu yapar birkaç kişi birlikte programlamasını yapar biri web sitesini kurar biri ikonlarını tasarlar. vs.vs. İnsan isteyince herşey olur aması var işte.  Bunları da kötü niyetle yazmıyoruz maksat ortaya bişiler çıkarmak

Linux tabanlı bir işletim sistemi yazılabilir bence. Tnctr OS gibi mesela.

TncTr ye özgü araçlar falan yer alır içinde bence gayet güzel olur. Ama bu işin ehli gönüllü arkadaşlar lazım bize.

Keşke programlama bilsem de yardımcı olabilsem. Test ekibinde yer alabilirim ama böyle bir çalışma gerçekleştirebilirsek.

Bugları bildirim size sürekli.

İşletim sistemi kullanıcının komutlarını donanıma aktaran bir yazılım olduğundan çok düşük seviyeli programlama dilleri bilmeniz gerekir. Android yani Linux işletim sistemi bile 20 milyon satır kod içeriyor (google). Yani çok uzun uğraşlar lazım, hiç bulaşmayın derim.

Sıfırdan sistem yazacaksın diye bir zorunluluk yok.

Debian düzenlemesi olan birçok dağıtım bulunuyor. Sizde Debian gibi açık kaynak kodlu dağıtımları geliştirerek kendi işletim sisteminizi yapabilirsiniz. Windows üzerinde yapacağınız değişiklikler ise direkt olarak kaynak kodlarıyla oynamadığınızdan modifiyeye girecektir.

mesale0077, bunu mu kastediyorsun?

klSQtqv.png

bu program adı neymiş reyiz bize full linkini verebilrmisin

benim dediğim linkteki prgram

http://www.ceedo.com/products/ceedo-enterprise.html

ceedo-enterprise-diagram.jpg

Edited by mesale0077

• 2 ay sonra...