Jump to content

Windows 8.1 Kuranların Olumlu Ve Olumsuz Yorum?

yineben
 Share

Recommended Posts

@reyiz üstüste kaç format çektim W 8.1 hep aynı oluyor Kapata basıyorum proglar kapanıyor ekran sönüyor öyle kalıyor şimdi kas tuşuna bassamda sönük ekran geri açılıyor sanki bilgisayar beklemeden çıkmış gibi ancak basılı tutuyorum öyle oluyor power tuşuna

Güç seçeneklerinden Hızlı Başlatmayı kapat, sorun düzelir. Bilgisayarın hızlı başlatma ile uyumsuz demek ki.

• 1 ay sonra...

w8 ve w8.1 de ilginç ayrıntılar var

1)windows u kapatıyorum  (öyle yaptığımı sanıyorum)ekran kapanıyor fanlar susuyor sadece dahili kart okuyucunun  ledleri sönmüyor ve eğer mausu 5 dk. içinde hareket ettirirsem pc yeniden açılıyor.

2)eğer benim gibi evde 2 pc niz varsa ikiside w8.1 ve aynı hesapla  kurmuşsanız  birine yüklediğiniz tema  diğerinde yüklü olmadığı halde  ekranda  karşınıza çıkıyor  temada resim değiştikçe diğer pc niz de de değişiyor.

3)isterseniz orjinal key girin  ardından orjinal kendi medya senter keyini girmezseniz lisans düşüyor.medya senteri hiç yüklemeyin daha iyi

4)masaüstü resmini  metro arka planında programsız kullanabiliyorsunuz

5)modifiye yapmak çok zor hemen olmasa bile kısa sürede puf herşey gidiyor

Windows 8.1 = Windows 8'in düzeltişmiş hali.

Bu kadar kesin konuşabiliyorum. Windows 8 çıktığında "Keşke şöyle olsaydı" dediğim her şey eklenmiş. Benim açımdan şu anda sistemin eksiği yok. Internet Explorer metroda da masaüstünde de mükemmel hızlı çalışıyor, adeta Chrome'u unuttum.

Bu arada kullandığım bilgisayar Lenovo N500 gibi eski model bir bilgisayar.

windows 8.1 kurdum facebook görüntülü konuşma çalışmadığı için ( mozilla ve chorome'de ''Görüntülü aramaya olanak sağlayan yazılım geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar dene''. internet explorer'da ise ''Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu''. hatası veriyor. ) ve eset smart secrutry hps çalışmadığı için tekrar windows 8 döndüm. özellikle facebook görüntülü konuşma hatası yüzünden. 

diğer yönlerden 8.1 daha iyi.

Windows 8 Pro 64 Bit Kullanıyorum. Şuana Kadar Tek Karşılaştığım Sıkıntı Güncelleştiremelerde Takılı Kalan Mavi Ekran. Bunu Başlarda Yaşadım, Önüne Geçtim Gibi. Bunun Dışında Sorun Yaşamadım. Hem Driverlerde Hem Programlarda Sorunsuz Kullanıyorum. Birçok Pc yede Kurdum Durum Aynı Şekilde. Başlat Programı da Kurulu. Virüs Programları Bende Sorunsuz Çalışıyor. Eset 6 da Kurdum 7 Beta da. Hız Olarak Daha Stabil. Kullandığım Programlar ve Sürücüler Son Sürümler.

Ama Şunu da Ekleyeyim. Pc Kullanımı Zayıf Bir İnsan İçin 8 Zor Gelir. Belli Bir Süre Daha 8 Kullanmasınlar. 7 nin Pc lerine Uygun Olanı da Güzeldir. Eşim 8 den 7 Geçti Ben Devam Ediyorum.