Jump to content

Windows 8 Bios Gömülü Sistem Lisanslama

sterious
 Share

Recommended Posts

Şu an bilgisayarda windows 7 kurulu fakat orjinalinde windows 8 vardı biosa gömülü . Bios dan program kullanarak serialimi aldım fakat format attığımda (windows 8 Single Language x 64 )  lisans anahtarı olmadı  . Usb den format attım .  İşletim Sistemi tam olarak bilmediğimden ne yapmam gerek acaba Laptop Samsung NP355v5c S0ATR marka heryerde baktım Windows 8 64 bit yazıyo fakat tam sürümü ne bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim.

yapmaz çünkü bios gömülü değil hard disk gömülü oluyorlar windows 8 core single language kur eğer format atmadan önce lisans anahtarını bir yere yazdıysan onunla lisansla. Çünkü pc ilk geldiğinde hard  disk parçalara ayrılmış olur ama sen göremezsin format atıncada silinirler parçalarda lisans anahtarıda vardır

Birde neden win7 yükledinki lisanslı 8 varken?

RwPortableV1.6.4 Bios  programıyla aldım hdd ye değil biosa gömülü olduğunu söylediler . biosa windows 8 keyi 25 haneli -  neden barkod koymamalarının sebebi .

Bilgisayarı ben kullanmıyodum kardeşimdeydi gitmiş format attırmış yedek falan alamadan gitti 8 geri getirme çabasındayım . Single Language (x64) yükledim lisans olmadı .

Edited by sterious

RwPortableV1.6.4 Bios  programıyla aldım hdd ye değil biosa gömülü olduğunu söylediler . Biosta gömülü keyle ne mi alakası sence neden koymuş olabilirler biosa windows 8 keyi 25 haneli neden barkod koymamışlar .

Bilgisayarı ben kullanmıyodum kardeşimdeydi gitmiş format attırmış yedek falan alamadan gitti 8 geri getirme çabasındayım . Single Language (x64) yükledim lisans olmadı .

Biosa key konmaz yok öyle bir şey.

Yukarıda yazıldığı gibi (@dexter18) keyi yedekleyebildiyseniz aktive edersiniz

Biosa key konmaz yok öyle bir şey.

Yukarıda yazıldığı gibi (@dexter18) keyi yedekleyebildiyseniz aktive edersiniz

belki dvd ler kopyalanmasın diye böyle yöntem bulmuşlardır bende 2 gün önce laptop aldım pc 750 gb hdd vardı ama ikiye bile bölmemişler lisansı yedeklemiştim token manager diye programla hemde kağıda yazdım

@efes34 Windows 8 ile birlikte Microsoft Lisanslama olayında değişikliklere gitti. Windows 8 Önyüklü olarak alınan bilgisayarlarda Key anahtarı eskisi gibi barkod şeklinde bilgisayarın altında gelmiyor . BİOS ' a gömülü bir şekilde gelmekte 

ilgili linkler : 

BIOS'a Gömülü Windows Lisans Anahtarı Nedir?

Lisans Anahtarı BIOS'a Gömülü Windows 8 Single Language Önyüklü Bilgisayarlarda Lisans Anahtarının Uyuşmaması Sorunu

@efes34 Windows 8 ile birlikte Microsoft Lisanslama olayında değişikliklere gitti. Windows 8 Önyüklü olarak alınan bilgisayarlarda Key anahtarı eskisi gibi barkod şeklinde bilgisayarın altında gelmiyor . BİOS ' a gömülü bir şekilde gelmekte 

ilgili linkler : 

BIOS'a Gömülü Windows Lisans Anahtarı Nedir?

Lisans Anahtarı BIOS'a Gömülü Windows 8 Single Language Önyüklü Bilgisayarlarda Lisans Anahtarının Uyuşmaması Sorunu

Bilmiyordum teşekkürler

@

sterious

hard diskte recovery bölümü duruyor mu?

Edited by efes34

Microsoft ile görüşmeni tavsiye ederim . Durumu düzgünce bütün detaylarıyla anlat belki yardımcı olurlar . Sizinde dediğiniz gibi sürüm aynı olmayabilir ancak şöyle ki Türkiyede satılan tüm laptoplarda Windows 8 Single Language sürümü gelmekte başka bir sürüm olduğunu ben görmedim daha 

Bilgisayarınızın yanında gelen Recovery CD ile bilgisayarı geri yüklemeye çalışın . 

