Jump to content

Seyyar Yazar-Kasalı Pos Cihazı

Bırak Gitsin...
 Share

Recommended Posts

Herkese Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere çalıştığım yerde seyyar pos cihazını yenilemek zorundayız kanunen 1 temmuza kadar yazar kasalı seyyar pos cihazı almak zorundayız bu cihazı almak için bildiğiniz uygun bir yer varmıdır ve almak için gerekli evraklar yada izleyeceğimiz bir yol varmıdır bilen ve yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Edited by Bırak Gitsin...

• 2 hafta sonra ...

Yazarkasa alman için gerekli evraklar neyse bunda da aynı ama maliye her türlü pos üçkağıtçılığını önlemek ve yapılan işlemleri kayıt altına almak için geliştirdiği bu sistem azcık tuzlu, bankalardan ve yetkili satıcılardan konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Yazarkasa alman için gerekli evraklar neyse bunda da aynı ama maliye her türlü pos üçkağıtçılığını önlemek ve yapılan işlemleri kayıt altına almak için geliştirdiği bu sistem azcık tuzlu, bankalardan ve yetkili satıcılardan konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. 

evet dediğiniz gibi biraz tuzlu en ucuzu 1.600 lira civarında allahtan ekime kadar uzamış o zamana kadar belki fiyatta düşme yaşanır..

evet dediğiniz gibi biraz tuzlu en ucuzu 1.600 lira civarında allahtan ekime kadar uzamış o zamana kadar belki fiyatta düşme yaşanır..

Artacak gibi bende bu gün iş yerime aldım emlakçıyım 1850 TL'den pazarlıkla şunla bunla 1750 TL'ye Bekonun yazarkasasını aldım.

EFT POS Özellikli Yeni Nesil Yazarkasalarda Son Durum

Maliye Bakanlığı 427 sıra nolu VUK genel tebliği ile faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar ile yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflerin, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş tarihini 01 Ekim 2013 olarak değiştirdi.

Bu değişiklik sonrasında EFT-POSözelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz (ÖKC) kullanımında son durum aşağıdaki gibidir.

1.     SEYYAR EFT POS özellikli Yazarkasa kullanma mecburiyeti 01.10.2013tarihinden itibaren başlıyor.*

2.     SEYYAR EFT POS cihazlarını değiştirmek zorunda olan mükelleflerin, en geç 01.10.2013tarihi itibariyle düzenlenmiş EFT POS özellikli cihaz faturalarını almak zorundadır.*

3.     Mükellefler 01.10.2013tarihi itibari ile faturası alınmış EFT POS özellikli cihazları 30.12.2013tarihini geçmemek üzere bağlı bulundukları vergi dairesine kaydettirip, kullanmaya başlamaları gerekmektedir. (01.10.2013 tarihinden itibaren 90 gün ek süre)*

4.     01.07.2013tarihi itibari ile EFT POS özellikli cihaz faturalarını almış mükelleflerin 30.12.2013tarihine kadar cihazlarını bağlı bulundukları vergi dairesine kaydettirerek kullanmaya başlamaları gerekmektedir.**

5.     01.07.2013tarihi ve öncesinde vergi dairelerinden Yeni Nesil Yazarkasa izin yazısı alan mükellefler,  izin yazısının tarihinden itibaren 30 güniçerisinde EFT POS özellikli Yazarkasa faturalarını almaları ileriden yaşanacak sıkıntıları önleyecektir.**

6.     Cihaz satışlarına ilişkin olarak düzenlenecek faturalar, yeni nesil ödeme kaydedici cihaz onayı almış firmalardan alınabileceği gibi, henüz yeni nesil ödeme kaydedici cihaz onayı almamış firmalardan da alınabilecektir.***

Ben yazarkasa firmasında çalışıyorum. Teknik servisim. Olayın tamamen içindeyim.

Her türlü sorularınızı cevaplayabilirim.

Kolay gelsin..

bana ucuz seyyar yazar kasa pos cihazı lazım ama bekonun pos makinasından başka ucuz yoktur sanırım?

Fiyatlar bu şekilde;

MT teknoloj{Vera Delta}     : 1.475 TL + KDV

ARCELIK{Beko}                      : 1.480 TL +KDV

PROFILO {Verifone}              :    825 $   + KDV

INFOTEKS                                 : 1.444 TL + KDV

HUGIN                                       : 830 $ + KDV

Değişkenlik gösterebilir.