Jump to content

Torrenti Nasıl Kandırırım ?

crysis_88
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar aklıma bir fikir geldi ..  malum torrentleri indiriken iki kişinin aynı anda indirmesi olayı yani seed olayı ..  benim aklıma bir fikir geldi . ben şimdi bir torrent  sitesine üyeyim bir  paket film indiriyorum fakat yarıda kaldı ve kimse seed etmiyor .. ben şimdi ayrı bir üyelik ayrı bir bilgisayar aynı torrenti indirmeye baişasam benim asıl indirdiğim dosya inmeye devam edermi ? burada asıl sorun dosyanın tamamen inmiş olmasımı gerekir yoksa yoksa başkası indiriyorken de tamamen inmemiş olsa bile benimki çalışırmı ?  eğer bu fikir çalışırsa süper olacak :)  üye olmadan bir sorayım dedim 

indirdiğiniz dosyanın tamamını seed eden yani paylaşan biri yoksa 50 tane hesap açsanızda faydası olmaz.Torrentte aynı dosyayı ne kadar çok kişi seed ederse yani paylaşıma açarsa o kadar hızlı indirirsiniz.Fakat dosyanın %100 'ü kimsede yoksa tüm indirenlerin alabileceği miktar dosyanın miktarının en fazla olduğu kişideki kadardır.Yani seed edenlerden birinde %99 var,kimsede 100% yok.Tüm indirenler %99 a kadar indirir orada kalır.

Torrentteki mantık dosyanın paylaşılmasıdır, indirilmesi değil :)  yani seed dediğin şey birisinin dosyayı paylaşması dosyaya kaynak olması demektir... Kimse kaynak olmuyorsa sen istediğin kadar hesap aç indirdiğin atıyorum %60-70 dosya ile oyalanır durursun...

ama sonuçta  yeni eklenen bir torrent olduğu zaman hiç kimsenin pcsinde olmuyor doğal olarak herkes indirirken hızı yükseltiyor .. şu an indirdiğim dosya %85 te diğer pc den koyacağım dosya daha yeni başlamış olcak ..  bu dosyayı yeni indrmeye çalışan biri ne yapacak o zaman  ? bu seed eden 1 kişi ben olsam bile indiremeyecekmi ?  bende  %85 oranında tam  diğer indirmeyle  %100 e tamamlasam yeter bana .. 

Torrentteki mantık dosyanın paylaşılmasıdır, indirilmesi değil :)  yani seed dediğin şey birisinin dosyayı paylaşması dosyaya kaynak olması demektir... Kimse kaynak olmuyorsa sen istediğin kadar hesap aç indirdiğin atıyorum %60-70 dosya ile oyalanır durursun...

peki bu ölü torrentleri canlandırmanın bi yolu yok mu :/ seedbox olarak ratioyu yükseltiyolar .. buna benzer de hızlandırma olayı yokmudur acaba .. tracker olayı var ama bu tür torrentler de çalışırmı bilmem .. 

ama sonuçta  yeni eklenen bir torrent olduğu zaman hiç kimsenin pcsinde olmuyor doğal olarak herkes indirirken hızı yükseltiyor ..

Ekleyen kişi dosyanın tamamına kaynak oluyor.Daha sonra indiripte kaçmayanlar ( seed edenler) sayesinde torrent sistemi devam ediyor...

Edited by Kalfa

ama sonuçta  yeni eklenen bir torrent olduğu zaman hiç kimsenin pcsinde olmuyor doğal olarak herkes indirirken hızı yükseltiyor .. şu an indirdiğim dosya %85 te diğer pc den koyacağım dosya daha yeni başlamış olcak ..  bu dosyayı yeni indrmeye çalışan biri ne yapacak o zaman  ? bu seed eden 1 kişi ben olsam bile indiremeyecekmi ?  bende  %85 oranında tam  diğer indirmeyle  %100 e tamamlasam yeter bana .. 

peki bu ölü torrentleri canlandırmanın bi yolu yok mu :/ seedbox olarak ratioyu yükseltiyolar .. buna benzer de hızlandırma olayı yokmudur acaba .. tracker olayı var ama bu tür torrentler de çalışırmı bilmem .. 

Yeni eklenen torrent ya ekleyen kişinin bilgisayarında yada büyük sitelerin sunucularından paylaşılmaktadır... senin bilgisayarında %85 varsa ve başka hiç bir kaynak yoksa diğer bilgisayarından ancak %85 kadar indirebilirsin... Yani ilk bilgisayardan veriyi çekmiş olacaksın, gaipten veri gelmeyecek bilgisayarına... Bir kişinin mutlaka dosyanın %100 üne sahip olması gerekir...

Ölü torrentler için organize sitelerde seed isteği oluyor, ancak öyle indirmeye başlıyorsun.. diğer free sitelerde istek olayı varmı bilmiyorum... üyelik yada ban gibi bir durum olmadığı içinde seed isteğini birisinin salllayacağını sanmıyorum :) hayrına ancak...