Jump to content

Windows 8.1 12In1 11.11.2013

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cok yazdım ama son durum bende ei.cfg sildikten sonra hangi keyi girersem mesela pro gırdıgımde hıc x86 yada x64 secmeme ızın vermeden dırekt kuruluma gecıyor hatta bazı keylerde tr dil yerine en gelıyor anahtara gore

• Editor

kurulumu gercek makinadamı sanal makinadamı deniyorsun? birde kullandığın makinada orjinaldan aktifleştirilmiş windows kurulu geldi iso aktivasyon biosta gömülü olabilir ve o biosta gömülü olan aktivasyon hangi sisteme aitse onu kurmaya gecebilir(son yazdığım tahminidir)

win 7 kurulu pc de denıyorum bı kere win 8 yukledım ve acronıs ole bır ornek alıp sakladım  bende win 8 birşeymi yaptı diye dusundum gecen gun temız bır kurulum yaptım wın7 gene aynı hatayı yaptı key dogrulanamadı dıye tum win8.1 aıo larda bu sorunu yasadım bı arkadasınkınde denedım sorunyasamadı esımın pc sını denedım sorun yasadı o orjınal wın7 gomulu ellenmemıs gene hata verdı bende cozum bulamadım acabıldık sıtemı ama kontrol edemedıkten sonra anlamı olmadı en azından davranıs mantıgını anlasam ona gore davranıcam bu sekılde bır anlamı olmadı sanırım orjınal msdn bır wın 8.1 pro yu flasta dvd olarak ayarlıcam cunku bukadar yuku kullanamadıktan sonra tasımanın anlamı yok..ellerıne saglık emeklerın ıcın tesekkur ederım.

win7 tum surumlerının eı.cfg sını win 8.1 e atsammı acaba calısırmı?

Bios modluydu okadar emındımkı ondan olduguna updte ettım  elımde patladı gene aynı sorun devam edıyor olan bızım biosa oldu neyse..  :)

bios modlu bile olsa key+ cert. girmeden windows aktive olmaz biosu boşuna değiştirmişsiniz.

isoda gömülü olan daz loader ise loader yüklemez windowsa sadece key +cert. girer

Edited by efes34

Köylü kardeşim sorunu buldum;

minimum gereksinimler

Windows 8.1

Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği (daha fazla bilgi)

• RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)

• Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)

• Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Belirli özellikleri kullanmaya yönelik ek gereksinimler:
  • Dokunmayı kullanmak için, çok noktalı dokunmayı destekleyen bir tablet veya monitör gereklidir (daha fazla bilgi)

• Windows Mağazası'na erişmek ve uygulamaları indirmek, çalıştırmak ve tutturmak için etkin bir İnternet bağlantısı ve en az 1024 x 768 ekran çözünürlüğü gerekir

• Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekir

• İnternet erişimi (ISP ücretleri uygulanabilir)

• Güvenli önyükleme, UEFI v2.3.1 Errata B'yi destekleyen bellenim gerektirir ve UEFI imza veritabanında Microsoft Windows Sertifika Yetkilisi'ne sahiptir

• Bazı oyunlar ve programlar en iyi performans için DirectX 10 veya daha yükseği ile uyumlu bir grafik kartı gerektirebilir

• DVD izlemek ayrı bir kayıttan yürütme yazılımı gerektirir (daha fazla bilgi)

• Windows Media Center lisansı ayrı satılır (daha fazla bilgi)

• BitLocker To Go USB flash sürücü gerektirir (yalnızca Windows 8.1 Pro)

• BitLocker, Güvenilir Platform Modülü (TPM) 1.2 veya bir USB flash sürücü gerektirir (yalnızca Windows 8.1 Pro)

• Client Hyper-V, ikinci düzey adres çeviri (SLAT) yetenekleri ve 2 GB ek RAM'i olan 64 bit bir sistem gerektirir (yalnızca Windows 8.1 Pro)

