Jump to content

Idm Katılımsız Sorunu

xmyk
 Share

Recommended Posts

Idm yi hem smart ınstall maker ile hem EMCO MSI Package Builder Enterprise hemde inno ile katılımsız yaptım ama tarayıcı ilişkilendirme sorununu çözemedim yani kurulum oluyor sıkıntı yok crack ve reg kayıtıda oluyor sıkıntı yok.Firefoxla sorunsuz calısıyor program.Chrome la calısmıyor chromadaki indirmeleri yakalamıyor.Chrome kendisi indiryor.Ne yaptımsa olmadı acil yardımlarınızı bekliyorum.Özellikle katılımsız üstadlarından.Ama autoit demeyin bana hic bir sekilde autoit istemiyorum cok kafamı karıstırıyor kodlar falan ugrastırıyor.

Kullandıgım yöntemler :

Repackage

exe to msi

parametreli katılımsız kurulum

Edited by xmyk

• Editor

onu nasıl yapıcam wolfman üstad ne olur bir ilgileniver ya kafayı yiyecem chrome uzantısı idmnin içinde uzantı setubu mevcut zatende nasıl chrome kurduracamgım ?

kafayı niye yiyecekmiş sin ? gayet sağlıklı çalışan katılımsız idm paylaşımları mevcut forumda. kulan herhangi birini.

biliyorum motun üstad sistemden kaynaklı bir sıkıntımı var bilemdim gitti siteden indirdigim katılımsızlardada sıkıntı oluyor idm ile chrom ilişkilenmiyor bnde kendim katılımsızla ugrastıgım için kendim yapım dedim

bir yardımcı olsanız bari kendim yapımda hemde ögrenmis olurum sadece ıdm yi katılımsız yapamıyorum suana kadar her programı yaptım ama autoit olmasın istiyorum

Edited by xmyk

• Editor

biliyorum motun üstad sistemden kaynaklı bir sıkıntımı var bilemdim gitti siteden indirdigim katılımsızlardada sıkıntı oluyor idm ile chrom ilişkilenmiyor bnde kendim katılımsızla ugrastıgım için kendim yapım dedim

bir yardımcı olsanız bari kendim yapımda hemde ögrenmis olurum sadece ıdm yi katılımsız yapamıyorum suana kadar her programı yaptım ama autoit olmasın istiyorum

deneme yanılma yapmaya devam o zaman

ya üstad autoit istemiyorum hiç anlamıyorum ki nasıl kullanıcam kodlar felan cok karısık ben hallettim zaten sorunu simdi idm tam entegre oluyor chrome ile nasıl mı ?

emco msi repackager ile msi yapıyorum ardından crack ve reg kayıtlarını winrar ile katılımsız yapıyorum sonra hepsini 7 zip sfx builder ile topluyorum islem tmm daha basit geliyor bana yada anlasılır diyelim nasıl ?

Buyrun Hocam yeterki isteyin olumlu olumsuz yorumlarınızı bildirirseniz sevinirim 3 makinada denedim sanal degil normal bir sıkıntı cıkmadı.Ama sisteminizde kurulu olanı kalıntısız silmeniz lazım revo ve your uninstaller ile saglıklı olur....LİNK ASAGIDA...

[spoiler]LinK : http://www.solidfiles.com/d/ba549315d7/[/spoiler]

EDİT: Hocam Haber Bekliyorum.Mümkünse Simdi dener misiniz .

Edited by xmyk

Denedim sorunsuz sistemim windows 7 ultimate (x64)  :D

EDİT: Olumsuz yönüyse %Temp%'e her şeyi oluduğu çıkarması.

1.reg ve 2.reg dosyalarını IDMan'ın dizinine çıkarmışsın çıkarmadan çalıştırsan daha iyi olur sanki.

Birde belki elinde vardır ama şunu paylaşmak istiyorum.

Sisteme Göre Kurulum Yaptırma

@ECHO OFF

IF EXIST "%ProgramFiles(x86)%" (GOTO X64) ELSE (GOTO X86)

:X86
ProgramAdı.exe /S   /S Programın sessiz kurulum parametresidir.

GOTO END

:X64
Start /wait Program1.exe
Start /wait Program2.exe   Birden fazla program kurduracaksanız start /wait komutunu kullanın.

(Program adı boşluk ve türkçe karekter içermemelidir.)

GOTO END

:END
Edited by digitall

sisteme göre kurulum yapma var elimdede bunu 64 bi ve 32 bit program sürümlerini birlestirince kullanıcaz diye biliyorum norma katılımsız larada koymalımıyım bunu.
birde tempe oldugu gibi çıkartmıssın demissiniz nasıl yapmalıydım yani ögrenme babında soruyorum yanlıs anlamayın ?

Aşağıda verdiğim reg dosyasını çalışmanıza uyarlayıp Google Chrome eklentisinin yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

https://app.box.com/s/seg8e9w4s2skc3galr6c

Üstadlar cok sagolun.Sorunumu halletmistim zaten.Reyiz üstad reg kayıtlarını incelerken buldum bu regi ve dedigin gibi calısmam uyarlayıp hallettim sorunumu.Dün aksam digitall arkadasımızda testerlıgımı yaptı.Sorunumu hallettim yani. Sizi yordugum için özür dilerim.Yardımlarınız için çok sagolun. ...::: FOREVER TNCTR :::...

• 2 ay sonra...