Jump to content

Kafamdaki Proje İçin Site İsmi

ReBRoW
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhaba. Hayırlı Ramazanlar. Site yönetiminin affına sığınıyorum. Umarım kaldırmazlar. Çunki herhangi bir reklam değil sadece fikir alış verişi. Benim kafamda bir proje var. Oyun incelemeleri, haberleri, Donanım ve benzeri konuları paylaşabileceğimiz bir site kurmak. Tabi bu işler kolay değil.  Sadece uzun zamandır düşündüğüm bir hobi. Eğlence amaçlı. Fakat site ismi konusunda tam olarak karar verebilmiş değilim. Bu durumda sizlerden yardım bekliyorum. Kafamda birkaç isim var. Bunları aşağıda yazdım. Sizce hangisi daha güzel. Yada sizlerin başka bir önerisi varmı.

gameshardware.net
gameshardware.biz
tghc.net ( Acılımı < Turkey Gamer Hardware Community > Türkiye oyun donanım topluluğu )

teknotek

teknotekgaming

tgctr ( Teknoloji ve Oyun Topluluğu )

tgc

ttgc ( Turkiye Teknoloji ve Oyun Topluluğu )

thgt.org ( Teknoloji donanım ve oyun )

tght

Edited by ReBRoW

thgc güzelmiş fakat oyun-donanım ikilisi biraz garip kaçmış gibi

Sadece oyun demiş olsaydım donanımla ilgili paylaşım yaptığımda amacında uzaklaşırdı site. Tam tersi donanım için geçerli İkisinide eklemek istedim. Tabi belki başka bir bakış acısıyla bakmış olabilirsin. Fikirlerin önemli benim için. Tam olarak garip olan durum nedir. Paylaşırsan bende ona göre düzenleme yaparım.

Edited by ReBRoW

Yani sanki oyun donanımları ile ilgili bir site gibi izlenim  bırakıyor.

Ben o acıdan bakmamıştım haklı olabilirsin. site ismi yine aynı tghc fakat acılımı şöyle olabilir < Turkey Gamer and Hardware Community > Türkiye oyun ve donanım topluluğu )

Ben o acıdan bakmamıştım haklı olabilirsin. site ismi yine aynı tghc fakat acılımı şöyle olabilir < Turkey Gamer and Hardware Community > Türkiye oyun ve donanım topluluğu )

böyle daha iyi :)

böyle daha iyi :)

fikir için teşekkürler.

'Türkiye oyun severler topluluğu' bu daha akılda kalıcı olur bence.

Peki alan adı ne olmalı. Oyun severler dedik. Fakat sadece oyun olmayacak donanımla ilgili paylaşımlarda olacak anakart ram ekran kartı işlemci telefon gibi gidiyor. Sadece oyun severler olursa biraz sıkıntı olmazmı

İkisinden birini tercih etsen daha doğru olacak gibi. 

ikisinden birini derken

fikir için teşekkürler.

Peki alan adı ne olmalı. Oyun severler dedik. Fakat sadece oyun olmayacak donanımla ilgili paylaşımlarda olacak anakart ram ekran kartı işlemci telefon gibi gidiyor. Sadece oyun severler olursa biraz sıkıntı olmazmı

ikisinden birini derken

Ya sadece oyun üzerine ya da donanım üzerine paylaşım yap demek istedim. Farkında olmadan birine daha çok odaklanırsan site amacından çıkmış olacak. Veya daha farklı içeriği belli etmeyecek bir isim bulmak gerekir. Bende kendi açacağım siteye birkaç aydır hala isim bulamadım. Gerçi çok fazla buldum ama hepsi alınmış :P Tek kelime, akılda kalıcı, ilgi uyandırıcı bir isim bulmak lazım.

