Jump to content

İşletim Sistemi Yükleme Hatası

rikebube
 Share

Recommended Posts

Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar. Arkadaşlar Benim Pc'Ye Format Atacaktım usb ile atmaya çalıştım olmadı sonra cd ile attım. herşey yüklendi sonra restart attım bios ekranından sonra ''İşletim Sistemi Hatası'' uyarısı aldım. Kaç Defa Yeniden Başlattıysam Aynı. Dedim Tekrar Format Atayım Kur Dosyalarını Yükledikten Sonra ''_'' Bu Gidip Geldi ve Mavi Ekran Çıktı Yani Verdi. Sonra Dedim Usb'Yi Tekrar Deneyeyim Usb'yi Seçtim Baktım Pc Açıldı. Usb'den Yükleme Felan Yapmadı Direk Usb'Yi Seçtim ''_'' Gidip Geldi ve Sonra Açıldı. Neyse 2 Gün Öyle İdare Ettim Dedim Başka Xp Kurayım Gittim Usb'ye Yeni Xp'yi Attım Yalnız Setub'a Geçmedi Yine Aynı Şekil Usb'Yi Seçtim ve Pc Açılıyor Setub Ekranı Gelmiyor. Dedim Belki Xp Atmıyor. Windows 8.1 Yükledim Usb'ye Bu Sefer ''Ntrld Dosyayı Eksik'' Uyarısı Aldım. Başka Pc'de Denedim Oldu. Yani Yüklendi. 4 Tane Xp Cd'si Getirdim Onlardada NTRLD Eksik Uyarısı Aldım. Yardımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar. Biliyorum Karışık Bir Durum Bende Anlam Veremedim. Şimdiden Teşekkürler

Kafasının atması demek boot sector ararken bulsmaması demek. Yani harddiskin pcb' si sağlam fakat kaba tabirle plakası bozuk. Yenisine müracaat.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tamir Olmuyor Yani.. Peki Neyden Oluyor Bu Kafasının Atması. Çok Mu Kızdırdım Ondan Mı Attı Kafası :D

ustalar bende yeni konu açmadan burda sorabilirim galiba sorunum kısaca burdan win7 indirdim hem DVD ye hem usb(şu win 7 usb-dvd tool ile) den kurmak için attım DVD den başlangıcını ayarlıyorum kuruyorum sorun yok ama usb işine gelince sorunda burda usb den başlatıyorum loading kısmı geçiyor disklerimi görüp ayarlıyorum hansine yüklayeceksem vs başlıyor yüklemeye %100 olunca pc yeniden başlatılınca hoop tekrar en başına usb den ilk kez format atılacakmış gibi loading diyip başa dönüyor haliyle tekrar disk lerim bçlümü tekrar yükleme %100 olunca pc restart olunca en başa böyle gidiyor ilk kez usb den format atmayı denedim şimdi nerde yanlış yapıyorum yada neyi atlıyorum?

ustalar bende yeni konu açmadan burda sorabilirim galiba sorunum kısaca burdan win7 indirdim hem DVD ye hem usb(şu win 7 usb-dvd tool ile) den kurmak için attım DVD den başlangıcını ayarlıyorum kuruyorum sorun yok ama usb işine gelince sorunda burda usb den başlatıyorum loading kısmı geçiyor disklerimi görüp ayarlıyorum hansine yüklayeceksem vs başlıyor yüklemeye %100 olunca pc yeniden başlatılınca hoop tekrar en başına usb den ilk kez format atılacakmış gibi loading diyip başa dönüyor haliyle tekrar disk lerim bçlümü tekrar yükleme %100 olunca pc restart olunca en başa böyle gidiyor ilk kez usb den format atmayı denedim şimdi nerde yanlış yapıyorum yada neyi atlıyorum?

windows kopyalamayı bitirdiğinde usb yi çıkarın

pc format sorunlarında yapılabılecek ufak çözümler

1.pc de iki adet ram varsa slot yerlerını deiştirin

2,Formatı ille usb yada cd atmak zorunda deilsiniz hdd den (nth6)atabilirsiniz

3,Lite sistemlerden kaçının zia bileşeni silinen sistem er yada geç sorun verir ille hafif olsun 

sistem dersenız wın7 starter kurun.

4.pc nızı tozunu  3-4 ayda bir alın termal macununu 4-5 sene aralıklı yenıleyın

5.Her zaman güncel driver yükleyin

6,Sistem yeterliliginiz çerçevesinde  işletim sistemi kurun

7.Dogru yazdırılmayan cd ler veri hatası verebılır yada veri kaybı olabılır

aklıma gelenleri yazdım