Jump to content

Pc Kapalı Ledler Açık

yusuf1284
 Share

Recommended Posts

QC_QLED.jpg

yanlış takmamış baktım aparatla takıldğı için yanlış yapması zor 

HD LED sorun yok Power led sıkıntı yer değiştirdim yerlerini aparatsız denedim yine aynı aparatlı aparatısz fark yok

Power Led fişini çeksem komple i sorun yapar mı 

Edited by yusuf1284

Herşey tam pc de sorun yok tek sıkıntım power led sönmüyor ne yaptysam olmadı.Bios ta özel bir ayarı mı var  acaba ? ilk geldiğinde hiç dikkat etmedim güncelledim biosu, güncelerken mi geldi öncesinde mi vardı onuda bilmiyorum. Yardımcı olacak yok mu ?

ılk ıletıde kırmızı ısık sıkayetınız vardı hdd ısıkları bıldıgım kadarıyla kırmızı sızdekı kırmızı ısık neye baglı soylersenız sorunu cozmeye calısırız bahsı gecen power led kasa uzerındekıyse devre dısı bırakmak sorun olmaz anakart uzerındekı power led guc verıldıgı anda yanar pc kapalı olsada

Edited by TRS1

Açma kapama düğmesinin yanında bulunan arada kırmızı yanan ışık sürekli açık neden olabilir  normal mi ?

yanlıs baglantı olabılır normal degıl eger hddye baglı ıse degılse neye baglı

sorun teskıl eden ısıgın kırmızı oldugu ıfade edılmıs

power led pc kapalıyken açık olur mu ? kırmızı olan da sıkıntı yok

burada ıse kırmızı ısıkda sorun olmadıgı ıfadesı var bu durumda sonuc cıkarmak zorlasıyor

2 turlu power led var

1:kasa uzerınde

2:anakart uzerınde

kasa uzerındekı kablo ıle anakarta uygun yere baglanır pc acılınca yanar kapanınca soner

anakart uzerındekı power led sabıt olarak monte edılmıstır her anakartta standart degıldır anakarta guc verıldıgı anda yanar pc nın acık olmasına gerek yoktur

bios ta özel bir ayarı mı var acaba baya baktımda bulamadım sinir bozucu ışık

bıldıgın kadarı ıle led ıle alakalı bıos da ayar mevcut degıl

led panelı uzerınde (sarı olan kısım) ust soldan 1 ve 3. pın    soldakı (1.)artı sagdakı (3.) eksı olması lazım yazıylada belırtılmıstır anakart uzerınde kablonun artı eksısıne yer degıstırmeyı denedınızmı ters takılmıs olabılır led pınlerı

bende mouse haraket filan hiçbir şekilde açılmıyor UEFİ moduda kapatım sonuç aynı 

aynı sorun ben de de var ,ne yazıkki ,windows8 yüklü iken dahili kart readerin  ledi pc yi kapasam bile açık kalıyor  bir maus hareketiylede pc açılıyor ama windows7 yüklediğimde böyle bir sorun yok

kard reader ledi herkeste açık kalıyor diye biliyorum