Jump to content

Windows 8.2'den Iyi Haber! Başlat Menüsü Geliyor!

temmuz
 Share

Recommended Posts

Windows, başlat menüsüne kavuşuyor!

Windows 8.1'de görmeyi beklerken pek çoğumuzu hayal kırıklığına uğratan özellik, 8.2 ile gelebilir!

Ercan Uğurlu

Windows 7'den sonra Windows 8'le radikal değişiklikler yapan Microsoft, Başlat Menüsü'nü kaldırıp, bize Başlangıçekranını sunmuştu. Bu da pek çok kullanıcının tepkisine yol açmıştı.

8.1 güncellemesinde menünün geri geleceğini bekliyorduk ama bu sefer de bizi, yine Başlangıç ekranına taşıyan basit bir Başlat düğmesi karşıladı. Gelen son haberlerse "geleneksel" kullanıcıları sevindirecek gibi. Zira şu sıralar Microsoft'un, yeni Windows güncellemesi 8.2 ile Başlat Menüsü'nü geri getirebileceğine dair söylentiler dolaşıyor.

Gelen haberlere göre, Başlat düğmesi, Windows 8.2 güncellemesiyle tamamen bir Başlat Menüsü'ne dönecek. Sırf bu nedenle Microsoft'un "Threshold" kod adıyla andığı 8.2 güncellemesi şimdiden pek çok kullanıcı tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

..

Chip Online - 11/12/2013 15:00

Edited by temmuz

bu kadar insan istiyor bu nedenle Windows 7 de kalıyor. elleri mecbur ucundan kenarından getiriyorlar sizin metronuzda olsun bizim eskimizde bulunsun ne var bunda:) yada ayrıdan bi program yapsınlar isteyen kursun piyasaki başlat menüleri gibi çokmu zor bu kasıntı niye??

Edited by muhabbet1975

Yani başlat menüsünü 3 şey için kullanıyordum

1) Bilgisayarı kapatmak

2) Denetim masası ve ayarlara gitmek veya çalıştır'ı açmak

3) Arama çubuğunu kullanıp çalıştırmak istediğim programa hızlıca erişmek.

Üçüncüsü zaten yine aynı şekilde devam ediyor. Klavyedeki Windows tuşuna basıp istediğim programın adını yazıyorum.

İlk ikisi de Windows+X tuşlarına basıldığında rahatlıklar erişebildiğim şeyler, TIPKI başlat menüsünde olduğu gibi. (Hatta başlat menüsünden daha çok seçenek var.)

Bu sebeplerden ötürü ben başlat menüsünü hiç mi hiç aramadım...