Jump to content

Sürekli Kesilen İnternet

Mytolocia
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba; 

Yaklaşık 2 ay önce Samsgun marka laptop aldım (http://www.teknosa.com/urunler/125032506/samsung-ativ-book-3-np350v5c-s0jtr-notebook) . Yakın zamanda karşılaştığım sorun, internette herhangi bir siteye bağlanmaya çalışırken bir anda internet kesilmiş gibi sayfayı yüklemeyi kesiyor ve öylece kalıyor. Çok sık olmasa da rahatsız edecek derecede ortaya çıkmaya başladı. Resim olarak şöyle gösterebilirim ; 

pre_1384681199__ekran_alnts.png

Aldığımdan beri aynı kullanıyorum laptop'ı sadece bir anakart güncellemesi geldi onu yaptım. Ne işletim sistemini değiştirdim ne ayarlarla oynadım. TTNET fiber kullanıyorum ve modem dibimde. İnternetten kaynaklandıgını da düşünmüyorum çünkü aynı marka model laptop arkadaşımda da mevcut yan odada gayet güzel sıkıntı yaşamadan kullanıyor. Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir ? 

ilk etapda akla gelen sistemin eskimesi gerekli gereksz birçok program yüklenip siliniyor bunlarda sistemde kalıntılar illaki bırakıyor hal böle iken işletim sistemide yavaşlıyor 

ilk yapman gereken dns değiştirme dns şişebiliyor belirli zamanlarda

ikinci olarak cclenear veya bu tarz progranlarla pc temziliği yapman

ikisindende sonuç almadıysan güzel bir sistem yüklemen gerekir güncel driver güncel programları yüklersen sonuç alacağını düşünüyorum

Arkadaşlar öncelikle hepinize verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim. 

Sorunu sadece chrome'da yaşıyorum ve torrent dan indirme yaparken 2.7mb/s  çok rahat görüyorum. Biraz düşününce farkına vardım ki her chrome yüklediğimde google hesabımla ilişkilendirip tüm ön ayarlarımı, tarama geçmişi vs çekiyor serverından ve önbellekde bunlar yer alıyor. Sanırım sorunun kaynağı buradan doğuyor.Dediğim gibi IE de denediğimde hiçbir sıkıntı yok. Ccleaner ile genel bir temizlik yaptım ve sorun çözüldü. Hepinize teşekkür ederim tekrar.