Jump to content

Greenqloud.com 1 Haftalık Ücretsiz Vps

KintaRo
 Share

Recommended Posts

lazenes1'in saçma sapan harektlerinden dolayı yeni konu açılmıştır.

https://my.greenqloud.com/registration

adresinden kayıt olun, kayıt olurken gerçek bir telefon numarası yazın ve call me'ye tıklayıp aranmayı bekleyin. telefonda 4 haneli bir rakam verecek onu yazın ve kaydı tamamlayıp login olun.

- Sisteme giriş yaptıktan sonra yukardaki büyük menüden Compute Cloud'a gelin, ve sol alttaki Create Instant'a tıklayıp işletim sisteminizi oluşturun:

ihKsFzx.png

daha sonra hemen onun altındaki Security Group'taki Advanced Settings'e tıklayıp

tcp 22 - 22 0.0.0.0/0   tcp 3389 - 3389 0.0.0.0/0   udp 3389 - 3389 0.0.0.0/0  

kurallarını ekleyin. şu şekilde görünecek:

DQstd3o.png

aFovdB7.png

ve son olarak oluşturduğunuz işletim sisteminin sayfasına girerek orada yazan reserved ip,username ve şifre ile login olabilirsiniz:

K3WmWxn.png

by8ehS0.png

Hız testi:

3148080764.png

Hard Disk alanı yetmezse işletim sistemi sayfanızdan Add Volums'e tıklayıp istediğniz boyutta bir hard disk oluşturun. Son uzak bilgisayara bağlanıp Windows + X'e basın. Disk Management'i seçin. Yeni HDD offline görünür, hdd satırının en sağında offline yazan yere sağ tıklayın, Online deyin, yine aynı yere sağ tıklayıp Initialize Disk deyin. Disk Hazır. Diskin üstüne sağ tıklayıp New Disk diyerek diski oluşturun. Bu kadar.

0oiOchy.png

7OjN0q3.png

jsFK2Yc.png

E5i2kTp.png

Paylaşım lazenes1'e ait, yalnız reklamlı linkleri silindiği için mesajını sildi bende yenisini açmak zorunda kaldım.

Hocam özel mesaj attım fakat görmediniz galiba indirmiş olduğum dosyayı kendi bilgisayarıma nasıl alabilirim.Daha önce bu hizmeti kullanmadım onun için nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Hocam. hepsini yaptım. fakat şurdan sonrasını anlamadım..

ve son olarak oluşturduğunuz işletim sisteminin sayfasına girerek orada yazan reserved ip,username ve şifre ile login olabilirsiniz

kendi bilgisayarımdan nette kurdugum servera mı bağlanacam. İnternet hızı nasıl artıyor yani. bi yardımcı olursan...

Hallettim. Teşekkürler biraz uğraşmak gerekiyormuş.

Yanlız indirdiklerimizi nasıl sisteme nasıl aktarıcaz acaba?

Edited by XpYusuF

• 3 hafta sonra ...

hesabı kapatmaları bir yerlere girmenizle alakalı olduğunu sanmıyorum 

ben ayrı ayrı 3 tane hesap açtım ve kullanmaya başladım hepsinden birşeyler indirdim ve sonuç olarak hesaplar kapatıldı. En sonunda bir tane daha hesap açtım ve hiçbir işlem yapmadım. ertesi gün girdiğimde bu hesabımda kapatılmıştı. 

Kısaca hesapları neye göre kapattıkları belli değil. 

Edited by ArminVB

halen geçerli ancak hesaplar 1 gün bile gitmiyor. hesabı banlıyorlar.

Ne işe yaradıgına buradan bakabilirsin

http://www.sunucupark.com/vps-nedir.html

neden hala vps kullandığınızı anlamış değilim 
Melesa vps olmadan şunu yapamıyorduk ama artık yapabiliyoruz ve neden bu site ile  uğraşıyorsunuz virtual box ta sanal bilgisayar oluşturmaya yetiyormu?
ayrıntılı açıklayabilirseniz makbule geçer

neden hala vps kullandığınızı anlamış değilim 
Melesa vps olmadan şunu yapamıyorduk ama artık yapabiliyoruz ve neden bu site ile  uğraşıyorsunuz virtual box ta sanal bilgisayar oluşturmaya yetiyormu?
ayrıntılı açıklayabilirseniz makbule geçer

Ben download/upload yaparken veya torrent hesabıma seed yaparken kullanıyorum çünkü 150 - 300mbps upload sunabiliyorlar.

normal ttnet hız limitim 8 mgbit  bu yöntemi kullanırsam maximum ne hızda download yapabilirim

bu yöntem senin internetine herhangi bir şey kazandırmaz. Sadece vps de kullanıcağın sanal sistemdeki internet hızın 250-300 mbit hızlara ulaşabiliyor. Ben şahsen torrent sitelerinden lazım olan şeyleri indirip kendi dosyalarımın bulunduğu sitelere ( yandex, mega.co.nz,) gibi sitelere yüklemede kullandım.