Jump to content

Xp Den Artik Kurtulalim

teokan
 Share

Recommended Posts

XP den artik kurtulalim,

degerli tnctr üyeleri artik alt sinif paylasimlardan, sitemlerden, programlardan, vb ne varsa hepsinden kurtulalim ve cevremizdekileri de yanimizda daha iyilerine davet edelim.

artik dünyanin ileri ülkelerini yakalayalim. 

XP den artik kurtulalim,

degerli tnctr üyeleri artik alt sinif paylasimlardan, sitemlerden, programlardan, vb ne varsa hepsinden kurtulalim ve cevremizdekileri de yanimizda daha iyilerine davet edelim.

artik dünyanin ileri ülkelerini yakalayalim. 

Bencede Xp devrimi kaldı,artık bir müddet sonra sıkıyor.Yenilikçi olmak lazım ;)

atakan xpci  abimize

hayir tabiki hayir ama rekabet etmek icin bunlari söylüyorum.

bende xp kullanmıyorum win7 kullanıyorum ama hem modifyesini yapıyorum hemde şu an herkezde iyi bilgisayar yok şu an xpnin kullanım oranı 2. sırada istatistikleri göze alırsak vistayı kaldırmamız gerekir

Xp den kurtulmak o kadar kolay değil. Günümüzde kökleşmiş bazı programlar bile hala xp dışında bir işletim sisteminde çalışmıyor. Dünya devlerinden IBM bile programlarını xp de çalıştırıyor. Başka işletim sistemlerinde çalışmıyor. Xp den kurtulabilmek için öncelikle programların xp dışındaki işletim sistemlerine uyarlanması gerekiyor.

Kişisel ev kullanıcıları için xp den kurtulunabilir. Ama iş amaçlı olarak özel programlar kullanan kişilerin xp den kurtulması söz konusu değil.

UAC ve dosya Koruması bana göre faydalı özellikler. Hatta Windows 7'ye zor virüs bulaşması bu özelliklerin sayesinde. Bir virüs UAC olmadan da çalışabilir fakat sistem dosyalarına erişemez ve önüne gelen dosyayı silemez.

Bütün sistemlerin ömrü yavaş yavaş kısalıyor. Eski donanımlar bozuluyor ve insanlar yeni donanım aldıklarında yeni işletim sistemlerini tercih ediyorlar. XP'nin fanboyu olanlarda var ama biz onlara bir şey diyemeyiz, sonuçta tercih meselesi.

Ben Windows 7'nin hiç bir dengesizliğini görmedim. XP gibi hiç bir şey yokken mavi ekran hatası vermiyor, çökmüyor (Windows 7 de böyle). Dengesizliğini gören varsa yazsın, kulakta dolma bilgilerle gelmeyelim.

Ben Windows 7'nin hiç bir dengesizliğini görmedim. XP gibi hiç bir şey yokken mavi ekran hatası vermiyor, çökmüyor (Windows 7 de böyle). Dengesizliğini gören varsa yazsın, kulakta dolma bilgilerle gelmeyelim.

xpnin pek dengesizliği yok ama ilk bilgisayarımda 192 mb ramle kullanıyordum oyun  falanda oynardım 6 ayda bir falan mavi ekranla çökerdi :) ama hata benim çok az ramim vardı

Bence XP candır, Windows'un mihenk taşıdır. Her şeyin bir kırılma noktası vardır, Windows bugünlere gelebilmişse XP sayesinde gelmiştir diye düşünüyorum. İtiraf ediyorum ben de bir Windows 8 kullanıcısıyım. İhtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor. Ama bir portable veya katılımsız hazırlamak için de sanal sistemde XP kullanıyorum ve yine sanal Windows 7'de deniyorum ve Windows 8'de kullanıyorum.Windows 7 ve 8'de hazırladığım portableler XP'de hazırladıklarım kadar stabil çalışmıyorlar. Bü yüzdendir ki ihtiyaca yönelik olarak isteyen istediğini kullanır.

Ben cafe işletiyorum 200 geçkin oyun var vin 7/8 vista bütün oyunları oynatmıyor vodafone bayisi olan arkadaşım var vodafone programı 7 8 de felan çalışmıyor xp fazla  özellikli bir pc de istemiyor birçok sistem yüklediğim müşterim var her pc 7 8 kaldırmıyor çok yavaşlama oluyor veya hiç kurulmuyor hal böyle iken nasıl xp den vazgeçeceksin?