• Windows Media Center'da canlı TV oynatmak ve kaydetmek için bir TV alıcısı gerekir (yalnızca Windows 8.1 Pro Paketi ve Windows 8.1 Media Center Paketi)

• Miracast, Windows Ekran Sürücüsü Modeli (WDDM) 1.3'ü destekleyen bir görüntü bağdaştırıcısı ve Wi-Fi Direct'i destekleyen bir Wi-Fi bağdaştırıcısı gerektirir

• Wi-Fi Direct Yazdırma, Wi-Fi Direct'i destekleyen bir Wi-Fi bağdaştırıcısı ve Wi-Fi Direct Yazdırma'yı destekleyen bir cihaz gerektirir

• Ücretsiz internet TV içeriği, coğrafi konuma göre değişir, bazı içerikler için ek ücret gerekebilir (yalnızca Windows 8.1 Pro Paketi ve Windows 8.1 Media Center Paketi)

• 64 bit bir bilgisayara 64 bit işletim sistemi yüklemek için işlemcinizin CMPXCHG16b, PrefetchW ve LAHF/SAHF'yi desteklemesi gerekir

• InstantGo, yalnızca Bağlı Bekleme için tasarlanmış bilgisayarlarla çalışır

ılk asamadakılerı kontrol etmıstım uyumlu gorunuyordu ancak ayrıntıya ınınce UEFI not support :( buyuzden boot olurken hata verıyor ve kurulu sıstemde hata verıyor aıo lar key ısteyen surumlerde zorlama ıle kuruyor demekkı..

işlemcim uyumsuz ..

bios modlu bile olsa key+ cert. girmeden windows aktive olmaz biosu boşuna değiştirmişsiniz.

isoda gömülü olan daz loader ise loader yüklemez windowsa sadece key +cert. girer

sıkıntı yok gerı modlanmısı yukledım :)

HP touchsmart envy23 all in one bilgisayarımda win8 single language lisanslı olarak yüklü geldi. Daha doğrusu açtığımda yükledi. Diskte 12gbyte büyüklüğünde recovery bölümü var, sanırım oradan yüklüyor.

Ben tüm bölümleri silip kendim win8 kurmak istiyorum. Elimde Köylünün bu çalışması var. Lisanslama için ne yapmalıyım ? Çalışan sistemimden key imi öğrenebilirmiyim? öğrenebilirsem yükleme esnasında bu keyi tekrar girebilirmiyim?

Saygılar.

köylü kardeşim emeğin övülmeye değer .yapıtını usb ye boot edip yükledim,içinden w8.1 wmc x64 ü kurdum oldukça stabil hiçbir sorun yok,oyunlarda da iyi sorunsuz.içinde wmc keyi hazır geliyor ama o senin orjinal keyindir  bloke olmasın diye sildim kendi orj.keyimi girip etkinleştirdim.bir zamanlar dokumacı vardı birde gecebilgisayar bu ikisi bana modifiyeyi öğrettiler sağolsunlar .keşke sende buu aio nasıl yappılıyor bana öğretsen

HP touchsmart envy23 all in one bilgisayarımda win8 single language lisanslı olarak yüklü geldi. Daha doğrusu açtığımda yükledi. Diskte 12gbyte büyüklüğünde recovery bölümü var, sanırım oradan yüklüyor.

Ben tüm bölümleri silip kendim win8 kurmak istiyorum. Elimde Köylünün bu çalışması var. Lisanslama için ne yapmalıyım ? Çalışan sistemimden key imi öğrenebilirmiyim? öğrenebilirsem yükleme esnasında bu keyi tekrar girebilirmiyim?

Saygılar.

64aida programıyla öğrenmen mümkün ,advanted token ile  de mümkün,kuruulumda keyini gir kabul etmezse ya atla yada kurulum keyi var onla ilerle .sonra etkinleştirmek için orj. keyini gir

• 2 hafta sonra ...