Jump to content

Ankart Ve Işlemci Önerisi ? (1500-1800 Tl )

yusuf1284
 Share

Recommended Posts

Valla hocam geçen yıllar nesilin aşırı önemi olmadığını gösterdi bu tip ham benchmark sitelerine bak adamların örnek testleri 300 ün üzerinde yani güvenilir. fiyat açısından ne kadar fark var bilmiyorum orta düzeyin üstü bir şey istemiş olsaydın amd derdim ama sen üst düzey istiyorsun belli o yüzen intel i7 3930 yada 3960k al bak keyfine fiyatı ve performansı gözler önünde. işin bir diğer yönü özellikle işletim sistemi ve prgram çalıştırmada intel tam bir hayvan üstüne laf söylenmez. süper pi video decoding vb gibi işlerde kesinlikle önde bir tek amd biraz oyun konusunda burun ucuyla önde geri kalanda intel. 

Oyun için 3930K işlemci önereni de ilk defa görüyorum. İş sadece anakart ve işlemci ile bitseydi, ekran kartları bu kadar ön planda olmazdı. Elinde yeterince iyi parçalar mevcut, bunu Z87 bir anakart ve LGA1150 soket işlemci ile desteklediğin zaman yeterli performansı alacaksın, 1.300 TL bir işlemciye sadece belirli işler yapılacağı zaman verilir, yoksa sadece boşa para harcama ve özentiden başka bir işle yaramaz. 

Benim işlemci önerim 4770 veya isteğine bağlı olarak 4770K alman, 

Anakart olarak ben Gigabyte ürünlerini daha iyi buluyorum, ama Asus'unda güzel kartları mevcut

Z87X-UD4H yada Asus GRYPHON Z87 fazlası ile işini görecektir. 

Benim ek önerim, Anakart için ortalama 400 TL bütçe ayırarak, elindeki Gskill Ripjaws RAM'lerden 2 adet daha alarak RAM kapasitesini 16 GB yapman, ortalama olarak işlemci + anakart + RAM 1500 TL civarına denk gelir. Yeterli performansı sağlayacaktır bu donanımlar. 

Haydi kolay gele !

Oyun için 3930K işlemci önereni de ilk defa görüyorum. İş sadece anakart ve işlemci ile bitseydi, ekran kartları bu kadar ön planda olmazdı. Elinde yeterince iyi parçalar mevcut, bunu Z87 bir anakart ve LGA1150 soket işlemci ile desteklediğin zaman yeterli performansı alacaksın, 1.300 TL bir işlemciye sadece belirli işler yapılacağı zaman verilir, yoksa sadece boşa para harcama ve özentiden başka bir işle yaramaz. 

Benim işlemci önerim 4770 veya isteğine bağlı olarak 4770K alman, 

Anakart olarak ben Gigabyte ürünlerini daha iyi buluyorum, ama Asus'unda güzel kartları mevcut

Z87X-UD4H yada Asus GRYPHON Z87 fazlası ile işini görecektir. 

Benim ek önerim, Anakart için ortalama 400 TL bütçe ayırarak, elindeki Gskill Ripjaws RAM'lerden 2 adet daha alarak RAM kapasitesini 16 GB yapman, ortalama olarak işlemci + anakart + RAM 1500 TL civarına denk gelir. Yeterli performansı sağlayacaktır bu donanımlar. 

Haydi kolay gele !

z87 deluxe hakkında düşünceniz nedir ? 8 Gb ram bile çok geliyor bana. Oyunlarda çok fark etirmiyor sanrım 8 den sonrası birde ram mhzleri çok etki eder mi benim ram ler 1600 bunları 1800 yapsam çok fark eder mi ?

Edited by yusuf1284

valla üstad bilgisayar işinde ne yazık ki şimdi oyun için topladığın bilgisayar 5 yıl sonra oluyor sana bir külüstür o yüzden i7 3930k yı önerdim illa önümüzdeki 2-3 yıl için toplayacağım dersen tabiki 4770 uygun ve işlemciler devamlı peynir ekmek gibi çıktığı için mükemmel performans dediğimiz pc ye erişemiyoruz. gelelim ram mezuna bilindiği gibi mhz hız demektir sen mhz yi ne kadar yüksek tutarsan işlemcinin reme ulaşım okuma ve yazma süresi kısalır ama 1600 senin yapacağın işler için yeterli 16 gb ye yükseltmek daha iyi olur şimdiki oyunlar için olmasa da ilerdeki oyunlar için daha fazla reme ihtiyaç duyarsın.  kolay gele.