Jump to content

Windows 7-8-8.1 Iso Usb Kurulum

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teşekkürler pc denedim oldu başlangıç onarma iptal etmek istiyorum 

load.cmd kodlar var burayı komplemi silmek gerekiyor?

if not exist X:\sources\recovery\startrep.exe goto :WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ATLA
echo.
echo                           ********* WINDOWS BASLANGIC ONARMA **************
echo.
set /P ASK="WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ACMAK ICIN E ATLAMAK ICIN H TUSUNA BASIN (E/H)? : "
if /I "%ASK%"=="E" start /w X:\sources\recovery\startrep.exe
:WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ATLA
Edited by ronaldinho424

• Editor

teşekkürler pc denedim oldu başlangıç onarma iptal etmek istiyorum 

load.cmd kodlar var burayı komplemi silmek gerekiyor?

if not exist X:\sources\recovery\startrep.exe goto :WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ATLA
echo.
echo                           ********* WINDOWS BASLANGIC ONARMA **************
echo.
set /P ASK="WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ACMAK ICIN E ATLAMAK ICIN H TUSUNA BASIN (E/H)? : "
if /I "%ASK%"=="E" start /w X:\sources\recovery\startrep.exe
:WINDOWS BASLANGIC ONARMAYI ATLA

Evet orayı silersen direk kuruluma gecer

köylü hocam selamlar saygılar,söylemek istediğim bir şey olacaktı ben wifislax ı neredeyse 15 farklı kod ile açmayı denedim ama bi türlü wifislax ın masaüstü menüsü geldi kodlar çalışıyor ama masaüstü gelmiyor tam yükleme yapıcak hata veriyor wifislax ı çalıştıran bır kod varmıdır

Köylü emeklerin için teşekkürler,Hazırlayan Arkadaşlar Gerçek Makinalarda Test ederse ve doğru komutları girerlerse Hiç bir sorun yaşayamacaklardır..!

vbf4p.jpg

vbf51.jpg

Edited by nadas21

Merhabalar , 

Üstadım bu hafta sunum dolasıyla fazla ilgilenemedim multiboot ile şimdi yeniden uğraşacağım ancak sormak istediğim bir soru var sizin eski multiboot halen kullanıyorum ve çok memnunum ancak yaklaşık bir sene olacak ve sistemler eskimeye başladı onun için güncel bir multiboot yapmak istiyorum kendine yardımcı olursanız çok sevineceğim . 

sciy.jpg

sizin bu eski multiboot ekran görüntüsünü tüm bileşenleriyle bu sisteme entegre edebilir miyim . Sadece bu bileşenleri istiyorum Windows 7 , Windows 8 ve Windows 8.1 ben kendim eklemeye çalışırım eğer yapabilirsen bu şekilde dolgun ve kullanışlı bir multiboot yapmak istiyorum . Eğer ki yapabilirsem bana yardımcı olursanız çok sevineceğim . Şimdiden cevabınız için teşekkürler . Eğer yapamazsam bana bir akıl verebilir misiniz nasıl buna benzer yapabilirim . 

Saygılarımla . 

Windows 7-8-8.1 iso usb kurulum

pre_1385374653__ekran_alnts.png

Ekteki rarlı dosyayı klasöre çıkartıyoruz ve klasör içerisinden MB_USB exe yi çalıstırıyoruz kurulum bildiğimiz usb den win7 win8 kurulumu şeklindedir bir çok baslıkta bu konu var zaten neden konu acma ihtiyacı duydun derseniz bilindiği üzere win7 ve win8 isoları belli bir işlemden gecirilmeden usb den iso olarak kurulmuyor verdiğim programla win7 ve win8 isolarına hiç bir işlem yapmadan direk kurdurabiliyoruz ve diğer secenekler adı altında bir menu lst dosyamız daha var orayada istediğimiz bileşenleri ekleyebilirsiniz hirenboot lst seceneği için hirenboot cd içerisindeki HBCD klasörünü usb  ana dizine cıkartmanız kafi programı boş olarak veriyorum windows7 isosu için iso ismi win7 olacak win8-8.1 için iso ismi win8 olacak ve konumu usb ana dizininde ISO klasörü içerisinde olacaktır ayrıca iso klasörüne attığınız dosyaları menu lst eklemeden dost ekranında isimlerini yazarakda kurdurabilirsiniz

ilk önce mb_usb dosyası ile usb yi hazırlayın daha sonra eklemekistediğiniz bileşenleri usb ye ekleyin

Link

http://exoshare.com/download.php?uid=0MDFVLXS

Bazı sorulara cevaplar

komutunu bilmediğimiz iso dosyasını nasıl çalıstıracağız:

iso dosyasını ana dizindeki iso klasörüne koyun dos ekranında bu isim iso dosyasından kurulum seceneğinde listelenir dos ekranında kolayca isim yazmak için iso ismini kısaltın ve dos ekranında iso ismini yazıp enter tusuna basın

xp isosu ekleyebilirmiyiz

xp için blue_life nin iso dosyasından xp kurulumu programı ile isoyu hazırlayın ve menu lst e komutları yazın

konu içerisinde sorulan sorular ve cevapları buraya eklenmeye devam edilecektir şimdi kendi kullandığım multiboot menu lst içeriğini veriyorum

