Jump to content

En Iyi Film Izleme Oynaticisi

matadornl
 Share

Recommended Posts

Ben K-Lite_Codec_Pack vazgeçmem hangi makinayı formatladıysam en güncelini kurarım

Aşağıdaki resimdeki gibi ayarları yaptınmı, ekran kartından faydalanarak vidyoları oynatıyor

Ha bazen oluyor 1nin oynatıp ses vermediğini, splayer gibi program oynatıyor, aynı durum onun içinde geçerli.

pre_1384977046__111111111.jpg

s playere cok sevdim hemde ucretsiz kaliteli yanliz ileri sararken duruyor  vlc yeterki icinde film olsun copu bile oynatiyor ileri sarma olayinda sorun yok yanliz kaliteli goruntu ucretsiz olanlarin icin de splayer sanirim birinci ilginiz icinde tesekkurler

şöyle başlıklara hiç anlam veremiyorum en iyi film oynatıcısı en iyi antivirüs en iyi o en iyi bu. herkes kendi kişisel kullanım tarzına göre iyi ya da kötü der. incelemelere göre en iyi antivirüs programı bitdefender ama avast diyen olur eset diyen olur. ben film izlemen için splash pro ex i tavsiye ederim net görüntü kalitesi ve ileri geri yaparken hiç takılmama gibi özellikleriyle hd film izlerken daha çok keyif alıyorum

şöyle başlıklara hiç anlam veremiyorum en iyi film oynatıcısı en iyi antivirüs en iyi o en iyi bu. herkes kendi kişisel kullanım tarzına göre iyi ya da kötü der. incelemelere göre en iyi antivirüs programı bitdefender ama avast diyen olur eset diyen olur. ben film izlemen için splash pro ex i tavsiye ederim net görüntü kalitesi ve ileri geri yaparken hiç takılmama gibi özellikleriyle hd film izlerken daha çok keyif alıyorum

başlık göreceli ama böyle konular sayesinde herkes kullandığı programlar hakkındaki tecrübelerini paylaşıyor ve isteyen bu tecrübelerden yararlanarak kullanacağı programı seçiyor. Çok önyargılı bakmayalım bu konu sayesinde 1 kişi fayda görse yeter.

player olarak en güzel görüntüyü powerdvd de alabilirsiniz.. özellikle hd veya fullhd filmlerde çok net belli ediyor kendini

sonra ise kmplayer da daha net ve parlak görüntü var

media player classic bu listeye giremez arkadaşlar. o sadece basit bir video player yazılımıdır. özellikleri geniş gözükse bile özellikle parlak renklerde 1080 filmleri seyredemezsiniz... kmplayer veya benzer yazılımlarda renk ayarları gibi bazı detay işlemler onda bulunmaz

vlc ise.. evet.. çok geniş bir yelpazede ve sistemi yormadan baya da iyi görüntü seviyesine sahip bir yazılım.. ama bahsettiğim renk vs gibi detaylarda. ekran boyutlandırma... ekranda görüntü veya alt yazı kaydırma gibi özellikler yoktur..

misal...

16:9 bir sinemaskop film de..  default alt yazı video nun hemen alt kısmında gözükür..

powerdvd gibi bir programda ise mouse ile o yazının ekranın hangi kısmında gözükeceğini şeffaflık derecesini.. altyazı renklendirmesi ... alternatif altyazı veya seslerde sorunsuz geçişi gibi.. baya detaylı işlemleri bu yazılımlar ile ancak yapabilirsiniz

yani bu tür programların ücretli olması programcısından değil.. programın detaylarını incelediğinizde ancak görebilirsiniz

tekrar ediyorum.. vlc nin pratikliğine.. codec leri çok seri ve basit bir şekilde algılayıp sonuç vermesine... sistemi yormamasına eleştiri yapmıyorum. bunlar gerçekten eşsiz özellikler diğer programlara göre

ama bir sinema keyfi almak ... gerçek 5.1 - 7.1  ses kalitesini duymak istediğinizde.. kusura bakmayın ama...  kmplayer dan başlamanız gerekiyor. sonra da powerdvd ye çıkmanız.. vb programları seçmeniz gerek

eskiden bsplayer ı tek geçerdim. ama son versiyonlarda takılmaları.. codec algılama sorunları.. index i bozuk video formatlarında kendi crash olduğu gibi OS u bile crash etmesi gibi bazı zorunları oluyor.. ve görüntü kalitesi kmplayer a bile yetişmez oldu

kmplayer dediğimiz program free bir yazılım. ücretli versiyonu da çıktı diye biliyorum son günlerde.. özellikle 3d özelliğini ekledikten sonra baya baya değişti..

ihtiyaca ve amaca göre programların üstünlükleri var..

herkese iyi sinema keyifleri dileği ile

potplayer herhangi bir kodek paketi olmadan her türlü videoyu açabiliyor, görüntü kalitesi çok çok iyi ve siyahların daha siyah olduğu fark ediliyor :) yeni sürümlerinde süre çubuğunun üstüne fare ile gelindiğinde youtube gibi önizleme penceresi çıkması gibi küçük ama kullanışlı özellikleri de var

Tamam genel olarak yazılmış ama neden bu playerı seçildiği de yazılsaydı daha faydalı olurdu. Neyse problem değil ama bence en iyi diye bir şey yok sadece ihtiyaçlara göre farklı playerlar kullanılabilir ki bunlar herkesin genel anlamda istediklerine olur bunlarda hız, performans, stabilite, görüntü kalitesi, video desteği vs. gibi uzatılabilir.

Burada yazdığım oynatıcıları sürekli kurmuyorum ama fikir vermesi açısından ara ara kullanıyorum.

Mesela harici ses dosyası ekleyip film izleyebildiğin için Bsplayer -bir arkadaşım sadece altyazı bulsun diye kullanıyor-, Kolay kolay açmadığı video (sağlam/bozuk farketmiyor) olmadığı için VLC, Yüksek çözünürlükteki .ts ve mkv formatlarının performans ve stabil çalışması için Media Player Classic (K-lite kurarken zaten geliyor), Sürekli videolarda klavyeden durdurup, ileri geri yapıp ders, sunum vs. anlatımlarda Gomplayer kullanışlı, Ayrıca video işleriyle çok haşır neşir değilseniz, farklı teknik ihtiyaçlarınız yoksa sadece film, dizi vs. izliyorsanız. hangi player olduğu pek de önemli değil bahsettiğim gibi genel ihtiyaçlara göre bir tane seçip kullanabilirsiniz.

Potplayer'ın video önizlemesi güzelmiş mesela bu özellikte bir fonksiyon arıyordum.