Jump to content

Tablet Pc'ye Nasıl Rom Atabilirim ?

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Elimde Hi-Level HLV-T704 tablet bilgisayarım var ve rom atmak istiyorum.Ama nasıl rom atıcağımı tam olarak bilmiyorum bu konuda yardım edebilicek olan varmı ? Uzun süredir araştırıyorum ama düzgün bişey bulamadım.Lütfen yardım edin.

Edited by TimeShift

bazı romlar bıraz hız artısı sağlıya bılıyor fakat bellı yerlerden kısılarak.Mesela windows xp den ornek vereyım xp normalde bır cd ye denk gelıyor 700mb ama içerisinden bazı seyler cıkartılıyor bu 280mb ye kadar dusuyor fakat ıcınde hıc bır sey olmuyor sadece xp(netframe work,c++ vs yok).ayrıca normal 700mb lık xp sistem bosta ıken 300mb ram yıyorsa bu bos xp 180mb kullanıyor yarı yarıya ama coğu sey eksık olur. umarım faydalı olmusumdur.

neden rom atmak istiyorsunki ?

Görünüş açısından zengin ve güzel olmasını istiyorum.Ucuz bir Tabletmiş gibi gözükmesini istemiyorum.Şuankine nazaran biraz hızlanmasını istiyorum.

Aslında bazı güzel programlar buldum ve çokta işlevsel güzel programlar.

Hatta programlar şunlar : 

Clean Master (Ram hızlandırma - Önbellek Temizleme - Uygulama Yöneticisi gibi işlevleri mevcut)

Eset Mobile Security (Adı üstünde Anti-Virüs programı )

Advenced Mobile Care ( PC'de kullananlar bilir Advenced System Care'nin aynısı sadece tablet versiyonu )

Apex ( Kullanışlı Tema arayüz programı )

Dediğim gibi rom atmayı istememin sebebi.Tablet'in ucuz bir tabletmiş gibi gözükmemesi ve hızlı olmasını istememden dolayı.

1- Bu ROM'da yapılan değişikliklere bağlı. Gereksiz uygulamalar çıkarıldıysa cihazın daha hızlı çalışacaktır.

2- Bu da ROM'da yapılan değişikliklere bağlı. Yapılan değişiklikler ROM'u indirdiğiniz yerde yazacaktır.

3- ROM atmak için ROM Manager programını kullanabilirsin. Rehbere ihtiyacın yok, programın kullanımı gayet basit.

ROM atmak riskli bir işlemdir. Kullandığın ROM cihazına uymayabilir ve cihazını bozabilirsin. Bunun yerine cihazını rootla ve kendi istediklerini yap.

Edited by reyiz

1- Bu ROM'da yapılan değişikliklere bağlı. Gereksiz uygulamalar çıkarıldıysa cihazın daha hızlı çalışacaktır.

2- Bu da ROM'da yapılan değişikliklere bağlı. Yapılan değişiklikler ROM'u indirdiğiniz yerde yazacaktır.

3- ROM atmak için ROM Manager programını kullanabilirsin. Rehbere ihtiyacın yok, programın kullanımı gayet basit.

ROM atmak riskli bir işlemdir. Kullandığın ROM cihazına uymayabilir ve cihazını bozabilirsin. Bunun yerine cihazını rootla ve kendi istediklerini yap.

Peki nasıl rot atabilirim ?

Cihaz kolay kolay bozulmaz.
en fazla sistemi göçertirsin.
internetten iyice araştır.
Bak senin model için hangi romlar var ve özellikleri neler.

Sonra Root olman gerekiyor.
Her cihaz farklı şekilde Root olur hatta kimisi için hala Root etme metodu yoktur.

O yüzden sadece iyice araştır anlarsın zaten gerek var mı yok mu 
ya da nasıl yapılacağını öğrenmiş olursun.

Bu bütün tabletler için geçerli değilmi ?

Telefonu root etmenin tek püf noktası tabletin için doğru sürücüyü yükleyerek bilgisayara tanıtmak...

Ayrıca rom yükleyeceksen eğer recoveryden rom yedeğini almanı tavsiye ederim.

En garantisi ise sptool ile atılabilecek rom bulman. Telefon açılmasa veya recoverye girmese bile kurtarma şansın yüksek.

Telefonu root etmenin tek püf noktası tabletin için doğru sürücüyü yükleyerek bilgisayara tanıtmak...

Ayrıca rom yükleyeceksen eğer recoveryden rom yedeğini almanı tavsiye ederim.

En garantisi ise sptool ile atılabilecek rom bulman. Telefon açılmasa veya recoverye girmese bile kurtarma şansın yüksek.

Telefona değil tablete atıcam ama rom atmaktan vaz geçtim ayrıca konusunu da bulamadım.

Tablete Root atıcam.

• 1 ay sonra...