Jump to content

Ams Ile W. Update Nasıl Kapatılır?

PColik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar AutoPlay Media Studio'da tek tıklama ile Windows Otomatik Güncelleştirmelerini kapatmak istiyorum. Ve mümkünse Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>İşlem Merkezi>İşlem Merkezi Ayarlarını Değiştir kısmındaki tüm tikleri iptal etmek istiyorum. Bunu yapabilir miyim?

Site içerisinde hangi Windows sürümlerinde geçerli olduğu yazıyor. Bu kısma dikkat etmemişsiniz sanırım.

1c1iv.jpeg

Windows 7 ve Windows 8 için Windows Update ayarları ile ilgili registry keyini aşağıdaki codebox içerisinde bulabilirsiniz,

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update

AUOptions(1) Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme
AUOptions(2) Güncelleştirmeleri denetle, ancak indirme ve kurma konusundaki kararı bana bırak
AUOptions(3) Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı bana bırak
AUOptions(4) Güncelleştirmeleri otomatik yükle

İşlem merkezi içerisindeki hatalar veya uyarılar aşağıdaki registry keyi içerisinde bulabilirsiniz, tabi buradaki Windows'a ait kodlamaların ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığınıda burada açıklamamıda bekleme istersen :D

HKEY_USERS\ #SID numarası#\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Action Center\Checks

SID numarasını bulabilmek için gerekli CMD kodu 

wmic useraccount get name,sid

Bu kodu CMD ekranından AMS'ye nasıl aktaracağın ve nasıl bu kodu reg keyi içerisine ekleyeceğin senin becerine kalmış bir olay, tabi Checks registry anahtarı altındaki Windows kodlarının içeriği ve buradan yapılan değişiklikler konusunda oluşacak zararlarda sana kalmış bir olay.

Haydi kolay gele !