Jump to content

Hp Dv 5000 Klavye Sorunu

FırtınaLimanı
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar suanda bu leptop kullaniyorum  kendi klavye sini kullanamiyorum ayrica bir klavye kullanarak yazabiliyorum

bütün hersey karışık  ı  basınca 5 bu aliyorum p baınca * bunlari aliyorum anlamadım gitti ilk geldiğinde yapmadi leptop  bir arkadasim verdi kullanmam için   format attim w8 di bana geldiğinde bende w8 yükledim  onda da aynisini yapti xp lerden bütün kullandiklarimi denedim tek tek gine ayni  oda olmadi w7 denedim gine ayni hatayi aldim   pc acilisinda sorun yok bütün tuşlar işlem yapıyor şifremi girebiliyorum mesela ama  giriş yapinca ayni  deyişmiş bütün karakterler  lütfen yârdim edin :(

arkadaşlar suanda bu leptop kullaniyorum  kendi klavye sini kullanamiyorum ayrica bir klavye kullanarak yazabiliyorum

bütün hersey karışık  ı  basınca 5 bu aliyorum p baınca * bunlari aliyorum anlamadım gitti ilk geldiğinde yapmadi leptop  bir arkadasim verdi kullanmam için   format attim w8 di bana geldiğinde bende w8 yükledim  onda da aynisini yapti xp lerden bütün kullandiklarimi denedim tek tek gine ayni  oda olmadi w7 denedim gine ayni hatayi aldim   pc acilisinda sorun yok bütün tuşlar işlem yapıyor şifremi girebiliyorum mesela ama  giriş yapinca ayni  deyişmiş bütün karakterler  lütfen yârdim edin :(

1- Bios güncellemeyi dener misin?

2- Eğer sorun devam ediyorsa klavye nin soketi çıkmış olabilir hiç ihtimal vermiyorum gerçi. Soketi çıkar tekrar tak.

3- Eğer 1 ve 2 işini çözmedi ise yeni klavye takıp denettir çalışırsa alırsın o klavye yi kullanırsın.

4- Eğer hiçbiri sorunu çözmediyse anakart ta sorun var demektir. Bu da zor iştir. Ek klavye işini çözer.

Kolay gelsin,

Not: Az çok bilgisayar bildiğini varsayarak numlock tuşundan bahsetmedim.

Edited by xneverever

arkadasım kullandığın klavye dil ayarın ne? onlara bı bak eğer tusların basıyorsa bıosla alakan yok kı gırıste sıfreyı yazabılıyorum demıssın.sistem acılmadan normal dıl ayarın kullanılıyordun ama acıldığında ABD vs değişebilir onu bır kontrol et

Olayın biosla, soketle, anakartla falan ilgisi yok. Fn tuşu ile baraber altında mavi, turuncu ya da herhangi bir renkte num lock yazan tuşa basın, düzelecektir.

Evet arkadaşımızın dediği doğru. Tuşlar bastıktan sonra klavyeden şüphelenmenin anlamı yok. Bu arada, hızlı erişim tuşların çalışıyor mu? Quick launch button

• 2 hafta sonra ...