İşletim sistemi değiştiği için garanti kapsamından çıkıyo diye biliyorum.

Markası nedir garanti kapsamından çıkmaz kesinlikle bazı üreticiler bazı markalar öyle söylese de garanti kapsamından çıkmaz . Donanım hatasından dolayı verdiğiniz bilgisayarınızı servis yeniden formatlayıp gönderiyor bazen sıfırdan kurulumu kendisi yapıyor . Halbuki atıyorum siz ekranı kırıldı diye verdiniz laptopu ama servis sıfır kurulum yapıp geri veriyor bilgisayarı size

HP 530 laptop kullanıyordum . Windows Vista olarak geldi bilgisayar elime bende Windows XP yükledim ancak Recovery falan tamamen silmişim sistemi . Bilgisayar açılmamaya başladı . Bende servisine verdim yeniden Recovery oluşturup ve yeniden Windows Vista yükleyip geri verdiler bana 

Servis ile görüşüp durumu anlatın ve gerekirse yasal hakkınıza başvurunuz . 

Markası nedir garanti kapsamından çıkmaz kesinlikle bazı üreticiler bazı markalar öyle söylese de garanti kapsamından çıkmaz . Donanım hatasından dolayı verdiğiniz bilgisayarınızı servis yeniden formatlayıp gönderiyor bazen sıfırdan kurulumu kendisi yapıyor . Halbuki atıyorum siz ekranı kırıldı diye verdiniz laptopu ama servis sıfır kurulum yapıp geri veriyor bilgisayarı size

HP 530 laptop kullanıyordum . Windows Vista olarak geldi bilgisayar elime bende Windows XP yükledim ancak Recovery falan tamamen silmişim sistemi . Bilgisayar açılmamaya başladı . Bende servisine verdim yeniden Recovery oluşturup ve yeniden Windows Vista yükleyip geri verdiler bana 

Servis ile görüşüp durumu anlatın ve gerekirse yasal hakkınıza başvurunuz . 

Öylemi bende sıkıntı çıkarırlar diye gitmeye üşendim birazda uzak servis hiç olmadı dediğinizi yapcam  Teşekkürler ilginiz için

Bilgisayarın altında lisans anahtarının yazılı olup olmadığını kontrol ettiniz değil mi?

Bilgisayarı satın aldığınız yerle iletişime geçin.

Leptop'un Altında Reyiz'inde dediği gibi Koca koca lisans anahtarı yazar, Eğer yazmıyorsa bile LEptop'un üretici sitesinden iletişime geçin bayinin bile Ağzına ederler böyle bişey ihmal edildiyse ! Üretici firmanın sitesi sorununuza çözüm olacağına inanıyorum...

Windows 8 yüklü gelen leptoplarda lisans anahtarı biosa gömülü geliyo biosdan çevrimdışı veya çevrimiçi aktifleştirme  yapılıyo . Ne barkod var nede dwd  hiçbişey yok , Recovery silindiği için kurtarılmıyoda  . Üretici firmanın sitesinde sana durmadan onu ara bunu ara derler başka ne diyecekler :)

RW-Everything en son sürümü ile Windows 8 key anahtarınız öğrenin . 

Ondan sonra ;

Windows 8 Core 

Windows 8 Core Single Language

​sürümlerini yükleyip key anahtarınızı hangisinde etkinleşiyor deneyiniz . 

Ürünün markası nedir görüşme sağladınız mı ?

RW-Everything en son sürümü ile Windows 8 key anahtarınız öğrenin . 

Ondan sonra ;

Windows 8 Core 

Windows 8 Core Single Language

​sürümlerini yükleyip key anahtarınızı hangisinde etkinleşiyor deneyiniz . 

Ürünün markası nedir görüşme sağladınız mı ?

Samsun Np355v5c S0ATR  ürün single language 64 bit denedim olmadı Key anahtarını biosdan RW everythingle  öğrendim.Core forumda var mı ?  Birde buna win 8.1  Core direk yüklesem sorun cıkarırmı

Edited by sterious