Jump to content

Hfslip Ocak 2014 Paketi

Share

Recommended Posts

.:: Kasım 2013 HFSlip Güncelleme Paketi ::.

# SP3 Sonrası Tüm Kritik Güncellemeleri

# Internet Explorer 8 ve Tüm Güncellemelerini
# Windows Media Player 11 ve Tüm Güncellemelerini
# Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracını
# exFAT Desteğini
# Blueray DVD'ler İçin Gerekli Desteği
# User Profile Hive Cleanup Aracını
# Bilgisayarım Özelliklerinde Version 2013 Değişimini
# Windows Installer 3.1'i 
# Mavi Görev Yöneticisini
# UxTheme Yamasını İçerir.

- HF Klasörü İçeriği : 133

Tüm Özellikler Açılarak Elde Edilen Güncelleme Sayısıdır.

:download1:

• Like 1

Bu güncelleme paketini format attığımız pc' ye elle kurmak için ne yapabiliriz?

paketi indir içindeki hf klasörüne gir hepsini tek tek elle kur tabi en az 3-4 gün uğraşırsın :D cd ye hfslip ile güncellemeleri entegre et kurtul ne el ile kurulumla uğraşacaksın ki

MTP Mobile Tran Portable Android cihazların usb bağlantı driveridır. Windows7 ve üstünde direk tanınmakta olup. Bazı XP lerde Sorun Yaşatmaktadır. XP de sorunsuz Olarak Android telefonları Çalıştıra bilmek için

1-SP3 olmalı

2-MediaPlayer 11 Yüklü Olmalı (Not Kurulum Cd'sine Entegre Media Playerlarda Tekrar Media Player 11 Kurulması Gerekmektedir.)

3-Hala gözükmüyor ise Android'den önce PTP (Kamera) özelliği aktif edilmeli ve ardından geri MTP özelliği aktif edilmelidir.

Edited by ÇILGIN_06

• 3 hafta sonra ...

driver packs dosyalarından biri ya yanlış klasörde yada hasarlı olduğu için bu mesajı alıyorsun third party diyor yani 3. party anlamında sistem taslağını yeniden kur herşeyi en baştan yapacaksın yani

anlatımlarda olduğu gibi herşeyi yapıyorum tek tek kontrol ediyorum.yani bu 10'uncu yapışım.ama hala aynı hatayı alıyorum.eğer problem olmıcaksa teamden bağlanıp bi bakma şansın varmıdır.

• 4 hafta sonra ...

.:: Ocak 2014 HFSlip Güncelleme Paketi ::.

# SP3 Sonrası Tüm Kritik Güncellemeleri

# Internet Explorer 8 ve Tüm Güncellemelerini
# Windows Media Player 11 ve Tüm Güncellemelerini
# Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracını
# exFAT Desteğini
# Blueray DVD'ler İçin Gerekli Desteği
# User Profile Hive Cleanup Aracını
# Bilgisayarım Özelliklerinde Version 2014 Değişimini
# Windows Installer 3.1'i 
# Mavi Görev Yöneticisini
# UxTheme Yamasını İçerir.

- HF Klasörü İçeriği : 134

Tüm Özellikler Açılarak Elde Edilen Güncelleme Sayısıdır.

:download1:

• Like 5

• 2 hafta sonra ...

Denemediğim bişey kalmadı.. Mecburen yazmak zorunda kaldım, bu paketi kullandım fakat ne yaparsam yapayım hani standart olurya bir arkaplan resmiyle "Hoşgeldiniz" yazısı yok! direkt resimdeki gibi bir pencere veliyor ve Tamam demeden Oturum açılmıyor... Pakettemi bi sıkıntı var yada başka bir sorunmu okadar denememe rağmen ben kendim bulamadım, birde EXTENDED kardeşim ve konunun uzmanları baksada şu sorunu çözsek abi ;)

xEJgAg.png

murat, hfslip paketinde svcpack klasöründe reg ler neler?

Standart herzaman her XPde kullandığım regler, hiçbir sistemde sorun yaşamadığım kendime göre düzenlediğim reg kaydı var ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım :) kısaca hep aynı winnt.sif ve Reg ayarlarını kullanıyorum Ayrıca Reg ayarlarını çıkararakta bir Kurulum yaptım ve hfslip'le güncelleme yaptım kurulum sonrasında hoşgeldiniz ekranı yine yok hep aynı bu şekilde kalıyor TAMA deyince Pc açılıyor...

Ben kimseyi suçlamıyorum hocam :) Dediklerim yanlış anlaşılmasın, Emre028 bu sorunu almış bana sordu bende denediğimde aynı sorunla karşılaştım ve denemeye başladım ;

1.Tüm eklediğim katılımsızları çıkardım...
2.Reg kayıtları olmadan kurulum yaptım...
3.sadece cmd kodu ekleyerek katılımsızları başka yerden kurdurttum :)
4.görsel paket ekleyerekte EKLEMEYEREKTE denedim...
5.Bu yazdıklarımın hepsi ekli olarakta denedim

Kısaca aklıma gelen hemen hemen herşeyi denedim, Ayrıca Standart her işletim sisteminde kullanırım, aynı reg aynı paket, aynı w,nnt.sif ve benzeri dosayaları bunca zaman hiç bir sorun almayınca bunlarda problem yok olduğu kanatine vararak, acaba paketin içinde extradan eklenen bişey varda omu sorun yaratıyor düşüncesiyle işin içinden çıkamayınca yazdım buraya... birde wmare sanal makinanın 9 sürümünü kullanıyordum yeni sistemlerimi güncellerken V10.1 sürümü forjestin paylaştığını kurarak güncelledim XPyide bu sürümde denedim.. Başka hiçbir eklenti vs yapmadım sanal makina forjestin birebir verdiği gibidir.. Sadece KURDUM :)  

Çözdüm :)  vmare V9. sürümünü yeniden kurdum oldu kuruldu, çünki nlite ile bileşen silmeden denediğimde V10 sürümünde mavi ekran hatası vermişti, şimdi V9'u yeniden kurup extended'in verdiği reg'i komple silip kendi reg kaydımı koydum bu şekilde kuruldu ve artık şimdi "Hoşgeldiniz" veya oturum açılıyor yazısıyla arka plan resmide geldi... Şimdi birde görsel paket ekleyip deniycem !

Demekki benim vmare sürümüyle ilgili bi sıkıntı, birde extended'ın verdiği paketin içindeki Reg kaydında sorun olduğu anlaşıldı... köylüye ve motuna fikirleri, önerileri için teşekkürler...

• 3 hafta sonra ...