Ya sadece oyun üzerine ya da donanım üzerine paylaşım yap demek istedim. Farkında olmadan birine daha çok odaklanırsan site amacından çıkmış olacak. Veya daha farklı içeriği belli etmeyecek bir isim bulmak gerekir. Bende kendi açacağım siteye birkaç aydır hala isim bulamadım. Gerçi çok fazla buldum ama hepsi alınmış :p Tek kelime, akılda kalıcı, ilgi uyandırıcı bir isim bulmak lazım.

Senin önerin nedir. Varmı site ismi aklında.

Türkiye Oyun Severler Topluluğu

Hocam Kısaltılmış ismi hoşuma gitmedi www.tost.com ( çif kaşarlı olsun. )

Benim aklıma bişey gelse ilk ben kullanırdım :p Açıkçası hala kendime bile bulmuş değilim yardımcı olamayacağım. Aca fikir verebilirim :)

Sence Yazdıklarımdan hoşuna giden budur dediğin varmı. Ama çalma bak hoşuna gideni.  :dribble:

Çalmam için rahat olsun. Fikirlerimiz farklı tutmuyo site isimleri :D "tghc" iş görür gibi ama dediğim gibi eğer birine ağırlık verip diğerini unutursan bir anlamı kalmaz o ismin.

Sağol Kardeşim. Fikirlerin. Uyarılarını dikkate alacağım.

thgn.net  ( Turkey Hardware and Gamer Network - Turkiye Donanım ve Oyuncu Ağı ) 

hgntr.com ( Hardware and Gamer Network Turkey - Donanım ve Oyuncu Ağı Turkiye ) 

teknotek.org 

Bu 3 alan adınından birini alacağım tercihimi 3 düşürmüş oldum. Şuanda farklı bir fikir beyan eden olmadı. 

thgn.net  ( Turkey Hardware and Gamer Network - Turkiye Donanım ve Oyuncu Ağı ) 

hgntr.com ( Hardware and Gamer Network Turkey - Donanım ve Oyuncu Ağı Turkiye ) 

teknotek.org 

Bu 3 alan adınından birini alacağım tercihimi 3 düşürmüş oldum. Şuanda farklı bir fikir beyan eden olmadı. 

teknotek.org güzel :D

Güncel Donanım ve Oyun Topluluğu

Baş harflerini alıp "T" harfini ortak kullanırsak

www.gdotr.com

Hatta slogan da şöyle olabilir. "Teknolojinin Doğal Hali"

Sloganla site ismi arasındaki tezatlığı bilerek oluşturdum. Tezatlık ilgi çeker.

thgn.net 

hgntr.com

bence bu ikisi olmaz dostum.kısaltmaları çok kötü yani ben 1 kere girsem sitene 2.girişimdi neydi, derim ve unutmuş olurum ismini sitenin.

teknotek olabilir.yada yukarda arkadaş gdotr demiş oda bence gayet iyi.

teknotek.org güzel :D

Bu isimle ilgili baya bir oy var. Fikrin için teşekkürler.

Güncel Donanım ve Oyun Topluluğu

Baş harflerini alıp "T" harfini ortak kullanırsak

www.gdotr.com

Hatta slogan da şöyle olabilir. "Teknolojinin Doğal Hali"

Sloganla site ismi arasındaki tezatlığı bilerek oluşturdum. Tezatlık ilgi çeker.

Kardeşim çok sağol ya bunuda notlarıma ekledim. Mümkün olduğunda acele etmemeye çalışıyorum. isim öyle bir olmaliki cuk otursun. Senin önerin hoşuma gitti bakalım.

thgn.net 

hgntr.com

bence bu ikisi olmaz dostum.kısaltmaları çok kötü yani ben 1 kere girsem sitene 2.girişimdi neydi, derim ve unutmuş olurum ismini sitenin.

teknotek olabilir.yada yukarda arkadaş gdotr demiş oda bence gayet iyi.

Evet o iki isimden vaz geçtim. Ben bile bazen neydi bu isimler diyerek karıştırıyorum. Haklısın başka birşey bulmak gerek