Jump to content

Modem Tavsiyesi

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

tp-link'in chipseti hız açısından iyidir. Normalde airties ile aldığım sonuca göre daha iyi bir hız ortaya koyuyor. Aynı idm gibi. Hızın tamamının kullanıyor diyebiliriz. O yüzden tp-link'te karar kılmanı öneririm. Ama airties da kalitelidir. Hız açısından tp-link, kalite bakımdan airties diyorum.

• 7 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar benim modem sanırım bozuldu. Tüm ışıkları yanmasına rağmen İnternet'e giremiyorum. Modemin arayüzüne girdiğimde hızlar dahil her şey normal gözüküyor. Yalnız Windows sınırlı bağlantı olarak görüyor. Ttnet'e sorun bildirğimde onlar da normal olduğunu donanımınız da sorun olduğunu söylüyorlar. Adsl kablosunu başka bir modeme takınca erişim sağlanabiliyor.

Yani anlaşılan yeni bir modeme ihtiyacım var. Almışken iyisini almak istiyorum ama yeteri da bilgiye sahip değilim. Sizlerden yardım istiyorum. Bana önerebileceğiniz ve de profesyonel olan ürünleri sizlerden bekliyorum. Yani geleceğe dönük (abartmak gerekirse 1000 mbps  gibi, birkaç tane usb 3 girişi olan kablolu kablosuz yüksek hız sağlayan uzun menzillere kadar çekim yapan...) bir ürün arıyorum. Markası dan ziyade kalite ve garantisi önemli benim için. Bütçe konusunda bonkör davranacağım için fiyatı önemli değil.

Ben biraz araştırma yaptım ama pek anlayamadım.

Örneğin Wifi Router alsam kendisi aynı zamanda modem görevi de görür mü?

Sizlerden yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

merhaba arkadaslar ilk kendi internetim de yani 2007 de ben bu modemi almistim ozaman 260 tl filan di tam olarak hatirlamiyorum baya gitti ama tek sorunu  fazla isinmasi di
  tp-link-td-w8961nd-4-port-300mbps-kblsz-
ve simdi de bunu kullaniyorum
Airties_AIR_5450_ADSL2+_kablosuz_4_port_
bunu fazla begenemedim tplink daha fazla alan kapliyor tplik hala calisiyor router olarak

airties ise kablolu olarak kullaniyorum cünkü modem dibimde bile olsa cok az cekiyor

Merhaba arkadaşlar benim modem sanırım bozuldu. Tüm ışıkları yanmasına rağmen İnternet'e giremiyorum. Modemin arayüzüne girdiğimde hızlar dahil her şey normal gözüküyor. Yalnız Windows sınırlı bağlantı olarak görüyor. Ttnet'e sorun bildirğimde onlar da normal olduğunu donanımınız da sorun olduğunu söylüyorlar. Adsl kablosunu başka bir modeme takınca erişim sağlanabiliyor.

Yani anlaşılan yeni bir modeme ihtiyacım var. Almışken iyisini almak istiyorum ama yeteri da bilgiye sahip değilim. Sizlerden yardım istiyorum. Bana önerebileceğiniz ve de profesyonel olan ürünleri sizlerden bekliyorum. Yani geleceğe dönük (abartmak gerekirse 1000 mbps  gibi, birkaç tane usb 3 girişi olan kablolu kablosuz yüksek hız sağlayan uzun menzillere kadar çekim yapan...) bir ürün arıyorum. Markası dan ziyade kalite ve garantisi önemli benim için. Bütçe konusunda bonkör davranacağım için fiyatı önemli değil.

Ben biraz araştırma yaptım ama pek anlayamadım.

Örneğin Wifi Router alsam kendisi aynı zamanda modem görevi de görür mü?

Sizlerden yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Selam

Madem ki ileriye dönük bir modem istiyorsunuz, size tavsiyem IPv6 destekli bir modem almanızı tavsiye ederim. 1000 MB/s destekli aşağıdaki modeli inceleyerek bilgi edineceğinizi düşünüyorum.

Hayırlısı olsun..

http://shiftdelete.net/tp-linkten-yeni-nesil-modem-42760.html

Neden hep tplink öneriliyor?

Network ürünlerinin en iyisini tplink mi yapıyor?

Linksys isimli marka hakkında neler söyleyebilirsiniz? Kullanan arkadaşlar var mı? Size göre hangisi?

Birde linksys markasının Linksys WRT1900AC isimli modeli hoşuma gitti ama modem kategorisinde değil de Wifi Router kategorinde yer alıyor. Bu ürünler aynı zamanda modemin yaptığı tüm işlevleri yapamıyor mu?

Öneriler doğrultusunda tplinki de bakındığımda bence fiyat olarak daha hesaplı geldi. Şimdiye kadar asus ve airties modemler kullandığımdan kalitesi hakkında bir şey söyleyemeyeceğim tabi... Yalnız sanki linksys ürünleri ile tplink ürünleri hemen hemen aynı değerlere sahip. Linksys ürününde farklı gördüğüm 1.2 ghz işlemci kullanmış olması.

Sizden ricam ürününü Linksys WRT1900AC inceleyip bana yardımcı olmanız. Tabi şayet iyi değilse iyi olanının modelini yazmanızı istirham ediyorum. Birde daha önce sorduğum gibi Wifi Router, Modem Router'ların bir üst donanıma sahip ürünleri mi?

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

modemler konusunda çok başı ağrımış birisi olarak izlenimlerim.

herkesin görüşüne saygı duyarım fakat

tenda,tplink vs aynı kalitede ürünler ev içi 2-3 cihaz için kullanılır ama cihaz sayınız arttıkça sorunlar yaşarsınız.

4dbi,5dbi antenli tplinkte olsa başka bir cihazda olsa yoğunlukta modemler sıkıntı yaratabiliyor (5ghz olayına aldanmayın)

adsl tarafında zyxel oldukça iyidir alacağınız cihazın oncelikle yazılım desteğinede dikkat edin bence ve ileride cihaz değiştirmemeniz için vdsl ve fiber destekli cihazlar düşüneblirsiniz.

ben şahsen artık modemlere okadar fahiş rakamlar odettirmiyorum kimseye

özellikle ofisler ve firmalar için

1. seçenek modemi birdge moda çekip modem le kullanıcılar arasına pfsense kurulu makine üzerinden interneti yönetiyorum
2. seçenek internet için makine devamlı açık kalmasın diyenlere

modem bridge modda interneti mikrotik cihazı üzerinden kullandırıyorum. Mikrotik 951ui-2hnd cihaz Linux tabanlı olduğu için limitleme kota vs. yok yok cihazda

+ wireless çıkış gücü 1watt ve çoğu üst seviye AP den daha güçlüdür.

yani Access point veya router alırken bile ben artık tplink,tenda,airties,linksys,zyxel bunlar dan çok dilim yandı oyüzden mikrotik tavsiye ederim.

kolaymı arayüz aslında ilk kez konfigre edecekler için zor gibi ama youtube da bile bir sürü videosu var.