Bu çalışma win 8,1 de de çalışıyormu . wistada denedim hiç sorunsuz çalıştı.ama win 8,1 de çalışmadı . birde 64 gb lık usb diskte çalışmıyormu acaba . 16 gb usb diskte denedim sorunsuz çalışıyor fakat usb 64 gb da usb diyor ama arayuz görünmeden hemen mevcut kurulu sistemi acıyor. boyle güzel bir çalışmayı bize kazandırdıgı için köylü dostuma kucak dolusu teşekkurler

Öncelikle teşekkür ederim paylaşimlariniz için

sizin verdiğiniz klasör ile multibootu hazırladım lakin win7 nin yüklenmesi sirasinda aşağıdaki gibi bir hata ile karşilaşiyorum.

Unattend yanıt dosyası geçersiz bir ürün anahtarı içeriyor. Geçersiz anahtarı kaldırın veya Windows yüklemesine devam etmek için geçerli bir unattend yanıt dosyası sağlayın.

bu hata neden kaynaklanmaktadır. Hatayı nasıl sonlandırabiliriz.

bu arada kullandığın win7 nisan 2013 güncellemelerini içeren toplu bir kurulum

Edited by ccaaggllaarr

win7 yi isodanmı kurdurtmaya calısıyorsun yoksa root tanmı ve hangi komutu kullandınız

isodan isoyu nt6 ile blue_life in verdiği programla işleme tabi tuttum sonra bu hatayı aldım ardından orjinal isoyu attım ismini düzenledim ama bu sefer de başka bir hata verdi.

pc de de denedim...

[url=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1386235955__denemee.png]pre_1386235955__denemee.png[/URL]

kullandığım kodlar sizin ilk sayfada verdiklerinizden

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

title Windows Win7 sp1 Kurulumu
set ISOFILE=/ISO/win7.iso
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

Edited by ccaaggllaarr

• Editor

orjinal win7 iso su için isoyu ISO klasörüne koyup asagıdaki kodlarla kurulum yapman gerekiyor

title Windows 7 Kurulumu\nWindows 7 tum surumler(iso ismi ve yolu /ISO/win7.iso)
debug off
set MYISO=win7.iso
dd if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD
write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

orjinal win7 iso su için isoyu ISO klasörüne koyup asagıdaki kodlarla kurulum yapman gerekiyor

herhalde yanlış anlattım ozur dilerim.

kullandığım iso c@ngo arkadaşimizin http://www.tnctr.com/topic/216941-win7-13-in-1-ayo-tum-surumler-nisan-13042013/ konusundaki kurulum

şimdi Extended arkadaşimizin  kasım 2013 çalışmasını indiriyorum biterse olmadı onu deniycem. nerede yanliş yapıyorum sizce

Edited by ccaaggllaarr

isoyu nt6 ile hazırlarsan ismini değiştirmeyeceksin nt6boot.iso yanında olusan kodları kullanacaksın isoya hiç bir işlemeden kurduracaksan yukarda verdiğim kodu kullanacaksın

teşekkürler tekrar deneyeyim sonuca göre sizi bir kez daha rahatsız ederim. işleme tabi tutmadan deneyeceğim.

köylü hocam ben http://www.fullprogramlar.org/multi-boot-menu-ve-araclari/2469-multiboot-menu-v3-win7win8winxplivexpghost.html#comment burdaki dosyayı indirdim yaklaşık 12gb  içinde win7 isosunu kasım ayında verilen iso ile değiştirdim win 8i ve xp isolarını güncelleri ile değiştirebilirmiyim, win8.1 i eklemek istiyorum yardımcı olurmusun kota sorunum yok bana sizin harırladığınız bugünlere güncel xp driver edition win7 ultimate 32ve 64 win8 pro 32 ve 64 bit sürümler olan hiren , acronis,ghot gibi uygulamaların olduğu multiboot dosyası linki verebilirmisin elimde bu istediğim işletim sistemlerinin iso dosyaları var en hızlı nasıl yapabilirim (

64 gb lık usb sandisk le ıso dosyası üzerinden gercek makinaya kurmaya kalktıgımda kuracagım sürücüyü belirleyecegim ekrana kadar geliyor yuklenecek disk bulunamadı diyor tekrar tara diyorum gene aynı şeyi söylüyor . 16 gb lık usb sandiskle aynı işlemi yaptıgımda hiç sorun yaşamadan kurulum bitiyor . neden bu sorunu yaşıyorum bir türlü çözemedim . ilk denemelerimde hiç menu ekranına bile gelemiyordum .sadece usb diyordu bir müddet bekledikten sonra mevcut vini acıyordu. sonradan köylü dostumun önerilerine göre tekrar yapılandırdım .işte bahsettiğim yere kadar gelebildim 64 gb lık diskimde . genede güzel bir paylaşım bu haliyle şimdilik 16 gb lık diskimle kullanmaya devam edecem